10.04.2021 CUMARTESİ ADANA

ufukcakirlogo19

10.04.2021 CUMARTESİ ADANA

ÇİM Yarışları KUM'a alınır...

Teklerimiz Değişmez, Çok at yazdığımız çim yarışlarında çıkanlar olursa onların yerine yeni atlar yazılabilir.

 

 

ATİKYILDIZ: Bugün için uygun grupta çok inandığım, uygun mesafede starttan oyalanarak çıksa bile çok iyi koşacağını düşündüğüm safkan yarıştaki iki rakibi KAÇARYUNUS ve ELYASA önünde kuponlarda öncelikli yazılacak isimdir.  İlk iki koşusunda gayet iyi koşular çıkaran REİSHANLI'da verdiği 20 günlük aradan sonra iyi koşacak olup kupona ekledim. MAVİKALP ekürisi ile beraber sürpriz isimlerim olacak.

OSMANBABA: İdmanlarını da beraber yaptığı aprantisiyle koşacak olmasının  olumlu etki yapacağını tahmin ettiğim safkan idman pistinde yapmış olduğu çalışmalarında gayet formda görünüyor  ama yarışlarda birincilik gelmiyor. Günün kazanmaya yakın isimlerinden biri olarak tutuyor bu yamaklara ait Şartlı 3 koşuda başta yazıyorum.

KERVANTAY: Üç yarıştır kazanan safkan için çok fazla hikaye anlatmaya gerek yok. Zaten Agf tablosunda büyük ihtimal büyük favori çıkacak ufak ölçeli her kuponlarda tek olacak. Son yarışında kilosu atmış olsa da uzun mesafede bugünkü rakibi DIAVASI önünde kazanan safkan, bugünde binen  Vedat Abiş ile koştuğu iki yarışı da kazanmıştı. Bugünde kazanır dörtler gibi duruyor.

SUDOKU: Bir türlü kazanamadı, sert rakiplerle koşup hep iyi neticeler aldı ama kendini birinciliğe atamadı. Son iki yarışında buradaki rakibi BLACK METAL'e çarpılıyor ama onu geçmişliği var. Artık bugün şanssızlığını kırıp kazanması lazım diye düşünsemde Zor kazanan bir isim olduğu için burayı da kalabalık tuttum.

RİJBİN: Bugün bir çok takip atımız burada koşuyor ama ben içlerinden uygun kiloya inmiş RİJBİN seçtim, ilk sıraya taşıdım. Safkanı uzunda kısada çimde devamlı denediler, bugünde binen aprantisi ile beş yarış koştu kazanamadı. Fakat hakkında çok iyi bilgiler geldi, ufak kuponda tek olarak bıraktım. Son yarışında startta kalmasına rağmen bu koşudaki rakiplerini geçmeyi başarmıştı. O yarışa göre daha iyi durumda ve yarış içinde jokey avantajı da olan BEDOLİKAYA öncelikli rakip. MUKADDERBEY, UÇAN ESES, ÇELİK ve DENDEL daha sonraki ihtimaller.

ÖZAKBEY: Bu koşuya kadar iki tekle gelinen bir kurgu yapılırsa son ayak HEPSİ ye kadar gidebilir. 13 at koşuyor 3 eküri var 11 atla kapanıyor. Ben biraz daha cazip kurgu yapıp favorileri yıkınca son ayağa da tuttuğum altı atı yazdım. Daha sert gruplarda güzel yarışlar yapıp bu sene gördüğü yarışla daha da iyiye giden Özakbey başta tutuyorum.

ALTILI
1.AYAK : 1.4.3.5.9
2.AYAK : 6.4.9
3.AYAK : 1-KERVANTAY
4.AYAK : 4.1.5.2.3
5.AYAK : 9.8.5.6.2.3
6.AYAK : 9.10.1.2 

- - - - - - - - - - - - - - - -

OĞUZBOYLU: Son yarışında uzak kazandı, Ovakartalı'ya burunla kaybettiği yarışın intikamını aldı. Son yarışlarında iyi koşuyor, bugün ilk metrelerden itibaren yarışın liderliği için Cevher ve ekürilerden  biri istekli olacak, koşuyu forse edecek isimlerin hemen arkasında da Oğuzboylu olacak. Başımızın belası Halis Karataş ile iyi idare edilirse bugün bu rakipleri geçebilir diye düşünüyor ben bu sefer inanıyor tek yazıyorum.

DELİ MEMO: Bu koşuda kum yarışında da çok güvendiğim ama beklediğim gibi tempo yapamayan DELİ MEMO yine öncelikli atım. Yalnız bu safkan bu aprantisi ile bir yarış koştu olmadı, öne erken gelmeli ve yalnız kalmalı ki birincilik alması daha kolay olsun. Yarışı koşturuyorum önde kendisini kovalayacak bir isim yok. Aprantisi iyi idare eder, liderliği alır tempoyu iyi koyar birde rahatsız edilmez ise beyaz bayrak ayna yapabilir.  Ben kendi kuponumda yanına İZMİR DAĞLARI öncelikli olarak yazın.  Urfa yarışlarından sonda Adana pistinde bugün daha etkili olur.  ES ES HATUN ve TAKOZ sonraki ihtimaller.

2.ALTILI
1.AYAK : 9.8.5.6.2.3
2.AYAK : 8.9.10.1.14.2 
3.AYAK : 6.1.2.5.8
4.AYAK : 2-OĞUZBOYLU
5.AYAK : 1.6
6.AYAK :
2.6.4.7

BOL ŞANSLAR

 

You have no rights to post comments