11.02.2021 PERŞEMBE İZMİR

11.02.2021 PERŞEMBE İZMİR

Bugün oynanacak bir altılı değil iki favori kazanır gibi görünüyor. Siz dilerseniz değerlendirin, ben yalnızca seyredeceğim.

ARKANSAS SOUL: Takip atımız İzmir'e geldikten sonra bayağı düzeldi, yakında daha iyi koşular yapmaya başlayacak ama bugün bile yazılır.  Bugün sert rakipleri olsa da  başta yazalım.

AŞANBABA: Geçen sene Açık ve Kısa Vade yarışları tatminkar olan bu sene ikidir iyi koşan safkan büyük ihtimal kazanır. Ama yarışlar zaten büyük favorilerle dolu bu safkanı yıkalım.

MEHTAR:  Yarış bu safkana çok uygun görünüyor. Açıktı Gruptu Kısa Vadeydi derken uygun isimler yanında bugün Handikap 21 koşacak safkan son yarışına göre binicisi değişmiş olsa da  birinciliğe uzanacak gibi duruyor. Ben bu yarışta da cazip bir isim beklediğimden çok at yazdım.

ROBINSON: Her yarışında iyi koşuyor, önde kalıp bitirmeye çalışıyor ve son yarışlarında ağır kilosuna rağmen elinden geleni yapıyor. Bugün 55 kiloya düşen sıkleti var, son yarışlarına göre 7-8 kilo eksik koşacak ve son kazandığı yarıştaki gibi Tokaçoğlu ile Tek yazılır.   

GÖKÇESTAR: Bakalım bugün geçilecek rakip bulacakmı. Bugün yamaklara ait Şartlı 4 yarışta en şanslı isim normal şartlarda kazanması lazım.

ARKADAŞ: İlk yarışında beşinciliği dikkat çekici. Özellikle bu safkana Mehmet Kaya tercihi önemli. Bugün çok iyi koşacağı söylendi beklentiler büyük.  Yine de aksilik olur tecrübesizliği ile eksik koşabilir diye  rakipleriyle beraber değerlendirdim.

ALTILIM

1.AYAK: 5.7.2.4.3.8.6.10.1.9
2.AYAK: 1.3.2.4
3.AYAK: 3.5.1.2
4.AYAK: 4-ROBINSON
5.AYAK: 1-GOKÇESTAR
6.AYAK: 2.6.9.3.5.7.10

BOL ŞANSLAR