04.05.2021 SALI ANKARA

04.05.2021 SALI ANKARA

SÖNMEZBEY: Son iki-üç yarışında hep size önerdim ama hep geçilecek bir isim buldu. Bugün 2200 metre mesafede önde kaçacak isim bulur yakın takip edip, kendi temposunun üstüne çıkmadan düzlükte rakiplerinden önce hareket edip kazanmayı hedefleyecek. Kimse kaçmaz bu safkan önde kalırsa o zaman işte yarış karışır çok ismin şansı olur. Mücahit Bayır ilk kez biniyor, safkanın yarış başında çok gitmek isteyeceğini biliyordur diye tahmin diyorum, umarım salıp basıp gitmez biraz daha sabırlı olur.

MOANA: Son yarışında uzun arasına rağmen üçüncülük çıkaran safkan hayatının ilk yarışını kazanırken dikkat çekmişti. 18 Nisan'da koştuğu yarışta 5 ay arasına rağmen kazanandan 1 boy geride üçüncü kalmıştı ama bugün uzayan mesafede yine çok bekleyip bombacı jokeyiyle çok can yakabilir.

SAKARYA GÜZELİ: Bu safkanıikinci olduğu yarışın ardından takibe almış ilk yarışını kazanır demiştim ama arkasından üçüncülük ve ikincilik  yaptığı yarışlarda aprantisiyle benim  beklentilerimi karşılayamadı. Mehmet Salih Adana'da olduğu için Ahmet Çelik üstünde olunca çok farklı koşabilir..

SUN TIME: Bu yarışa gayet iyi  hazırlanan bir kaç safkan var ve şansları eşit görünüyor. Düzlük dönüldüğünde önde 2 boy kadar avantaj yakalarsa LUMINESCENCE şanslı olur ama peşine takılacak 3-4 isim tempoyu yükseltmesine neden olur, önde yarışı süratlendiren safkan 1400 metrede çok ağır tempoda yarışın gitme ihtimali olmayacağı için sonunu göremez diye düşündüm. Kaçanlara yakın  sürdüreceği yarışta SUN TIME bence öncelikli isimdir, en son sırada yarışı takip edecek HAFO ise Hişman'la bütünleşip sonlarda çok sert sprint atıp yarışı bu safkandan çalabilir.

BİNDALHAN: Bugün herkes PEKALP oynayacak. Önde kaçan ekürileri ilk yarışında iyi yerde takip edip temposunu sonlarda yükseltip ikinci olurken bu safkan beğenildi ve ikinci yarışında daha iyi koşar diye herkes düşünüyor. Doğru koşabilir ama çıkışla birlikte öne gelmek isteyecek KIZIL EJDER bu sefer sonlara kadar daha dinç gelip direnebilir. Benim başa çektiğim BİNDALHAN'a ise ilk yarışında Sadettin Boyraz binmiş, baştan sona tutmak için elleri patlamıştı. Safkan o haliyle beşinci olmuştu ve bugün öne erkenden gelip çekip giderse kimse dikkate almayacağı için bitirir, herkes arkasından baka kalır. Bu kadar at yazınca Çelik kardeşlerin bindiği GÖZÜYILMAZ ve ERSOYBEY eklemesi de yapılabilir.

BABÜRBEY: Yorum yazmak için bir haber bekliyordum o geldi, hem de çok iyi haberler geldi o yüzden kilo ağır olsa da Hişman Çizik ile koşacak bu safkanı kuponumda tek bıraktım. Yarışta 13 safkan var ve muhtemelen önde gidecek iki üç isim olacak, bu safkan rahat şekilde virajı arkalarından dönecek, kendine iyi bir  yer bulacak, Hişman uzun Ankara düzlüğünde safkanına gerçek gücünü gösterecek ve kazanacak. BİCEROĞLU ve ÇİLİNGİR Rakipleri olur.

 

ALTILI

1.AYAK: 7.6.8.4.3.2.1
2.AYAK:
9.1.5.4.3.2.7
3.AYAK: 5.3.4.1 
4.AYAK: 4.1
5.AYAK: 3.6.7.5.4
6.AYAK: 7-BABÜRBEY

 

BOL ŞANSLAR