01.05.2021 CUMARTESİ ANKARA

01.05.2021 CUMARTESİ ANKARA

İREMSU: Zaman zaman iyi koşular yapan isimlerin bir araya geldiği Şartlı 4 koşu ile altılı ganyan başlayacak. Safkanların performansları birbirine yakın görünüyor ve koşu içinde jokey tercihleri favori çıkıp çıkmamayı belirlemiş durumda. Benim  favorim olan İREMSU çok şanslı olacak ama arası var. 160 günlük arasına rağmen son işlerinde gösterdiği başarıyı bugün piste taşırsa çok şanslı olur.

ASRIN PEHLİVANI: 4 yaşlıların Handikap 14 yarışında son yarışlarında dikkatimizi çeken ve öncelikli olarak yazdığımız Asrın Pehlivanı koşacak. Bu safkan bugün yine  bende en başta olacak, uzun mesafede kilosu ağır olsa da fit duruma geldiği görünen safkana Çizik iyi binerse kazanabilir. Önde kaçacak isimleri yakın takip edip son metrelerde güçlü  geleceğini düşündüğüm safkan ya hep ya hiç yapan kazanmazsa kötü koşan bir isim olsa da başta yazdığım isim olacak.

KÜÇÜK DEMRKIRIM: Vasat koştuğu yarışların ardından, uzun mesafede çimde  ikinciliği gayet iyi. Bugün kilosu en hafif isim ve düzenli çalışıp hazırlanan bu safkan koştuğu yarışlara göre bu sefer bir tık daha şanslı olacağı koşuda start alacak. Ben başa yazdım ama aylardır kovaladık, bu seferde yazacağız İŞİNİBİLİR yazılmadan olmaz, ILDIRBEYİ  hatta BABADAĞINOĞLU bile çalışınca kazanabilecek isim olarak görünüyor.

DOĞA KANUNU: Bu safkan her zamanki jokeyi Mehmet Kaya ile çok uyumlu ve beraber koştukları 29 yarışın 11 tanesini kazandılar.  Son yarışında ise beraber fauller yaptılar yarış yinede değişmedi çok ekstra bir performans gösterdi kazanırken faullu falan ama iyi dayandı. Bu sefer daha ciddi rakipleri var bende çok at yazdım ama yinede başa koydum..

BLINDING LIGHT: Son yarışında favori isimlerden biriydi, Zea Bıddy çok iyi koşup kazanırken, aldığı üçüncülük gayet iyiydi.  Bugün üstünde Ahmet Çelik var ve birbirine yakın performanslar göstermiş bu grupta belki de jokey faktörü safkanı bir adım öne atıyor. Buradaki rakiplerini inceliyorum şişirilmiş isimler var, içlerinden biri çıkıp gelirse neden geldi diyemeyeceğim isimler koşuyor. Bu safkanın öncelikli rakibi POPULAR CITY tutuyorum ikisini yazıp geçmeye çalışacağım.

ALEKO BOY: Safkanına çok güvenen Ayhan Kurşun son yarışında hiç acele etmeden bekledi, çıkışla birlikte safkanı tutabilmek için bayağı güç harcadı ve   yarışın sonlarında en dışa çıkıp güçlü ataklar yapsa da bu safkana ancak ikincilik getirdi. O yarış kendisinden önce ataklarına başlayıp avansı alan rakibini yakalayamamıştı ama bu kendisinin değil jokeyinin taktiksel eksikliğinden gerçekleşmişti. Bugün Ahmet çelik uzun mesafeyi ve çimi seven bu safkanı çıkışta ön grubun arkasına atıp iyi bir tempo kuracak, kaçmayacak ama önde bekleme yapacak, yarışta tempo bu safkanın istediği gibi gidecek, düzlük yarışı yapıp kazanmaya çok yakın olacak. Bence günün Banko'su olur..

ALTILIM
1.Ayak: 3.1.6.5
2.Ayak: 1.7.11.2.5
3.Ayak: 9.3.8 

4.Ayak:
4.1.2.3.6
5.Ayak: 4.6 

6.Ayak: 1-ALEKO BOY

 

BOL ŞANSLAR