12.05.2021 ÇARŞAMBA İSTANBUL

12.05.2021 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1.Koşu: Bu koşudaki devamlı oynadığım MOGAAVO haricinde ki 6 safkan son yarışlarını birbirine yakın performanslarla  koştular. İçlerinde en dikkatimi çeken isim çimde iyi başlangıç yapıp bu sene sentetikte son yarışını kazanmış ROSE OF PARADISE olsa da bakıyorum CANAN HANIM çok yakın  görünüyor. Bu favorilikte jokey faktörünün önemi çok, iki jokey öncelikli düşünülmüş gibi görünüyor. Yinede bu grupta, artan kilolarla bugün sıralamanın hiç önemi yok, bugün hepsi gelebilir özellikle ANGEL OF HONOUR çok şanslı olur. Pisti sevecek, gününde olacak isim bugün kazanacaktır, Sadettin Boyraz beşinci binişinde bu birinciliğe ulaşabilir.

2.Koşu: Bugün tuttuğum bir kaç safkana Akın Sözen denk geldi. Bu koşudaki YAUHENİYA'da bunlardan biri. Safkan hayatının ilk yarışında beşinci olurken iyi bir start çıkışı yaptı ama virajda dışa doğru sapmaya başladı, Akın Sözen o günde üstündeydi tayını toparlamaya çalıştı ama dıştan kırbacı vurunca bu seferde çok içe yattı nerdeyse diğer taylara çarpacaktı. Bugün artan yarış tecrübesi ve form durumu ile orantılı koşup kazanabilir. 2 boy startta kalıp Dördüncü olduğu yarışından sonra form durumu çok iyileşen, son işinde iyi bir derece çıkaran YELKANIM, düzgün başlarsa öne erken gelebilir, yerini kaçanların hemen dibinde alırsa Ahmet Çelik ile birincilik için oldukça iddialı olacaktır. Ferit Yardımcının özel olarak gelip bindiği, Dil Bağı ilavesi yapılan ÖMERHAT diğer şanslı ismidir. Son metrelerde güzel ataklarını seyredebileceğimiz safkanı kupona ekleyelim diyorum.

3.Koşu: Yarışın gidişatını kestirmek zor. Çıkışla birlikte bir kaç ismin yarışa tempo verdiğini göreceğiz 1300 metrede öne erkenden gelmek için çok ciddi performans yapacaklar. Bu yarışta kaçacak olanların birbirini fazla yemeden, üzmeden, bitirmeden son metrelere kadar gelmelerini pek olası bulmuyorum, öndeki sert mücadelenden de başta ASLANSOYLU sonra SİNANLI yararlanabilir.  O yüzden sonradan gelecek olanların daha şanslı olabileceğini düşünüyorum.

4.Koşu: Ben beklenen seviyeye geldim, kendimi buldum, artık uygun grup buldum mu kolay kolay geçilmem demeye başlayan LIBERTALIA işte o aradığı grubu burada bulmuş. Çim pistte dördüncü kaldığı yarıştan sonra Müslüm Çeliğin katkısı ile diğer rakiplerine göre çok ağır basıyor, bu grupta kazanmaya çok yakın görünüyor. Bu grubu geçebileceğine inanıyorum ama kupona bakınca altı göreceksiniz. İşin doğrusu bu tip atlardan koruyorum....

5.Koşu: MY BILLIONARE normal şartlarda baktığınızda tek yazılabilir gibi duruyor. Son yarışında 59 kilo ile kazanırken gayet akışlı görüntüsü ile dikkat çekmişti. Bu Agf tablosuna da yansımış % 50 civarı bir oran yakalamış. Ben Azmantor kaçarken Karataş'ın yakın gidip sonlarda kuvvetli gelip kazanacağını düşünüyorum. Karataş bu safkana 19 kere binmiş 10 kere kazanmış, bugün 20. kez binip 11. birinciliği alacaktır diye kurgumu bu safkan üzerine yaptım. Yanına at yazacaklar faklı tek bulanlar FIRAT ATEŞİ'ni unutmasınlar. 

6.Koşu: Bu koşuda bir kaç at için not almışım takipteyim ama en çok son yarışında buradaki favri rakipleri yanında yakın üçüncü olan SANCAR'ın bu sefer çok daha iyi koşmasını bekliyorum. Bugün çok tutulmayan bu safkana başta da dediğim bugün benim atları tercihlemiş Akın Sözen biniyor.  Yakın bitirdiği yarışların ardından çalışmalarını düzenli sürdürüyor son işinde ayakları yere değmedi. Ama yinede yarışın favorisi olan FERİTBABA'yı, kazanan KAYASEL'İ ve seri birincilikler alan KERVANTAY'ı ihmal etmeyelim.

7.Koşu: Son yarışını kazanmış kapasitesi yüksek safkan BEYOND EXPECTATION son günlerin başarılı performanslar gösteren jokeyi ile bugünde kazanabilir. Ufak kuponlar bu safkanı tek yazıp kurgularını ufaltabilirler. Bekleme yarışlarını iyi yapan CERENSEL kilosu ağır olsa da aprantisi ile bugün etkili bir son verebilir. Yine Akın Sözen'in bindiği ANANIASHVILI takip listemizdeki isimlerden biri. Bakmayın son iki yarışı kötü ama bugün çok farklı koşacağı hakkında bilgiler geliyor. Abisinin favori olduğu yarışlarda Müslüm Çelik bazen çok cazip isimlerle kazanıyor. Bugün SECRET EAGLE o kadar sürpriz değil ama şansı var. Çok uygun kilolu KING OF GREY bugün bomba atım.

8.Koşu: KEŞİFTAY daha start provası yaparken konuşulmaya başlandı, ilk yarışında üçüncü arkasından Karataş biraz yarışı ağırdan alınca ikinci oldu. Hayatının ilk yarışında starttan tereddütlü çıkıp çok geride virajı dönmüş olsa da aralardan dışa açılıp yapmış olduğu güçlü atakları ile almış olduğu üçüncülüğü çok dikkat çekiciydi. Son metrelerde canlı ve istekli görüntüsü ile beğeni kazanan safkan ikinci koşusunda dediğim gibi 1.15 ganyana koşup Karataş'ın gazabına uğramıştı. İkinci Altılının beşinci ayağında bu safkanda tek yazılabilir. Bu koşuda sürpriz olacaksa ERİŞENBEY'in yarışları kötü değil birde EFEER'in yi koşacağı bilgisi var, HIZLITREN'de çalışmalarında kötü değil.

9.Koşu: Kapanışı az atla yapma şansı yok ama öncelikle gördüğü yarıştan sonra  geçen seneki günlerine dönme yolunda görünen KUDRETİM başa yazacağım. FARANELLİ ile DAĞ AVCISI iki favori, iki önemli rakip. KIZILVAZO nun 60 kilo ile uzun mesafeli çim ikinciliği gayet başarılı.  Geniş kuponlar ÜLGENBEY, ve YAĞIZBEYİ ilaveleri yapabilirler.

1.ALTILI
1.AYAK: 2.1.7 
2.AYAK: 7.8.4

3.AYAK: 1.7
     / 2.3.4.5.8
4.AYAK: 3.4.5.1.2.6.
5.AYAK: 2-MY BILLIONAIRE
6.AYAK: 8.2.4.5 

2.ALTILI
1.AYAK: 3.4.5.1.2.6
2.AYAK: 2-MY BILLIONAIRE

3.AYAK: 8.2.4.5 
4.AYAK: 3.2.7.5.9
5.AYAK: 5-KEŞİFTAY

6.AYAK: 7.1.2.5


BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Normal Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Geniş Altılı kuponumuz ise Ticari amaçlı olup hiç kimseye o kadar büyük oynamasını tavsiye etmiyoruz. Profesyonel oyuncular ve ortak kupon yapanlar için hazırlanmış kupon olduğunu özellikle hatırlatıyoruz.

You have no rights to post comments