11.05.2021 SALI ADANA

11.05.2021 SALI ADANA

Adana'da ilk koşu Agresivo'nun yavrusu RISING GIRL koşuyor. Bu safkanın tek çim yarışı var onda da dördüncü oldu.. Bu safkanın kazanması ve bu yarış aradan sonra daha iyi performanslar göstermesini bekliyorum ama Adana'dan ROLLING THUNDER için iyi bilgiler geldi. Bu ikilinin rakipleri ayırıp favori çıkması muhtemel görünüyor.  Ben pek favorilerle başlamayı sevmem ama biraz risk alıp ilk altılıda bu iki safkanı yazıp geçtim.

Günün ikinci koşusunda bir çoğu daha önceki yarışlarında beraber koşmuş isimler koşuyorlar. Özellikle bu koşuda ALDERAMİN ön planda olsa da bir türlü kazanamaması sorun. Sahadan  iyi koşacak diye duyduğum PORSCHE'suz oynamam. Bu ikili başta kuponda olsun, önde kaçacak DÖVER daha sonra.

Üçüncü koşuda ilginç sonuç çıkabilir. ZIDA çok iyi koşacak diye duydum ama malum bu safkan iyi koşup kazanamayanlardan. Katı ekürisinin atı KING OF SOLID ve seri birincilikler alan CANDEMİR de çok iyi koşma ihtimali olanlar. FİLİNTA çok iyi çalıştı denenlerden biri, CAYMAZ yine hazırlıkları tatminkar olanlardan. ÇARŞA AĞASI ile PRENSES HİRA bu zor koşuda ihmale gelmez isimler.  .

Dördüncü koşuda sık koşuyor olsa da çok iyi hazırlandı denen MOSKOVA ATEŞİ için kazanır diye duydum ama baktım ilk defa binen İsa Akyavuz üzerinde olunca çok içime sinmedi. Çalışmalara baktım iyi işlerle hazırlanmış DERDİYOK ve BABAYAVUZ iyi. Buraya at yazsarsam ağır kilolu SUKAYA ve BABADAĞINOĞLU eklemesi yaparım.

Günün beşinci ayağı Maiden koşuyu tek yazıcaz. Benim başta düşündüğüm WINNER LEGENDARU bugün Mehmet Akyavuz hatasız binerse kazanır. Çimde iki yarışı var biri dördüncü ama uzun mesafeye çok uygun bir at ve önde gidecek çok isim yok o yüzden koşunun temposunu kaçmasa da önde kalıp belirleme ihtimali yüksek. Kolay tempoda 2-3 gitse virajda bariyerden yürür rakipleri ayırır gider. .

İlk altılının son ayağında iki başarılı ekürinin atları BE HAPPY ile FİLİBYA bende ön planda.  Biraz istikrarsız görünselerde bu koşuya da iyi hazırlanmış bu iki isim ön plandalar. Ayrıca CORAL ROSE için iyi hazırlandı haberleri var. KEDİM çok koştu biraz fazla yıprandı,burada iyi bekleme yapıp sonlarda sonuca gidebilir. AYBÜKE, İSTANBUL ATEŞİ, KARA ZELLO, LADY LIPA sonraki ihtimaller.

Handikap 16 yarışta sivrilen at ÇAKMAK olarak görünüyor. Bu safkanın hazırlıkları iyi son yarışları gayet tatminkar ve başarılı. Kilosu ağırdı apranti indirimine gittiler, bugün safkanı tanıyan, altıncı kez binen binicisi ile bu sefer kazanabilir. Bugünde çok iyi koşacağı düşünülerek başa yazdım ama  cazip sonuç çıkabilecek bir koşu.  Hepsine kadar gidebilir.

Önde yarışı süratlendirecek isimler olsa da yarışta çok yüksek bir tempo çıkmaz. Önde iyi bekleme yapacak olan, çalışmalarında beğendiğim MADAM LETSRANGE çimde kısa mesafede gösterdiği tatminkar performansını uzunda yine tekrarlaması halinde çok şanslı olur. Son yarışında üçüncü olarak sonlarda akıcı ve güçlü gelip dikkat çeken TRUVA aynı performansını tekrarlarsa  koşudan yine iyi bir yerde ayrılır. Bu Maiden koşuya iki isim yeter.

Günün en zor ayaklarından biri olarak son ayak görünüyor ama zor yarışı kolaylaştırmak benim aldığım bilgilerde gizli. Kapanış ayağında sert tempo olsa da kaçacaklar içinde de şanslı isimler olabilir ve HAYALEDEN bence biraz önde yalnız kalırsa beyaz bayrak ayna yapabilir. Bu koşuda son yarışında Adana'da pek kendini gösteremeyen HECEMİNE koşuyor.  Bu kalabalık yarışta öne düşmek için uğraşmayacaklardan olan BENZENCİ sonda çok sert gelebilir. ÇAKIRSULTAN'da öncelikli isim olarak ekledim ağır kilolu BOYACININAŞKI bu dörtlüden sonraya bıraktım. Siz kendi kurgunuza göre 1-2 ilavesi dilerseniz yapın..

1.ALTILI
1.AYAK: 11.3 
2.AYAK: 6.10

3.AYAK: 6.3.1.2.7.5.4
4.AYAK: 5.4.8

5.AYAK
: 11-WINNER LEGENDARY
6.AYAK
: 3.1.10.6.7.2

- - - - - - - - - - - - -

2.ALTILI
1.AYAK: 5.4.8
2.AYAK: 11-WINNER LEGENDARY

3.AYAK:
3.1.10.6.7.2
4.AYAK:
2.3.1.5.6.4
5.AYAK
: 7.5 
6.AYAK
: 14.7.5.6.1

BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar

1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- 
Geniş Altılımızı tamamen profesyonel oyuncularımız ve ortak kupon yapan üyelerimiz için yayınlıyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments