10.03.2021 ÇARŞAMBA BURSA

10.03.2021 ÇARŞAMBA BURSA

DAYLIGHT DREAMS: Artık alışkanlık olmuş Maidenler özellikle ilk ayaklardaysa sürpriz arıyor kalabalık tutuyoruz. İlk ayak favoriyi getirmezler düşüncesi hep hakim oluyor, kurgumuzu belki de bozuyor ama tehlikeli yarışların ilk ayağa konulduğu da bir gerçek. Fakat hep etkili koşmuş ama hep bir eksik nokta  göstermiş, bu yüzden bir türlü kazanamamış DAYLIGHT DREAMS bugün kazanmaya çok yakın görünüyor. Safkanın tüm sorunları giderilmiş ve fit durumda yarışa gireceği konusunda bilgiler geldi ki bu sefer kazanacak diye düşünüyorum.  Önde pek kaçacak at yok virajı bariyer dibinde iyi bir yerde döner koşuya oradan hakim olursa , düzlükte istediği avansı alırsa birinciliğe kendisini atabilir. Son koşusunda yaptığı performansı biraz daha geliştireceğini işinde belli etti, tek yazmaya risk almaya değer. Öncelikli rakip BRAVE STEPS olur daha sonra geniş kuponda GOLDEN GLITTER yazılır..

PRINCE BORAN: Bu safkanı da Maidenden çıktığı koşusunda padokta görüp beğenmiştim, o gün kazandı, arkasından iki yarış biraz daha iyi koştu ama sert gruplardı kazanamadı. Her gün üstüne koyuyor, bugün GREYHOUND gibi çok ciddi bir rakibi var. Ufak kuponda yine iki at yazıp geniş kuponu kalabalık tuttum.

TUĞALP: Bu safkanı da o kadar çok takip ettim getiremedim, bir ara sorun yaşadı, formu geriledi ama  son koşusunda bizde yokken Kocaeli pistinde kazandı, oldukça iyi hale geldiğini gösterdi. Devamında çok kısa bir süre ara ile koşacak olması kötü, Bursa'dan TAÇSIZ KRAL geçilmez dediler ama ben koşuya hiç ısınamadım az at yazmak mümkün değil, bu ayakta da takip isimlerim kuponumda olacak.

CATCH THE RHYTHM: Yarışın başından itibaren ön saflarda kendine yer bulup 2100 metrede kolay tempoda gidecek olan safkan son düzlükte aradığı yolu bulup koşuya hakim olursa, arkadan kim gelirse gelsin bugün kazanmaya çok yakın diye düşünüyorum.  Koşu ağır tempoda gitmeyebilir, süratli gideceği için önde kalanlardan çok bekleyenlerin şanslı olacağı düşünülebilir ama safkanı çok iyi tanıyan Onur Öztürk ile tatlı bir sürpriz yapabilir.

WEST COAST: Bu safkanı başarılı koştuğu ilk yarışlarında Doğu'da ki pistlerde örmüştük. Arkasından istanbul ve Kocaelide koştu ama çok iyiydi diyemedik. Bu Maiden yarışta ise ilk defa Bursa pistine çıkacak. Kocaeli'de ki arkadalşlarımız istenilen form durumuna ulaştığını söyledi. Büyük ihtimal rakibi görünen COUP DHONNEUR yarışı önde forse etmek için kendini öne atacak rakiplerinin sıkıştırması yüzünden tempo bayağı yükselecek. Bu safkanda kaçanları yakın takip edip sondaki atakları ile tüm rakiplerini atlatmayı hedefleyecek, başarabilecekmi beraber göreceğiz ama beş ismi de kuponda kullanacağız.

DİLİMYANDI: Bu safkan son yarışında altıncı olup pek dikkat çekmemiş olsa da o koşunun Handikap 16 yarış olduğu ve kendisininde 62 kilo ile start aldığı unutulmamalı. Bu mesafede istediği tempoyu yakalayacağını düşünüyor, kaçarken arkadan gelip kendisini zorlamayı başaracak rakip göremiyorum. Biri çıkarda ne ben kazanayım nede sen kazan der onu bilemem ama Safkan iki yarış önce ikinciliğinde gayet iyi bir performans göstermişti. O koşusunu bugün tekrarlayabilirse sevdiği mesafede çok etkili olup kapanışı yapacaktır.. Bu koşuda çok at yazmak yerine tek yazıp risk almayı yeğledim.

NORMAL ALTILI   
1.AYAK:   4.3.6 
2.AYAK:   2.5.4.6

3.AYAK:   2.7.3.4

4.AYAK:   7.2.1.3.5.4 
5.AYAK:   9.2.4.5.6

6.AYAK: 
  2-DİLİMYANDI

- - - - - - - - - - - -

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments