04.02.2021 PERŞEMBE İZMİR

04.02.2021 PERŞEMBE İZMİR

Bugün size geceden yazıyorum, yazdığım atların AGF oranları ile ilgili hiç bir fikrim yok. Çok cazip atları size önermiş olabilirm, değerlendirmeyi yine size bıraktığımı unutmayın. Benim kalabalık tuttuğum ayaklar her zaman tehlikelidir, ben çok at yazıp yatarım siz bu ayaklarda ilavelerinizi mutlaa yapmaya çalışın. Bazı yarışlar karışık ve eşit şansta isimler koşuyor gibi görünür ama bir bakmışsınız favori gelmiş moraliniz bozulmasın bugün altılı az ikramiye vermez düşüncesindeyim.

MEYSCAN: İzmir'de ki son yarışında liderliği alamayan bu safkan koşuyu beşinci bitirmişti. Stili icabı öne erken düştüğünde her zaman iyi koşan bu safkan altılının ilk ayağında bence kendisi için uygun rakipleri yanında bana göre sivriliyor. Fakat bugünde çok rahat kalmayabilir, önde kendisini rahatsız edecek isimler olabilir, ilk ayak en zor koşu olmuş, çok at yazmak lazım diyerek kalabalık tuttum.

GRAY WOLF: 63 kilo ile start aldığı son yarışında grubun gerisinde koşuyu sürdürüp başlarda hiç kendini göstermedi ama 2000 metrelik koşuda ağır yük altında ezilmesine rağmen son metrelerde çok etkili gelip beşinci oldu. Beşinci derken kazananla 2 boy fark olduğunu belirtelim bugün 11 kilo eksiğiyle koşarken Doğukan Palaur ile  en dış kulvara  çıkıp ataklarına başlarsa, önde birbirini yyip bitirecek rakiplerinin yanında iddialı olacağını ekleyelim.

FAIRYLIKE: Bu safkan son koşusunda startla birlikte şansını büyük ölçüde yitirdi. Starttan 5 boy geç çıktı ve en geride koşuyu takip ederken jokeyi yarışı kaybettiğini düşünüp pek saldıracak gibi olmadı. Fakat safkanın hırsı ve istekli durumujokeyinide uyandırdı sondaki atakları ile nerdeyse ikinci bile olabilirdi.  Bugün startta kalmaz ise o gün geçildiği DESERT LIONESS ile beraber çok kilo düştükleri için favori isimleri zorlarlar hatta bence dahada ön planda düşünülmeliler.

HASKARACA: Bu safkanı son yarışında özellikle öneriyorlar ama rakibi var demiştim zaten ikisi ikili oldular ve My Sultan ile beraber koşuyu bitirdiler. Yalnız Haskaraca o yarış kendini bulmuş ve bir sonrakini kazanacak görüntüsünü bana gösterdi.  Bugün önde gidecek bir isim çıkarsa ona liderliği verir yoksa kendi öne düşer son 600 de koşuya hakim şekilde gelirse yakalanmadan bitirebilir.  ASLANSOYLU ve ekürilerden ERTEMİZ yanında değerlendirilir.

PATLICAN: Bu safkanın son yarışı oldukça ilgi çekici. Bekledi başlarda kendini yıpratmadı ama son metrelerde dış kulvarı seçip oradan atalarına başladığında içindeki cevher dışarı vurdu. Son metrelere kadar mücadele gösterip elde ettiği üçüncülük bence oldukça başarılı, o ataklara ikincilik bile gelmeliydi. Safkan hep üstüne koyarak gidiyor, pist ayırt etmeden iyi koşuyor, iyi ahır bakımının hakkını veriyor ve bugünde bende ilk sırada yerini alıyor.

DORUKURT: İzmir’de koşacak olan bu safkanın Bursa'da ki çalışmalarını seyreden arkadaşlarımız çok iyi bilgiler geçtiler. Bu koşu için yaptığı galobunda kendinden emin aksiyonlarla fotoyu geçerken oldukça beğenmişler,  hazır şekilde İzmir'e gönerdiklerini söylediler. İsterse önüne birini alsın isterse de çıkışla birlikte liderliği alsın her şekilde de kazanacağını düşünüyorum.

İKİ TEKLİ (28 TL)
1.AYAK: 3.2.5.4.1
2.AYAK: 7.6.4.2.5
3.AYAK: 4.3.1.2
4.AYAK: 5-HASKARACA
5.AYAK: 3.1.7.5
6.AYAK: 5-DORUKURT

ALTILI
1.AYAK: 3.2.5.4.1
2.AYAK: 7.6.4.2.5
3.AYAK: 4.3.1.2.7.5
4.AYAK: 5.1
5.AYAK: 3.1.7.5
6.AYAK: 5-DORUKURT

GENİŞ ALTILI
1.AYAK: 3.2.5.4.1.7.6
2.AYAK: 7.6.4.2.5.1.3
3.AYAK: 4.3.1.2.7.5
4.AYAK: 5.1.4
5.AYAK: 3.1.7.5.4
6.AYAK: 5-DORUKURT

BOL ŞANSLAR