15.04.2021 PERŞEMBE ANKARA

15.04.2021 PERŞEMBE ANKARA

Ankara da çok ciddi bir ikramiye beklemiyorum. Beş ayak plase sürpriz gelir, şu an favorilerden biri olarak gözüken benimde çok kolay kazanacağını düşündüğüm SKYLINE kazanırsa tatmin edecek bir ikramiye verebilir. 1200 metrede aralardan çıkıp çok ciddi ataklarla ikinci olan arkasından 1800 metrede Açık yarışta startta kalmasına rağmen Burgas arkası ikinci olan safkan bugün Ankara'da uzun düzlükte çok kolay kazanır diye düşünüyorum.

Günün ikinci ayağında ilk defa koşacak isimler içerisinde HAMASET çok farklı duruyor. Bugüne kadar dört kardeşi yarış koşmuş hepside kazanmış ve orijin olarak çok kuvvetli görünüyor. Yalnız bu dört ismin hiç biri ilk yarışlarını kazanmamış. O yüzden bu safkan için ilk yarışında gezinti yapar, kazanır dense de  tek yazmadım.  Özellikle MIA DORA koşan sekiz kardeşinden dört tanesinin ilk yarışını kazanmış olması nedeniyle dikkat çekiyor. Ya tek ya iki at şeklinde değerlendirdim.

Üçüncü ayakta SARARHAN için yine kazanır diye duydum ama baktım çok içime sinmedi. Burası gerçekten zor, kilo farklılıkları var, atlar kendilerini pek göstermiş değiller, cazip sonuç çıkabilir.

Benim çok inandığım isimlerden biride THE DERWISH ama bir iyi bir kötü koşuyor. Adana ve Ankara'da çalışmalarında dikkat çekenlerden biri ve jokeyi iyi tanıyor. Safkan biraz sert jokey ister, son yarışında olmadı, çocuk beceremedi tabela dışı kaldı, bu sefer hem rakipler uygun hemde Ayhan Kurşun ile etkili olacak, kazanabilir  tutuyorum. LUALUA nın ekibi çok iddialı yazacaız, MICEMACHO MAN ve PURO usta jokeyleri ile geniş kuponlarda olacak.

Günün en zor ayaklarından biri olarak son ayak görünüyor. Önde yarışı süratlendirecek isimler olsa da yarışta çok yüksek bir tempo çıkmaz, 2200 metrede önde iyi bekleme yapacak olan, çalışmalarında beğendiğim FRANKESTEIN bence çok şanslı olacak. KEDİM çok bekler iyide olur Kocakaya zamanında yürürse şanslı olacak. Son yarışlarında bir iyi bir kötü ama bu sefer çok iyi hazırlandı bilgileri gelen FAITHFUL WOLF yine ilk sırayı zorlayabilir.  İdmanları gayet iyi görünen PEACE RUBY ile HAFOCAN iyi koşacak deniyor.

KUPON
1.AYAK: 1.4.7.8.2
2.AYAK: 5.8

3.AYAK: 4.1.2.3
4.AYAK: 1-SKYLINE

5.AYAK
: 5.2
6.AYAK
: 6.7.1

BOL ŞANSLAR