09.06.2021 ÇARŞAMBA İSTANBUL

İlk başta söyleyelim At Yarışı Zeki insanların oyunudur. Bu işten para kazanacağım diye saldırırsanız, beklentiler her zaman ters olur, kaş yapayım derken göz çıkarırsınız, kendinize yazık edersiniz. Hele birde başkasının şansını alıp onun oynadığı kuponu aynen yatırırsanız, o zaman hatanın büyüğünü yaparsınız.

Bu işin bileni olmaz, kendiniz çalışmadan, at takip etmeden, kendi şansınızı yaratmadan hiç bir zaman başarılı olamazsınız. İki gün önce burada yazdığım Fransa kurgusuna yalnızca bir at ilave eden bir üyemiz 3,60 TL'lik Dörtlü Ganyan'dan, 4.520 TL kazandı, benle de kuponunu paylaştı. Bu tarz bir kurguyu altılı için yapsa ilk ayak zaten tekti, beşte kalmıştım eklediği at bende yoktu, 53.600 TL'de alabilirdi. Bu işin bileni yok, at yarışını biliyorum sananlar hep kaybederler, şansını yaratan ve ufak ufak deneyenler bu işten karlı çıkarlar. Sizde kendi kurgularınızı yapmaya özen gösterin, para öyle kazanılıyor.

VfT1g1ks

 

 

09.06.2021 ÇARŞAMBA İSTANBUL

İstanbul bende çok favorili bir kurgu oluştu sonra sabah biraz telefon görüşmesinden sonra duyumlar farklı geldi, değişikliklere gittim. Bir kaç takip atı gözüme takıldı, mümkün olduğunca duyumları kuponda kullandım, standart kurgular az ikramiyeye ulaştırabilir gibi duruyor, son kararı yine siz verirsiniz.

1.Koşuda RIBERY ve ATABEYİM çok önde görünseler de benim duyumlar DURMAZIM üzerine..

2.Koşu 'da bence gününde kim varsa o kazanacak. LEONIDAS ağır kilo ama kazanabilir bilgisi var başta değerlendirirsiniz. KEŞİFTAY'a dikkat daha koşmadan bilgisi gelmişti üçüncü yarışında kazandı seri devam edebilir.

Altılı'nın ilk ayağı, kalite ama bugün tutulmayan ters bir isim duydum, favorilerle birlikte başta değerlendirdim. Son sentetik yarışı kötü değil My Billionare başla kaybetti ve bugün o yarışa göre 3 kilo düşmüş durumda.  Bu safkanın ilgilileri çok inanıyorlar, 4 yaşında ve yarıştaki iki dişiden biri olsa da bence öncelikle kuponlarda olmalı. ULUDAZ'ın da son yarışları kötü görünse de sentetikte daha iyi koştuğu malum. Bugün önde biraz BEYOND REDEMPTION kaçar, düşük tempo olur, bu safkanda yakın giderse sonunu iyi getirebilir. .

İstanbul 4.Koşu'da son yarışlarında kazanamadı ama EZER GEÇER çok şanslı olacak gibi görünüyor. 2100 metre çimde son yarışında OVERLORD arkası ikinci olsa da bugün daha iyi bir yarış çıkarabilir ve rövanşı alabilir. Saha MODA diyor, mutlaka yazmamı söylediler, öncelikle ekleme yaptım. ONTARIO Erkek Tay denemede çok kötü koştu ama bu yarış hedeflenmiş, GAZİ Koşusunu koşmak için 67 Handikapın yetmeyeceğini biliyorlar, kazanıp yükseltmek istiyorlar.

Üçüncü ayak'ta Zaman zaman iyi koşan birbirine yakın performanslar göstermiş ama bazen de beklentinin çok altında performanslar gösteren isimler bir aradalar.  Son günlerde koşmuş olduğu yarışlarda hep gelişim gösterdiğini gördüğüm, beşinci olduğu koşuda bile dikkatimi çekmiş KIZIL YAĞIZ başa koydum.  Arkasına son yarışında ilk ikide yer almış BOZDAĞ BEYİ ile iki birincilikten sonra starta kalıp dördüncü olan COMANCHERO  ekleyelim. Bu safkanı geçip kazanan HODOR,  son Grup 1 yarışta köt koşan ZALTIBOR ve startta oyalanmaz ise çok farklı koşabilecek ALY WINS geniş kupona yazarız..

Altıncı koşuda seri birinciliklerden sonra son iki koşusunda bir türlü istenilen yarışlarını yapamayan AK İREM başa koyduk. Başa koyduk ama son yarışını ikinci bitirirken harika koşan GÜLHATMİ ile o yarışın birincisi ARYALİVA yazmaan olmaz. Çalışmalarına hız kazandırıp, acele etmeden bu yarışa kadar bekleyen bu üçlü arasında bir yarış geçecek gibi görünüyor.

Günün yedinci koşusu, Altılının beşinci ayağında 10 tane erkek safkan yarışıyor. Son yarışında üçüncü olurken içinde kaçan rakibi atlatıcam derken dışına gelen isimden etkilenen ve arada kalınca üçüncülükle yetinmiş AYPARS tek yazacağız. Bugün için önde kaçacak ve yarışı forse edip birbirini bitirecek 2-3 isim varken iyi bir bekleme ile Karataş bu yarışı rakiplerinin elinden çeker alır.

Günün son yarışında 15 Dişi safkan yarışıyor. Bu mesafede bu kadar kalabalık koşuda sürpriz olma ihtimali de yüksek. Son iki yarışını kazanırken beğenilen LAST HOPE dikkat çekiyor ama bu sefer kısalan mesafede bekleyip sonunu da güzel getirmesi zor olabilir.  Sadettin Boyraz ile çok uyumlu görünen, yarışın başından sonuna kadar yarışın içinde olan, jokeyine tabi onun istediğini yapacak yetenekli bir tay olduğunu gösteren ANGEL OF HONOUR öncelikli şanslılardandır.  Biraz Annesi gibi koşsa çok iyi performanslar gösterecek olan LOKUM ile  Özcan Yıldırım'lı REDAMANCY bu koşunun şanslılarından olacaktır. .

***************

ALTILI

1.AYAK: 10.9.1.5.2.6.7
2.AYAK: 4.9.7.8

3.AYAK: 3.4.6.8.1.7
4.AYAK: 1.7.2 
5.AYAK: 6-AYPARS

6.AYAK: 3.2.10.5.4.11

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments