23.10.2020 CUMA İSTANBUL

23.10.2020 CUMA İSTANBUL

İstanbul ilk altılıyı yazmıyorum hepsine bakınca ne kafa kalıyor ne beyin hepsi birbirine giriyor. Yalnızca ilk ayaktaki Nizamettin Avcı'nın bindiği EURASIA ya dikkat diyorum. Bu kadar tecrübeli jokeyin yanında safkan aprantisini de taşıyıp birinciliğe atabilecek yetenekte, ihmal etmeyin....

1.AYAK: Kısa mesafeli Handikap 21 yarışta önde gidecek isimlerin şansı daha fazla olur ama önde çok üstün sürat yapacak biri yok.  Bu yarış öyle ilginç geçecek ki önde kaçacak atı tahmin edemiyorsun, kaçacak at olmayınca tempoyu düşünemiyorsun. 1400 metre çimde  iyi bir tempo kurup arkadakileri uyutan olursa kazanabilir. Ben önde ama fazla tempo yapmadan kaçacak CAMBAZ (5) başa koydum. Bekleme yapacak LEX TALLIONS (3)'i ilk rakip olarak düşündüm. SEMERKANT (8) ın öğrendiğim kadarı ile form durumu çok iyi ve kilo uygun ama rakiplerde kuvvetli, boş at yok, hepsi saldıracak. UĞUR BABAM (4) bazı koşularda çok iyi ama her yarış aynı başarıyı tekrarlayamıyor. Bugün Hişman hatasız koşarsa  kazanabilir. diğerleri bu dörtlü kötü koşar, yarış istedikleri gibi giderse şanslı olur.

2.AYAK: VIVA ZAPATA (9) yı ilk yarışında beğendim o günden beri  takip ediyorum, İstanbul'da 1 ayda 6 galop yaptı ve bu yarışta bir tık daha iyi koşacak. Bir atı tek yazacak olsam bu safkanı düşünürdüm ama kalabalık Maiden koşu ve uzun mesafede büyük bir sürpriz bile gelebilir. Bugün dikkatimi çeken bir başka safkan da EROS DIAMOND (4) oldu. Ankara'dan gelen safkanın formu iyi ama her yarış aynı şekilde yarışlarda bu formunu gösteremiyor. İstanbul pistinde çok ters koşabilir dikkat etmek lazım. Son yarışlarında arka arkaya gelen DOTHRAKI (2) ve DRONE SPY (3) bugünde iddialı olur. Bu yarışa özel hazırlanan CASTLE ROCK (1) ve DEEP FOCUS (12) ile  koşuyu geçmeye çalışalım.

3.AYAK: Son yarışları oldukça  dikkat çekici SHARPA (2) mesafe pist ayırmadan yüksek formunu yarışlarında gösteriyor, geçildiği Long Runner burada yok, Kuzey Yağmuru'da koşmuyor ve safkan idmanda seyrettim tanker gibi olmuş, kimseye şans tanımayacak durumda. Aslan Adam çıkıp öne erken gelir büyük ihtimal mesafeden yana sıkıntı yaşamaz ve virajı da önde döner. Onu yakın takip edecek olan Sharpa ise viraj sonrası onu atlatıp çok zorlanmadan bu yarışı kazanır.

4.AYAK: Handikap 16 koşuda uygun rakipler yanında LIVE THE MOMENT (3) çok iddialı olacak gibi görünüyor ama bana pek güven vermiyor. Bugün kaçıp gitmesi yönünde bir taktik verilirse  ağır kilo ve apranti ile rakipleri yanında idareli gitmesi pek mümkün olmaz. Temposu yükselirse de sonu nu göremez, rakipler erken basar kim idareli giderse o kazanır. Yarışı farklı koşar önüne bir rakip alır onu önde bırakır arkasına yatar sonlarda gelip atlatmaya çalışırsa, o zamanda yerini zamanını iyi ayarlarmı, yoksa geç kalıp kendisinden önce yürüyen birine çarpılırmı bilmem ama ben burayı kapadım.

5.AYAK: Son yarışlarını ilk üç sırada bitirmiş isimler, bugün ilk üçü yine alırlar ama kendi içlerinde yer değiştirebilirler.  Ben çok iyi hazırlanan PRIOR (7)'u, Gökhan Kocakaya bugün çok gereksiz bekleme yapmaması durumunda kazanır tutuyorum. Ama FLASHING GIRL (4) ün muhteşem sprinti ve LUNA LOVEGOOD (5) un bilinen kalitesi kupona yazmama neden oluyor.

6.AYAK: Buraya kadar fazla cazip isim yazmadan, kapadığımız ayaklarda sürpriz arayarak geldik sayılır. Son ayakta ise 17 attan 3 tanesini yazdım bunlardan biri, başa koyduğum TITANIUM (17) biraz geri planda tutuluyor olabilir. SENNA (15) son yarışında geciken atakları nedeniyle ikincilikte kalırken DEVEROV (11) da her geçen gün artan formuyla kuponda olmalı.

1.ALTILI GANYAN
1.Ayak:
2.6.4
2.Ayak: 6.4.3
3.Ayak:
3.2.1
4.Ayak:
4-GÖKYÜZÜ
5.Ayak:
5.3.8.4

6.Ayak: 9.4.2.3

*******************

2.ALTILI GANYAN

1.Ayak: 5.3.8.4
2.Ayak: 9.4.2.3
3.Ayak:
2-SHARPA
4.Ayak:
3.4.2.1.6.5 
5.Ayak:
7.4.5

6.Ayak: 17.15.11

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments