25.04.2021 PAZAR İSTANBUL

25.04.2021 PAZAR İSTANBUL

İstanbul yarışlarında takip ettiğimiz isimler var... İlk başta bende çok favorili bir kurgu oluştu sonra sabah biraz telefon görüşmesinden sonra duyumlar farklı geldi, değişikliklere gittim ama üçüncü koşuda İstanbul pistini çok seven ve Ankara'dan çok formda buraya gelen GÖKYÜZÜ yıkamadım. Ankara'da İdman pistinin yıldızı olan safkan bu yarışı kazanır diye bekliyorum.

Bir kaç takip atı gözüme takıldı, mümkün olduğunca duyumları kuponda kullandım, standart kurgular az ikramiyeye ulaştırabilir gibi duruyor, son kararı yine siz verirsiniz.

ROSE OF PARADISE: Günün ilk koşusunda çok ters bir isim duydum, favorilerle birlikte başta değerlendirdim, aradan sonraki son sentetik yarışı kötü diye oynanmasa da çimde daha iyi koşan safkan bence öncelikle kuponlarda olmalı.

MİKSER: Hayatının ilk yarışında varlık gösteremedi ama start provasından tanıdığım tay starttan geç çıkmasına rağmen çok hızlı şekilde kendini öne atmış gayet akışlı görünmüştü. Bu sefer artan yarış tecrübesi ve çıkarılan Kapalı gözlük nedeni ile çok ters yarış çıkarabilir. 

DIRECT WIN: Zaman zaman iyi koşan birbirine yakın performanslar göstermiş ama bazen de beklentinin çok altında performanslar gösteren isimler bir aradalar.  Son günlerde koşmuş olduğu yarışlarda hep gelişim gösterdiğini gördüğüm, beşinci olduğu koşuda dıştan yaptığı etkili atakları ile dikkatimi çekmiş, sonraki üçüncülükleri ile fit duruma geldiği görülmüş bu safkan dikkate alınması gerekiyor, başa yazıyorum.

BAŞAYDIN: Geçen seneEylül ayında zorunlu koşulara ara veren safkan, sorunları giderildikten sonra çalışmalarına hız kazandırıp, acele etmeden Mart ayının ortasına kadar bekledi, koştuğu ilk iki yarışında yarışa fazla karışmadı ama son üçüncülüğünde  iyiye doğru gelişim gösterdiğini belli etti. Arka arkaya  güzel işler yapmış safkana 50 kilo ile apranti biniyor.  Önde kaçacak isimler birbirlerini bitirirlerse bu safkana gün doğar ama yarış kısa olması dezavantaj olabilir. Koşudaki en ciddi rakibi devamlı takip atımız olan CANKATAN olacak bu safkanda son metrelerde çok güçlü gelecek. Geniş kuponda kalabalık tuttum.

LIBERTALIA: Son yarışında Kısa Vade 7 koşup etkisiz kalınca bugün pek dikkat çekmemiş. Ben sahadan hiç geçilmez bilgisi almış olsamda güvenemedim tek yazmadım, LAST HOPE ve EGREGIOUS ROCK öncelikle rakip görüyorum.

ERİŞENBEY: İlk yarışında bu mesafede üçüncü oldu ama yakın bitirdi, özellikle benim dikkatimi çekti. Safkan yarışın başından sonuna kadar Müslüm Çelik ile uyumlu ve yarışın içindeydi, jokeyine tabi onun istediğini yapacak yetenekli bit tay olduğunu gösterdi.  Safkan bu sefer Ahmet Çelik ile çok daha iyi koşacak olup, çalışmalarında daha da ileriye gitmiş diye düşünüyorum ve tek olarak kuponumda değerlendiriyor kazanacağına inanıyorum.

KIZIM AYSİMA: Son yarışlarında sabırla bekleyip sondaki etkili atakları ile tabelalar yapıyor ama bir türlü kazanamadı. Son yaışında dördüncü olurken çok beğenilen bu safkan  normal idare edilir, aynı taktiği tekrarlarsa çok şanslı olur gibi duruyor. Bu safkan rakiplerin mücadelesinden yararlanır daha ağır kilolu iki rakibiniin yanında uygun kilosu ile iyi bir taktik yapar, hata yapmaz ise kazanır. Rakibi olarak MİTRALYÖZ ve ÇAYKRALI tutuyor bu yarışı üç safkanla geçiyorum.

****************

1.ALTILI
1.AYAK: 6.1.2.3
2.AYAK: 7.8.9.10.1 

3.AYAK: 4-GÖKYÜZÜ
4.AYAK: 8.5.4
       
5.AYAK: 9.2.10.1.4.5.6

6.AYAK: 9.10.5 
     

****************

2.ALTILI
1.AYAK: 8.5.4      
2.AYAK: 9.2.10.1.4.5.6

3.AYAK: 9.10.5 
   
4.AYAK: 5.2.1
/3.9 
5.AYAK:  4-ERİŞENBEY

6.AYAK: 9.2.1

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments