05.12.2020 CUMARTESİ İZMİR 2.489 TL

 ufukcakirlogo1a9

05.12.2020 CUMARTESİ İZMİR

KULDOSTU: Tagor uzak ara favori çıktığı bu yarışta ben ekürileri tek tutuyorum. Başta Tagor'u konuşalım... çim yarışları başarılı belki ama kumda ne yapacağını kestirmek zor. Kendisinden önce bir ablası olmuş onun yarış hayatı olmamış. Annesinin'de yarış hayatı tek yarış sürmüş ve Anne yapılmış. İbocan yavrusu kısraklardan doğan yavruların yani İbocan torunlarının çimde daha iyi koştukları gerçeği de var. Ben o yüzden rakipler vasatta olsa bu safkanın kumda yarış içinde işinin zor olacağı düşüncesindeyim. Eküriler KULDOSTU ve RANA GÜLÜ ise kum pistte bu grupta en başarılı isimler. Çalışmalarına da bakıyorum özellikle Kuldostu daha iyi gözüküyor. Ekürilerin ilk rakibi ÖZÜDOĞRU olur dedim, rakip yazacaklara bu safkanı önerdim.

    . . . .  5/3 Sıralı İkili : 70 TL . . .

    . . . .  5 / 4 Çifte  : 25.80 TL . . . 

JUNIOR ÇINAR: Çok formda olan ama son beş yarışında ikinclik alıp bir türlü kazanmayan bu safkan kazanmaya en yakın isim.  Bu koşuda Dil Bağı ilavesi yaptılar, bu olumlu etki yapar, binicisi bariz bir hata yapmaz ise kazanacaktır düşüncesindeyim. Bugün rakip gördüğüm DANGEROUS BEAUTY içinde mesafe uygun ve önde kaçacak favoriyi yakın takip etmek ister, rakibi erken tükenirse sonlarda yapacağı etkili atakları ile koşuyu çalabilir.

BAYUÇAN: Bugün İzmir'de Kısa Vade 6 yarışa çıkacak safkanlar arasında brbirine çok yakın isimler var. 4 yaşlılara ait bu yarışta mümkün olduğuna çok ismi kupona eklemekte fayda görüyorum. Kurgunuza göre değerlendirme yaparsınız ama unutmamanız için ilk sıraya BAYUÇAN yazdım. BU safkan çimden kuma dönünce çok çok iyi koşmaya başladı. Rakiplerine göre kilosu azda olsa uygun ve uzayan mesafeler safkanın avantajına.   .

RODRIGUEZ: Handikap 15 bu koşuda safkanın aprantisi fazla hata yapmaz, tempoyu iyi belirler, çıkışla birlikte öne gelir, fazlada rahatsız edilmez ise çok şanslı olacağını düşünüyorum. Ben bu kiloyu yakalamışken daha ağır kilolu Lolan Güzeli safkanı rahatsız etmez tempoyu iyi koşup bitirir diyordum ama ekürilerden biri fedailik yapar yarışın temposu artarsa yarış karışabilir.  Her ne kadar 60 kilo olsa da GÜNGÖRAĞA rakip olur. Daha Maiden olsa da  Nevzat Avcı idaresinde ki GÜRDENLİ ve son yarışı bence kötü olsa da çok uygun kilolu UÇAN KARACA yanına yazmakta fayda görüyorum.

BLACK PHANTOM: Safkan şu anda İzmir'de ki en formda isimlerden biri.  İlk yarışında birincilikle tanışan arkasından Kısa Vade kazanan safkan son yarışında Gurme'nin yarım boy arkasında ikinci kaldı ama bugün için jokey değişikliğinin olumlu etki yapacağını düşünerek kuponumuzda tek olarak bırakalım. Bu sefer önde biraz daha kolay gider, liderliği alıp kaçsa veya birini öne salıp yakın gideceği koşuda düzlükte  beklediğimiz performansı gösterir, son metreleri güçlü geçerek günün kazananı olur.

1.ALTILI : 2.489 TL VERMİŞTİR
1.AYAK: 5-KULDOSTU   /  3
2.AYAK: 4-JUNIOR ÇINAR  
/  9
3.AYAK: 6.3.4.2.1.5
4.AYAK: 7.1.2.3.4.11.9
5.AYAK: 9.5.1.7
6.AYAK: 8.5

2.ALTILIM
1.AYAK: 7.1.2.3.4.11.9
2.AYAK: 9.5.1.7
3.AYAK: 8.5
4.AYAK: 1-BLACK PHANTOM
5.AYAK: 1.9.12.8.5.10
6.AYAK: 13.5.1.2.6.14

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments