06.05.2021 PERŞEMBE ANKARA

06.05.2021 PERŞEMBE ANKARA

1.Ayak: PRENS ATLAS (2) Adana'da zor yarış kazanır gözüküyordu ama Ankara'ya geldi ilk yarışında Ahmet Çelik bindi kazanırken gayet iyiydi bugün yine Ahmet üstünde. Geçen sene koştuğu üç yarışın ardından koşulara ara verip devamında daha iyi duruma gelen ve son yarışında kazanırken formda görünen OSMANBEY (5) favorinin yanında kuponlarda olmalı. Ketme ÖZAY KARAMAÇA (1) ile ilgili bugün kazanırız bilgisini geçmiş ama işi o kadar kolay değil. LAKERS (3)  anlaştığı binicisi ile kuponların üçüncü ismi olur. I GOT THE POWER (4) için rövanşı alır diyorlar ama ben beşinci sıraya koyabildim. İlk ayak kolay gözükmedi, şanslar eşit gibi.

2.Ayak: Çimde son yarışını kazandıktan sonra bugün daha iyi duruma gelmiş görünen BOSENDRA (6) birinciliklere devam edebilir. İki yarış önce çok iyi bir performans yapan KEDİM (5) son yarışında bekleneni veremedi ve bugün daha kazanamadığı çime çıkıyor ama  bizim Anara ekibine göre Ankara'ya geldiğinden beri çok değişti bombayı yapabilir. Bugün son yarışlarına göre daha iyi durumda olan SESİLHANIM (2) içinde ilgilileri kazanması lazım, bu rakipleri bir aksilik olmaz ise geçecektir dediler. Benim altılıda özellikle bu üçlü başta olacak.  Yarışı forse edecek isimlerin yanında biraz daha uygun kilolu ve sabırlı koşacak TOUCH OF CLASS (9) cazip isimlerden biri gibi duruyor. Ağır kilolu olsa da SİN (1) geniş kuponda olmazsa olmaz. PRENSES ŞİRİN (11), NO CONTROL (10), NAVONA (3) ve HAFOCAN (4) ile çok kalabalık tuttum. 11 atta 9 tane yazınca kural bozuluyor hepsi demek lazım ama biz kuralları bozmak için buradayız, yatarız yazık olur derseniz kapayın.

3.Ayak: Yine önde kendini unutturabilecek bir isim burada favorim ve TIRMIL EFESİ (1) öncelikle kuponuma yazacağım isim. İşin ilginci bu safkana son günlerin parlayan yıldızlarından, son 6 yarışının 3 tanesini kazanmış Vedat Abiş biniyor. Bu safkan çimde de çok iyi koşuyor ve rakipleri içinde en ciddi rakip THE PLUCKY (6) görünüyor, zor kazanacak bir isim olsa da  sorun çıkarabilir. Maidenleri kazanamadı ama 50 kiloya düşen sıkleti ile birinciliğe kendini atabilir.

4.Ayak: DEMİRKURT (5) favorim... Yaptığı yarışlar tatminkar, bir iyi bir kötü koşsa da  sevdiği uzun mesafede Özcan üstüne ikinci kez bindiği için göz önüne çıkmış, çıkarılmış ama rakiplerine bakıyorum bu safkandan çok eksiklikleri yok. Öne düşecek kimse yok, 1900 metrede yakalanmadan bitirecek diyebileceğim kimseyi göremedim.  Biri kaçıcam dese diğeri onu yalnız bırakmaz, önde kovalar kilolar eşit olunca mücadele bayağı ciddi olur. İZBIRAKAN'ın (1) son iki yarışını seyrediyorum Açık yarıştaki üçüncülükten sonra Mehmet Akyavuz ile kazandığı iki yarış gerçekten iyi. İki yarış önce kazanırken bu koşudaki Demirkurt'un önünde bitirmişti. Şimdi Demirkurt kilo olarak biraz avantajlı ve bu kendisini birinciliğe atmasını sağlayabilir. Yinede ben ikisine de güvenemedim.  Çok at yazmaya çalıştım mümkünse sizde hepsini yazmaya çalışın.

5.Ayak: Kum çim ayırmadan iyi performanslar sergileyen GÖKÇEBAYIR (4) çimde ikinci olup arkasından Handikap 15 te birinci oldu. O yarışlara göre bugün uzayan mesafede koşacak safkan öne erkenden düşüp viraja kadar kolay gidip virajdan sonra temposunu yükseltebilirse çok favori değilken kazanıp  ufaktan sürpriz yapabilir, ters bir sonuç çıkarabilir.  Bugün grup çok birbirine yakın isimlerden oluşmuş görünüyor, bu safkanlardan biri çıkıp kazandığında ben hiç nasıl geldi, kazanırı yoktu fala diyemiyorum. Mehmet Salih'in bindiği BUĞU (8) gibi hazır ama yarışlarda varlık gösteremeyen bir isim var, gözüme takılıyor ikinci sıraya yazıyorum. Kapalı kutu  görünen DEFNECİĞİM (9) 50 kilo ile birincilik için ciddi adaylardan biri olur, kazanırsa da bayağı kupon temizler. ŞEKERSULTAN (5) için iyi bilgiler geldi, son çim yarışını tekrarlar dediler, idmanlara baktım, doğru söylemişler yazmadan olmaz. Yine SEVİNSEVİL (3) için son yarışında Adanada nefes açtı dendi, iyi haberler geldi, yarışta çok ters koşabilir. Bugün BUNİYABİR'e (1) yine Mahsun Turan deklaresi olmuş, 9 koşu koşan bu ikili 3 kez birincilik başarısına ulaşmışlar. Yeri olanlara DİZDARIM eklemesi öneririm.

6.Ayak: Bir çok yarışta birbirleri ile devamlı karşılana isimler bir aradalar. Yalnız TAÇHAN iki yarış koşmuş olması ve bu yarışlardaki başarıları ile rakiplerinden ayrılıyor. Safkan ikidir etkili koşuyor ama kazanamıyor, bence kazanan kadarda iyi performans yapıyor. Formda safkan ilk yarışında da binen Mehmet Salih start alıyor ve bugün daha iyi koşmasını bekliyorum, kuponlarımda tek olarak düşünüyorum.

ALTILIM

1.Ayak: 2.5.1.4
2.Ayak: 6.5.2.9.1.11.3
3.Ayak: 1.6 
4.Ayak: 5.1.2.6.4.3
5.Ayak:/  8.3.1.2 
6.Ayak: 7-TAÇHAN

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments