16.05.2021 PAZAR İSTANBUL

16.05.2021 PAZAR İSTANBUL

İstanbul yarışlarında önemli koşular, takip ettiğimiz isimler var... İlk başta bende çok favorili bir kurgu oluştu sonra sabah biraz telefon görüşmesinden sonra duyumlar farklı geldi, değişikliklere gittim. Bir kaç takip atı gözüme takıldı, mümkün olduğunca duyumları kuponda kullandım, standart kurgular az ikramiyeye ulaştırabilir gibi duruyor, son kararı yine siz verirsiniz.

1.Koşuda NAPOLYON ve SİYAH KULE çok önde görünseler de benim duyumlar DODURGA üzerine..

2.Koşu içinden çıkılacak bir koşu değil. Kilo farklılıkları çok fazla ve bence gününde kim varsa o kazanacak. SUNDOWN ağır kilo ama kazanabilir bilgisi var başta değerlendirirsiniz.

3.Koşu'da Çıkmaz'ların ALİNA SULTAN ilk yarışındaki performansını tekrarlayıp kazanacak gibi görünüyor. Tuta tuta viraja kadar gelen safkan önde açıp giden rakibini fazla zorlamasa da çok kolay şekilde ikincilik yapmış arka grubu çok kolay geçmişti. Bu sefer kazanacaktır rahatlıkla tek yazarız. .

Günün ikinci altılısı'nın ilk ayağı, çok ters bir isim duydum, favorilerle birlikte başta değerlendirdim, aradan sonraki son sentetik yarışı kötü diye oynanmasa da çimde daha iyi koşan BEKİR bence öncelikle kuponlarda olmalı. .

İstanbul 5.Koşu'da son yarışında varlık gösteremedi ama kısa aralı koşacak olsa da  CORCOVADO çok şanslı olacak gibi görünüyor. Kilo olarak dezavantajlı olsa da çok iyi bir yarış çıkarabilir. Handikap 22 koşu kilo farkları çok etki edebilir JOHN COFFEY, FRESH YOURSELF ve GANANDO SOLO eklemesi yapılabilir. WINNER MAN ile ULUDAZ geniş kupona eklemeler. 

İlk altılı son ayak, Grup 1 Dişi Tay Deneme Koşusu... Zaman zaman iyi koşan birbirine yakın performanslar göstermiş ama bazen de beklentinin çok altında performanslar gösteren isimler bir aradalar.  Son günlerde koşmuş olduğu yarışlarda hep gelişim gösterdiğini gördüğüm, beşinci olduğu koşuda bile dikkatimi çekmiş MANDALORIAN başa koydum.  Arkasına son yarışında ilk ikide yer almış İLLÜZYON ve ATOMIC BLONDE ekleyelim. LIGHT OF DARKNESS ile ekürilerden BOUVET geniş kupona yazarız..

Yedinci koşuda bu sene bir türlü istenilen yarışlarını yapamayan ARİFÇO başa koyduk. Başa koyduk ama daha dört gün önce koşan SİNANLI için mutlaka yaz bilgisi geldi. Çalışmalarına hız kazandırıp, acele etmeden bu yarışa kadar bekleyen CEVHERİZADE iyiye doğru gelişim gösterdiğini çalışmalarında belli etti. Arka arkaya  güzel işler yapmış safkan bugün sürpriz yapabilir.

Günün sekizinci koşusu Hasan Adalı adına düzenlenmiş Kısa Vade 8 koşuda yine Dişi safkanlar yarışıyor. Son yarışında uzun aradan sonra koşup altıncı kalınca bugün pek dikkat çekmemiş LUNA LOVEGOOD başa koyacağız. Ben sahadan hiç geçilmez bilgisi almış olsamda güvenemedim tek yazmadım, MOORLAND ve PRIOR öncelikle rakip görüyorum.

Erkek Tay Deneme yarışında 19 safkan yarışıyor. Bu mesafede son yarışını kazanırken beğendiğim, Kasım ayından beri koşmamasına rağmen Ahmet Çelik ile çok uyumlu görünen, yarışın başından sonuna kadar yarışın içinde olan, jokeyine tabi onun istediğini yapacak yetenekli bir tay olduğunu gösteren FIERO MIO abisi Finesse gibi harika performanslar gösterecek olup bence bugün kazanacak arkasından da GAZİ Koşusunun en büyük adayı olacaktır.

****************

1.ALTILI TUTTU (2 MİSLİ)
1.AYAK: 4.8.7
2.AYAK: 1.3.2.5.8.6.4.7.9

3.AYAK: 4-ALİNA SULTAN
4.AYAK: 4.1.2.6.5.9.10.8.7
5.AYAK: 2.9.5.7.3.1

6.AYAK: 10.4.2
.7.3

****************

2.ALTILI
1.AYAK: 4.1.2.6.5.9.10.8.7
2.AYAK: 2.9.5.7
.3.1

3.AYAK: 10.4.2
.7.3
4.AYAK: 5.
8.6.2.3.1.4
5.AYAK:
3.5.6
6.AYAK: 6-FIERO MIO

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments