17.06.2021 PERŞEMBE ANKARA

17.06.2021 PERŞEMBE ANKARA

ILDIRBEYİ: Zaman zaman iyi koşular yapan isimlerin bir araya geldiği Handikap 21 koşu da safkanların performansları birbirine yakın görünüyor ama kilo farklılıkları favori çıkıp çıkmamayı belirlemiş durumda. Benim  favorim bincisi ile çok iyi anlaşan ve 8 kere koşup 3 kere birinci olan Kumbasar'ın bindiği uygun kilolu ILDIRBEYİ olacak. Safkan son işlerinde gösterdiği başarıyı bugün piste taşırsa çok şanslı olur, bence kazanır, ufak kuponlara risk edilebilir, at yazarsak çok at dşüneceğiz.

ALESSANDRA: 4 ve Yukarı yaşlıların uzun mesafeli yarışında son yarışında dikkatimizi çeken ve padokta çok beğendiğim arkasından yarışta etkili olup ikincilik alan bu safkan koşacak. Bu safkan uzun mesafede bugünde istediği tempoyu yarışa verirse ve sonlara kadar yarışa ortak olur. İhmal etmeyin özellikle başta yazdığım isim bu safkan olacak.

ÇEKİÇBEY: Vasat koştuğu son yarışının ardından, Kurtel ekürisinin safkanı bugün kumda deneniyor  ve idmanlarında gayet iyi göründü. Bugün için    düzenli çalışıp hazırlanan bu safkan koştuğu yarışlara göre bu sefer bir tık daha şanslı olacağı koşuda start alacak. Ben başa yazdım ama aylardır kovaladık, bu seferde yazacağız YELTAYBEY yazılmadan olmaz, KÖSEF  hatta DİYARBEKİR ile DESTANYAZAR bile çalışınca kazanabilecek isim olarak görünüyor.

KADHAN: Bu safkan son günlerde çok iyi durumunda ve 1200 metrede çok çok şanslı olacak. Safkan bende 62 kilo olduğu için tek değil. Sadettin Boyraz uyutur bitirir düşüncesi çok hakim 

TRACTOR: Son yarışında favori isimlerden biriydi, çok iyi koşup ikinci kalırken, 1300 metre çim pistte gayet iyiydi.  Bugün üstünde safkanı iyi tanıyan aprantisi var ve birbirine uyumlu bu ikili, bu grupta bir adım önde görünüyorlar. Buradaki rakiplerini inceliyorum şişirilmiş isimler var, içlerinden biri çıkıp gelirse neden geldi, bugüne kadar nerdeydi diyeceğim isimler koşuyor. Bu safkanı başa yazdım. 

BİNDALHAN: Safkanı ilk yarışından beri takipteyim. Sizde biliyorsunuz 133 lira ganyanla koşarken favori vermiştim, arkasından yine birinci at verdim ikisinde de iyi koştu ama kazanamadı. Nizamettin Demir ile   bugüne kadar  denediler ama safkan bu aprantisiyle hep eksik koştu. Son yarışında öne o kadar çok gitti ki, Mehmet Akyavuz dışında kovalarken kendiside etkilendi atı belki de kazanacağı yarışı ikinci bitirdi. Bindalhan ise çıkışla birlikte yıpranmasına rağmen üçüncülüğü bırakmadı, sonlara kadar mücadelenin içindeydi. Bugün mesafe 100 metre daha uzun ve çıkışla birlikte öne düşecek isim olmadığı için yine liderliği alacak ama Mehmet Akyavuz hiç acele etmeden, yarışın sonlarına kadar direnip bugün çıkan Dil bağınında etkili olacağını düşünerek kazanacak diye bekliyorum. Maidenden Şartlı 3 koşuylamı çıkacak demeyin bize böyle atı tek yazıp altılı bulmak yarar.

ALTILIM
1.Ayak: 8.2.1.7 
2.Ayak: 10.5.1.3.2.6.11
3.Ayak: 7.1.4 

4.Ayak: 1.6
5.Ayak: 1.5.3.4
6.Ayak: 4-BİNDALHAN

BOL ŞANSLAR

 

You have no rights to post comments