18.04.2021 PAZAR İSTANBUL

18.04.2021 PAZAR İSTANBUL

ERTAHA: Son yarışında kötü değil, üçüncülüğünde son metrelerde ataklarına başlayan safkan öndeki rakipleri adar iyi koştu.  Bugün sık koşması etkileyeblir ama eli kulağında her an kazanabilir, bu yarışında takibe alın, unutmayın biraz dinlenip koşarsa bir sonrakini de kazanabilir. Stili icabı beklemesi gerekirken öne erken düştüğü yarışlarda oluyor umarım bugün giden olmaz diye atı öne salmazlar. Fakat rakipler çok sert kalabalık tuttum.

GÜRDALBEY: Start aldığı ilk yarışında önlere yakın bekleme yapıp, koşuyu kolay takip edip başlarda hiç kendini göstermedi ama öndeki safkanı atlatıp liderliği aldıktan sonra uzayıp gidip birinciliği almak için iyi bir mücaele gösterdi ve kazanmayı başardı. Mevcut performansı ile bu atları bu mesafede geçebilir. Gelmezse suçu Karataş'ta ararım, rkiplerinden biri Urfadan geldi, 60 kilo koşuyor, uzun zamanır koşmayan ki at var onlarda etkilenir ve ilk yarışını kazanırken beğenilen bu safkanı bence geçemezler.

STRONG LEGS: Bu safkan BURGAS'ın büyük favori çıkacağı yarışta srpriz yapabilecek isimlerden biri. Sabırla bekleme ile düzlüğe iç kulvardan çıkacak safkan jokeyinin teşviklere başladığı anda ona tepki verecek, hızlanacak, öndekilerle arasındaki farkı azaltıp orta kulvara açılarak yapacağı etkili sprinti ile yarış aortak olacaktır.

ZABUN: Bu safkanı son yarışında özellikle önerdiler ve ikinci  olurken en az kazanan safkan kadar iyiydi. Bu tip atları bir sonraki yarışlarında kollamak gerekiyor ve bugün iki favori son yarışlarına göre bence handikaplı koşuyorlar, iki sert rakibi birz kötü koşarsa devreye girecek isim  bu safkan olur ben ilk sıraya taşıdım. Kupona Tivoli sığdıramadım dileyen yazar.

LADY CURRY: Bu safkanın orijini oldukça ilgi çekici. Good Curry'nin Anneden kardeşi olan safkan idmanlarında kendini yıpratmadı, pek dikkat çekmedi ama son çlışmasında yarışta farklı koşabileceğini gösterdi.  Safkan hep üstüne koyarak gidiyor, pist ayırt etmeden, mesafe farketmeden iyi koşabilir, iyi ahır bakımının hakkını verirse cazip isim olur. 

CİĞERDELEN: Bayağı cazip çıkacağını düşündüğüm bu safkan için çok iyi notum var. Bariyerde sıkıştı yol bulamadı, dışa çıkarken çok fazla zaman kaybetti, Ayhan Kurşun inatla itti, yarışı bırakmadı dördüncü oldu ama iyi yerde takip etse yarışı kesin kazanırdı. Bugün yine bindi ve attan vazgeçmiyor, çok ters bir kapanış yapabilir.

1.ALTILI

1.AYAK: 1.2 
2.AYAK: 11.6.1.7.9 
3.AYAK: 3.1.2 
4.AYAK: 2.5.4.3.7
5.AYAK: 11.5.7.3.1
6.AYAK: 6-GÜRDALBEY


 2.ALTILI

1.AYAK: 11.5.7.3.1
2.AYAK: 6-GÜRDALBEY
3.AYAK: 10.2.6.3.4.1
4.AYAK: 5.1.2.3.4
5.AYAK: 10.6.7.3.5.2.4
6.AYAK: 3.7.8

BOL ŞANSLAR

 

You have no rights to post comments