07.02.2021 PAZAR ADANA

07.02.2021 PAZAR ADANA

YAĞIZALP: Zaman zaman iyi koşular yapan isimlerin bir araya geldiği Handikap 14 koşu ile altılı ganyan başlayacak. Safkan için Adana'dan çok iyi koşacak deniyor ve son yarışında üstünde etkili jokey bulamayınca eksik koşan safkanın bugün çıkışta olan bincisi ile buluştuğu için tek yazılabileceği söyleniyor. Favori çıkmasaydı iyiydi, ilk ayak tek yazıp oynardık ama hem favori hem de Kaçmaz bize pek yaramıyor bize tek yazmak yakışmaz isteyen değerlendirsin.

MÜRÜLÜ: 5 yukarıların Handikap 14 koşusunda bir bombam var.  Uzun aradan sonra start alacak olsa da  önde kaçacak isimleri yakın takip edip son metrelere kadar oldukça güçlü  geleceğini düşündüğüm bu safkana çok güveniyorum. Elazığ'da koştuğu yarışların ardından Adana'ya geçti uzun zamandır düzenli çalışıp hazırlanan bu safkan geçen hafta  güzel dereceli bir çalışma yaptıktan sonra uzun mesafeli son çalışmasında başlarda biraz tempoyu yüksek tuttu sonlarda temposunu yitirdi ama bugün çok farklı koşmasını bekliyorum. Bugün için nefes yönünden sorun yaşarsa sonlarda zorlanır diye korkuyor, favori çıkmış iki rakibi ile beraber yazıyorum.

CULLIAN: İki yarış önce kötü koşmamış üçüncü kalmıştı. Son yarışında ise pek varlık gösteremedi yedinci kaldı. Bugün uygunlaşan kilosu ile düzlüğü bariyer dibinde döner orada iyi bir tempo yakalarsa kazanabilir. Adanadan bu safkan özellikle öneriliyor başa yaz abi deniyor bende özellikle ihmal etmeyin diye ilk sıraya taşıdım. Yalnız ANOTHER TOUCH un hem ilk yarışındaki ikinciliği hem de son kazandığı yarışda ki performansı mutlaka yazılmasını gerektiriyor.  Geniş oyunlar içinde DISTINCTION diyelim son yarışı kadar koşarsa kazanabilir. 

CEVHER: Son yarışlarında favori olarak koştu, hepsinde mücadele gösterdi, son iki yarışında Grup koşularda birincilik elde etti. Buradaki rakiplerini inceliyorum kilo olarak biraz ağır ama aprantisi ile kilo biraz yüksek olsa da geçilmez dedim ben tek bıraktım...

KING OF SOLID: Önde kaçacak safkan olmayınca büyük ihtimal MEhmet Akyavuz safkanı hemen öne atıp iyi bir tempo kuracak. Yarışta tempo bu safkanın istediği gibi gidecek, iyi tempo kurabilirse beyaz bayrak ayna yapmaya çok yakın olacak. Biri kovaladı önde tempo yükseldi o zaman yarış karıştı ve kazananı bulmak zorlaşır Hepsi kazanıra girer. Bu safkan bekleyeyim derse o zaman zaten hepten kaçanı bulmak zorlaşacak yarış her sonuca açık olacak.

COLD MOUNTAIN: Kısa bir bocalama döneminden sonra her geçen gün düzelmeye başlayan safkan 1500 metrede üçüncü kaldıktan sonra son yarışında yine varlık gösteremedi. Bugün binen Tuncay Bali ile ilk defa yarışa çıkacak safkan çok cazip durumda ve sürprizi yapıp kendini birinciliğe atabilir. Bu yarışın dikkat çeken isimleri uygun kilolu SULTANIM ve NALAKOŞAN eklemelerini yapıp başta bu üç cazip atı bırakıyorum. Favoriler daha sonra yazılır.

ALTILIM
1.Ayak: 5.9.6.7.1.2
2.Ayak: 9.8.5

3.Ayak: 8.5

4.Ayak: 1-CEVHER

5.Ayak: 3.6.5.1

6.Ayak: 5.11.9.1.4.2.3

BOL ŞANSLAR