21.01.2021 PAZAR İZMİR * 2.027 TL *

21.01.2021 PAZAR İZMİR

İzmir yarışlarını pek sevmiyorum, bugünde genelde olduğu gibi favorilerle bitecek gibi görünüyor, çok favorili bir kurgu oluştu. Yinede bir kaç takip atı gözüme takıldı, mümkün olduğunca duyumları kuponda kullandım, standart kurgular az ikramiyeye ulaştırabilir gibi duruyor, son kararı yine siz verirsiniz.

MAGIC APPLE: Zaman zaman birbirine yakın performanslar göstermiş  isimler bir aradalar ama  son günlerde koşmuş olduğu yarışlarda hep gelişim gösterdiğini gördüğüm, ikinciliğinde özellikle sondaki atakları ile dikkat çekmiş arkasından iki yarış aynı performansı göstermese de dikkat edilmesi gereken bu safkanı başa yazıyorum.

UTKUNUNOĞLU: Geçen senenin sonunda iyiye doğru gelişim göstermiş, arka arkaya kazanırken her yarış son metrelere kadar saldırmış, son yarışında ise çok bekleyip öndekileri yakalayamamış bu safkana Karataş yine biniyor.  Önde kaçacak isimler birbirlerini bitirirlerse bu safkana gün doğar ama yarış uzun olması avantaj göründüğü kadar da ağır tempoda yarış koşulursa, son yarışlarında olduğu gibi dezavantaj olabilir.

HIZLIAHMET: Grup  3 Vali Koşusunda geçen yarışında buradaki rakipleri kolay geçmiş Hızlı Ahmet geçilir demek için elimizde bir veri yok. Safkan çalışmalarında daha da ileriye gitmiş, o gün geçtiği isimlerle kilosu aynı, mesafenin uzaması yarışı nasıl etkiler diye   kurguluyorum geçerse DEDEM AHMET geçer diye düşünüyorum. Ben cazip kurgu olsun diye iki ata çıkardım ama dilerseniz tek düşünebilirsiniz.

KARAMAÇA: Son yarışında öne sarkanlara karışmadan sabırla bekleyip yarışı kolaylaştıran ve son metrelerde uzayıp farkı açarken çok beğenilen bu safkan  normal idare edilir, aynı taktiği tekrarlarsa kolay kazanır gibi duruyor. Bu safkan rakiplerinden üstün, hemen öne sarkmasına gerek yok Tokaçoğlu hata yapmaz ise kazanır.

****************

ALTILI (33.60 TL)
1.AYAK: 7.4.5.8
2.AYAK: 7.6.2.3

3.AYAK: 1.4.5.8.6 
4.AYAK: 5-HIZLI AHMET
5.AYAK: 1-KARAMAÇA

6.AYAK: 3.2.1.4.6.10

****************

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments