21.01.2021 PERŞEMBE İZMİR

21.01.2021 PERŞEMBE İZMİR

Bundan sonra en altta "Geniş Altılı" adı altında sitemize yeni üye olan profesyonel oyuncular ve ortaklık grupları için kupon paylaşacağım. Bu kupon ferdi oyuncular için değil sitemize yeni üye olan ortak kupon gerçekleştiren sendika şeklinde bu işi ticari olarak gerçekleştiren gruplar için yapılmaktadır. Biz o kadar nasıl oynayalım diye düşünmeyin, genel kuponumuz yine kendi standart ölçülerde hazırlanacaktır.

1.Ayak: Kısa Vade 6 koşu ile altılı başlıyor, iyi başlangıç yapmak zorundayız ama bu koşu günün belki de en önemli koşusu. ERTEMİZ (4) yeniden kendini buldu, iyi çalışıyor, formda görünüyor. AŞIKBEY (2) uzun mesafede iyi koşuyor, kazanamıyor ama güzel performanslar gösteriyor. ARSLANTURBO (1) son yarışında daha iyi rakipleri geçmeyi başarmıştı. ATKSOYLU (3) da son yarışında birinci ve bugün form durumu o yarışa göre bir tık yukarıda. GOBEN (5) ve ILDIRLI (6) da geniş kuponda yer almalı.

2.Ayak: Geçen yarış Mustafa Çiçek binmemişti kazanan Akirem'i tercih etmişti ama bu sefer son yarışlarında binip kazandıramadığı ASLIŞAHANE (2) ye geri gelmiş durumda. Mustafa'nın Bursa ikinciliğinden beri takipteyiz ama bu safkanı bir şekilde birinciliğe atamadık. Çok gerilerde yarışı takip etmeden Viraja kadar bekleyip liderliği alırsa bugünün kazananı olur. Büyük ihtimal kilosundan dolayı çok favori çıkmayacaktır ama ufak ve misli kuponlar bu safkanı tek düşünebilir.  Bugün cazip at arayanlar MERYEMCE (7) unutmasınlar. Bu safkanın bu sefer çok iyi koşacağı yönünde bilgiler geliyor. Diğer rakipleri gözüken İDLİP ÇOCUKLARI (6), UÇANYUMAK (4) , KAYAKULE (3), NADDEGÜL (8) ve POLATLIGÜLÜ (1) at yazmak isteyip kupona ekleyene hayır diyemem.

3.Ayak: Yarış başlar 50 kiloluk LOOK STAR, 61 kiloluk ROBINSON ve 63 kiloluk AVUKAT önde buluşur son viraja kadar bu üçlü önde kalır ama hemen arkalarında yer tutacak BLACKBALL (3) rakiplerini kaçırmaz, virajdan sonra doğru zamanda yürür ise kazanır ki bende ibre büyük ihtimal kazanacağından yana. Ufak oyun yapıyorum, ters kupon kuruyorum iki tek lazım diyenlerin kullanacakları atlardan biri bu safkan olsun. Rakip olarak en bekleyip sonları etkili gelebilecek bir diğer isim BABA AVCI (4) ilk sırada. Diğerleri önde çok kapışşacağı için birbirlerini bitirirler dedim ancak geni kuponda düşünülebilir diye düşündüm.

4.Ayak: İzmir'de ki Handikap 15 yarışta normal şartlarda 1400 de Maidenden çıkıp, arkasından 1200 metre mesafede kazanan NALDÖKENBEYİ (2) yine ilk sırada koşuyu bitirecek gibi görünüyor.  Çok dikkatli şekilde tekrar seyrettiğim yarıştaki performansını tekrarlarsa, bugün rakipler biraz kuvvetli olmasına  rağmen ilk sırada bitirme şansı yüksek. Ama idmanları takip eden saatçi arkadaşlarımız bugün için KOCAOĞLAN (1) mutlaka yaz diye beni uyardılar. Bu safkanın çok iyi hazırlandığı yüksek tempo ile kaçıp bitirebilecek durumda olduğu söyleniyor. Ufak kuponlara iki at geniş oyunda YEĞENİM TOPRAK (3) ve AHMET ALİ (4) eklemesi yapılacak. 

5.Ayak: Bu koşuda ROSEMOON (4) takip atımız ama uzun aradan sonra piste çıkıp koşuyor. Arada çok iyi hazırlandığı bilgileri geliyor ve geçen sene Kocaeli'de koşup başarılı sonuçlar alan safkan için bu grup oldukça uygun görünüyor.  Burada ki tek handikap bekleme yapacak bu safkanın karşısında üç tane ciddi tempo yapacak rakip var.  Onlar yarışı çok hızlandıracak çıkışta Rosemoon onlara ayak uyduramaz ise koşuya küsebilir. Dinçlikle katıldığı bu ilk koşusunda viraj döndükten sonra hadi deyip ayırıp gidecek diyorum ama kendisi gibi bekleyecek ŞÜKRANHANIM (3) ilk rakip olur diye düşündüm.  Geniş kuponda kapadım.

6.Ayak: 4 yukarı İngiliz safkanların bu Şartlı 4 yarışında son yarış performanslarını baz alırsak COLDGRAY (4) kazanacak gibi görünüyor.   Jokeyi safkanı iyi tanıyor, akıllı taktik veren antrenörü, önde gidecek Fresh Money'in hemen arkasında yer tutmasını söylerse, Doğukan'da bunu yaparsa kazanacağı bir yarış olacaktır. Bu safkan son yarışında çok etkili geldi ama ondan önceki yarışlarında da başarlıydı ama koşuda istediği tempoyu bulamamış tabelalarla  yetinmişti. Önde kendine iyi bir ayarlarsa kapanış bizim için güzel olur.

ALTILI
1.AYAK:   4.2.1.3.5.6
2.AYAK:   2.7.6.4.3.8.1
3.AYAK:   3.4
4.AYAK:   2.1.3.4

5.AYAK:   4.3

6.AYAK:
  4-COLD GRAY

----------------------------

GENİŞ ALTILI
1.AYAK:   4.2.1.3.5.6 
2.AYAK:   2.7.6.4.3.8.1 
3.AYAK:   3.4.5.1.2 
4.AYAK:   2.1.3.4

5.AYAK:   4.3.5.1.2

6.AYAK:
  4-COLD GRAY

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Normal Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Geniş Altılı kuponumuz ise Ticari amaçlı olup hiç kimseye o kadar büyük oynamasını tavsiye etmiyoruz. Profesyonel oyuncular ve ortak kupon yapanlar için hazırlanmış kupon olduğunu özellikle hatırlatıyoruz.