29.04.2021 PERŞEMBE ANKARA

29.04.2021 PERŞEMBE ANKARA

Bugün çok bereketli bir gün... Ankara 10 koşu, İzmir 10 koşu, yolunacak kaz bulmuşlar, yüklendikçe yükleniyorlar. Ben elimden geldiğince çalıştım ama doğru kurgu çalışarak olmuyor, şans gerekiyor, benm olmasa da sizin şansınız yanınızda olsun.

ÇİLİNGİR: Bu safkanı beşinci olduğu yarışın ardından takibe almış ilk yarışını kazanır demiştim ama koşmuş yedinci kalmıştı. Arkasından son iki yarışında yaptığı güçlü ataklarla bizi yanıltmadı kazanırken  kademe atladığını gösterdi. Bugün 52-54 kilolardan sonra 60 a çıkan dezavantajlı bir kilo ile koşuya katılıyor.  Kilosu artmış ama rakipleri inceliyorum düşük kilolularda bu safkanı geçecek birini göremedim. Akın Sözen idaresinde oldukça şanslı görüyor ilk altılımda ilk tek olarak değerlendiriyorum.

FREE SOLO: Son yarışında Ahmet çelik ile MAidenden çıkarken hiç fena değildi, uzun mesafeye çıkınca bir anda değişmiş kendine gelmişti. Bu yarış öncesi her zamanki gibi iyi çalışmalar gösterdi ama inceliyorum tam hedef yapılmış çalışmaları bir kademe daha ileriye gitmiş. Genel durumunun gayet iyi olduğu bilgisi geldi, Ahmet Çelik bu safkana inandı biniyor ve bu uygun kilo ile kazanır deniyor. Bugün ilk altılı zor koşularla dolu ve ikinci tek yazmazsam kuramıyorum. O yüzden iki tele bir kurgu oluşturdum.

HASANET: Son yarışında beklenen duruma geldiğini gösterdi ve Contender'e yarım boyla kaybederken kazanmaya çok yaklaştı. Bugün için gördüğü iki yarışın ardından geçebileceği rakiplerle koşuyor. Biraz şanssız bir isim, hep geçilecek bir isim buluyor, bu konuda çok başarılı ama kilo olarak uygun performans en üst seviyede bugün artık kazansın.

TEKÇAREM: Bu yarışa gayet iyi  hazırlanan bir kaç safkan var ve ilk yarışları öncesi çalışmalarında kendini geliştiren isimler birbirlerini geçmek için yarışacaklar. Yalnız başta Adana'da devamında Ankara'da yaptığı çalışmaları ile benim dikkatimi çeken, hakkında bri aydır çok iyi bilgiler gelen, koşmasını merakla beklediğim ve bugün rakiplerine göre bir kaç adım öne çıkardığım ve tüm Anne kardeşleri gibi Kaizbert yavrusu olan bu safkanın  seri bir start çıkışı ile hemen kendini öne atıp kazanacağına inanıyorum.

2.ALTILI
1.AYAK: 3.1.2.5.7.6.4
2.AYAK: 8.3.2.1.7.4.10

3.AYAK: 6.8.7.1.2.5.3.4
4.AYAK: 6-HASANET
5.AYAK: 4.5.1.2.8.10
6.AYAK: 10-TEKÇAREM

BOL ŞANSLAR