07.06.2021 PAZARTESİ BURSA

07.06.2021 PAZARTESİ BURSA

1. 2. ve 9. koşularda AGF atları yazmaktansa;
1. Koşu ekürisi çıkan CANOMERİM
2. Koşu ekürisi çıkan SÜMERHAN
9. Koşu ekürileri çıkan KORKUSUZ BATTAL yazmak daha avantaj olacak
Kuponlarda bu şekilde azaltma yapmak mümkün olacak..

5. Koşu yeri olan, at eksiltebilen iyi koşacak bilgisi gelen GOD WEW eklemesi yapsın....

 

1.Koşu: Bu koşuda son çim yarışında beğendiğim favori KESKİN TAY haricinde SÖKMEZHAN için çim üçüncülüğünde iyi koştu diye not almışım.  Çim yarışlarını inceliyorum  birbirine yakın performanslarla  koşmuş isimler var ama Keskintay Gökbudak hariç diğer safkanlara göre 2 saniye önde çıkıyor. Eküri koşan Kaya ailesinin atları varken Mehmet Kaya'nın Keskintay tercihlemesi önemli. Bence bu safkan kazanmaya çok yakın  görünüyor. Birinci altılıda bu safkan tek düşünülebilir.

2.Koşu: Bu yarışta tuttuğum bir kaç safkan var ama apranti yarış olması nedeniyle az at yazmak tehlike.  Bu koşudaki BARUTHAN pek tutulmasa da beğendiklerimden biri. Safkan hayatının son yarışlarında tabela içinde yer bulurken kazanmayı başaramadı. Bugün büyük sürpriz yapıp çok ters koşabilir,  kazanabilir. EMİNADAM öncelikli rakip ve çok istikrarlı koşuyor. Geniş kuponda kalabalık tutacağımız bir yarış olsun, istediğinizi ekleyin diyorum.

3.Koşu: Yarışın gidişatını kestirmek zor. Çıkışla birlikte bir kaç ismin yarışa tempo verdiğini göreceğiz 1200 metrede öne erkenden gelmek için çok ciddi performans yapacaklar. Bu yarışta kaçacak olanların birbirini fazla yemeden, üzmeden, bitirmeden son metrelere kadar gelmelerini pek olası bulmuyorum, öndeki sert mücadele içinde POLATLI RÜZGARI ile MAVİLİKIZ olursa  yakın takip edecek diğer isimler bundan yararlanabilir.  O yüzden sonradan gelecek olanların daha şanslı olabileceğini KUTLU AĞABEY ile KAHRAMAN BABA nın başta yazılması gerektiğini düşünüyorum.

4.Koşu: Ben beklenen seviyeye geldim, kendimi buldum, artık uygun grup buldum mu kolay kolay geçilmem demeye başlayan KULKIZI uzun mesafede kazandığı yarıştan sonra bugün ekürileri atlatabilirse  diğer rakiplerine göre çok ağır basıyor, bu grupta kazanmaya çok yakın görünüyor. Bu yarışın iki isimle geçilebileceğine inanıyorum AFTER DOWN kupona ekleyip burayı fazla kalabalık tutmuyorum.

5.Koşu: UÇAN MAVİ normal şartlarda baktığınızda tek yazılabilir gibi duruyor. Son yarışında neden Ankara'ya gitti bunu anlamamıştım şimdi gelip 9 gün sonra burada kalabalık yarışta Maiden koşmasını da hiç anlamadım. Performansını mutlaka etkileyecektir İsmail Dinar safkanı iyi tanıyor olsa da bu safkanın sık ve şehir şehir dolaştığı için eksik koşma ihtimali çok yüksek. Mehmet Kaya burada Emine Kaya'nın KARDEŞ KAYA'sına biniyor. İlk yarışında binip bu sefer çimde de tercihlemesi nedeniyle öncelikli rakip yazdım. KUMANOVA, OFSAYT, UÇAN GALİP, DİLBER FIRTINASI ve  PADOK AĞASI sonraki ihtimaller.

6.Koşu: Bu koşuda bir kaç at için not almışım takipteyim ama en çok son yarışında favori rakipleri yanında yakın dördüncü olan BABAMENDUH'un bu sefer çok daha iyi koşmasını bekliyorum. Bugün çok tutulmayan bu safkana Halil Kaplan ilk defa biniyor ama biraz tempoyu çözerse çok şanslı olur.  Yakın bitirdiği yarışların ardından çalışmalarını düzenli sürdüren KING LEO'nun son işinde ayakları yere değmedi. Ama yinede yarışın favorisi olan DERVİŞBEY'İ, Açık yarış beşincisi SURŞAHİNİ'ni ve KAMUS ile EFEBERK'i ihmal etmeyelim.

7.Koşu: Son yarışını çimde ikinci olmuş, daha önce kumda kazanmış kapasitesi yüksek safkan PREMIUM POWER iki gündür kazanamasa da HAziran başında oldukça başarılı performanslar gösteren jokeyi ile bugünde kazanabilir. Ufak kuponlar bu safkanı tek yazıp kurgularını ufaltabilirler. El değiştirdikten sonra çok değişen ve en sonunda son yarışında kendini gösteren OBRADA  bugün iyi bir tempo ile sonlara kadar gelecektir. Bu ikili yeterli gelecektir..

8.Koşu: Son yarışında güçlü atakları ile almış olduğu birinciliği çok dikkat çekici olan VECTOR son metrelerde canlı ve istekli görüntüsü ile beğeni kazanmıştı. İkinci Altılının dördüncü ayağında bu safkan tek yazıp kurgumu oluşturdum. Onur Öztürk bu safkana 7 kere binip 4 kere kazanmış bugün beşinci birincilik gelecek diye bekliyorum.

9.Koşu: Bu yarışta koşmuş isimlerin çim yarışları pek iç açıcı değil. Bir iki yarış koşmuş isimler ilk yarışlarında vasat performans sergilemiş olsalar da bu sefer patlama yapma ihtimalleri olabilir. Yine ben Mehmet kaya tercihi diyeceğim ve KURŞUNBABA başa yazıp Dikenciklere binen Nurettin Şen hatrına ŞAH DRAGON arkasına koyacağım. İlk defa koşacak ŞEYMANIN OĞLU çok iyi koşabilir, kumda ikinci CANBERKİNOĞLU çimde iyi koşabilir, UZAYDESTANI edindiği tecrübe ile bugün şanslı olabilir, üç eküriden MORGÜLÜM ve kulaklık takılan HİPERAKTİF ile bu koşu rahat seyredilir.

10.Koşu: Kapanışı az atla yapma şansı yok ama öncelikle gördüğü yarıştan sonra  geçen seneki günlerine dönme yolunda görünen HILL HEAD başa yazacağım. YELLOW STONE ile FLYING ANT iki önemli rakip. Geniş kuponlar ASDOPER ve SARPERHAN ilaveleri yapabilirler.

1.ALTILI
1.AYAK: 4-KESKİNTAY
2.AYAK: 8.3.1

3.AYAK: 2.3.1 
4.AYAK: 6.4 
5.AYAK: 11.5.10.6.9.1.7
6.AYAK: 9.6.5.1.8.4

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Normal Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Geniş Altılı kuponumuz ise Ticari amaçlı olup hiç kimseye o kadar büyük oynamasını tavsiye etmiyoruz. Profesyonel oyuncular ve ortak kupon yapanlar için hazırlanmış kupon olduğunu özellikle hatırlatıyoruz.

You have no rights to post comments