03.01.2021 PAZAR ADANA

03.01.2021 PAZAR ADANA

CULLINAN: Bu koşuda cazip çıkacağını düşündüğüm bu safkan  startla birlikte liderliği alırsa giden gelen kim olursa olsun direnip kazanabilir. Hatta risk alarak kuponlarda tek olarak düşünülebilir. Safkan yakalamış olduğu iyi formunu aynen koruyor, hatırlarsanız çıkıp liderliği aldığı yarışta Maiden den çıkarken gayet iyiydi ve takılan Dil Bağı gayet iyi görünmüştü ama son yarışında start çıkışı gecikince çıkamayınca başarılı olamadı. Dişilere ait Şartlı 2 yarışın Maidenden farkı yok, yarış kazanmış isimler olsa da, iki tane birincilik alan olmadı, çok dikkat çeken birini göremedim, o yüzden bu safkanı çok ön planda tutuyorum. Yalnız korkum yine startta kalması o yüzden rakiplerini de kuponuma ekledim.

SUDOKU: Adana'da ki arkadaşlarımız bu yarışta bu safkan için kazanır diyorlar ama Ahmet Çelik dün son ayaklarda o kadar rezil bindi ki güvenip tek yazamıyorum. Kazandığı yarışta oldukça iyi ataklar yapmasına rağmen son Kısa Vade koşuda 62 kilo ile aynı başarıyı gösteremeyip tabela dışında kalan bu safkan bugün yine favori  çıkmış durumda. GREY KURT özellikle son dördüncülüğü ile dikkatimi çekiyor, uygun kilolu isimler bir aradalar gerekirse bu iki atla bu koşu geçilir olmazsa istikrarlı isimler CAPTAIN SWING ve FİLİNTA eklenir.

GÜNPINAR: İdman pistinde oldukça iyi durumda olduğu bilgisi gelen ama oldukça zorlu rakiplerle mücadele edecek olmasına rağmen Günpınar başa yazdım. Starttan normal çıkar da liderliği alırsa iyi bir tempo koyup yakalanmadan bitirme ihtimali olan safkan bu koşuda kendisini yakın takip edecek iki isim SUKAYA ile KÖÇEK birbirini kollarken beyaz bayrak ayna yapabilir.

NO WAY OUT: Şartlı 5 koşuda kazanmaya en yakın isim olarak bu safkanı görüyorum. 1200 metre mesafede önde direk birbirini temizleyecek VAHŞİKIZ ile MINE OF FIRE ın sonlarda duracağını düşündüğümden bu kararı veriyorum ama ikisinden biri çıkışta biraz gecikir veya öne gitmekte acele etmez ise önde boş kalacak diğer isimde bu safkan kadar şanslı olabilir. Yarış tamamen koşunun temposu ile doğru orantılı olarak şekillenecek olup yer varsa kapamak daha mantıklı diye düşünüyorum.

YİĞİT LAMİH: Hayatının ilk yarışındaki ikincilikten beri kuponumuzda bu safkana yer veriyoruz. Yine formu üst seviyede ve çok hazır bilgileri geliyor ama kilosu 61 olunca kafamız karışıyor. Bugün öne erken gelir liderliği alırsa temposunun yükselmesine neden olacak bir isim yok ki buda kendisi için büyük avantaj olur. Mehmet Akyavuz yedire yedire gelir sonlarda direnip kazanabilir. ÇİVİT'in işleri gayet iyi bilgileri galiyor, ŞINİN ikidir Çizik'le olmadı, yine binmeyi bekliyordu ama bu sefer Ahmet Çelik yazdılar, ne koşacağı belli olmaz. Devamında yaza yaza getremediğimiz ŞEF NURİ ile son yarışları köt olsa da HİKMETFIRTINASI olur. .

ALBERTO: Bugün son ayakta bu safkan  tek yazıyorum. Adana'da son yarışında startta çok klan safkan kötü sonuç aldı ama bugün için gösterdiği idman performansı bu koşudaki rakiplerini geçebileceğini gösteriyor. Çok formda isim bugün kazanarak bizim Adana'yı güzel kapamamızı sağlayacak. .

ALTILI
1.Ayak:  1.6.3.2.4.5
2.Ayak:
  7.3        
3.Ayak:  2.4.6 
4.Ayak: 
2.4.   
5.Ayak:
 
3.5.4/ 2.1
6.Ayak: 
1-ALBERTO

*****************

You have no rights to post comments