30.09.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

30.09.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1.Koşu: HİLALEDA (2) önde temposunu koyup gidecek çıktığı gibi bitirmeye çalışacak. Bu safkan çimde koştuğu son yarışında uzun mesafede deli gibi kaçan rakibinin arkasına yatıp, sonlarda herkese hakim oldu  kazandı.  Bugün yarışın sentetik olması ve mesafenin 1500 e inmesi dert yaratabilir. Aldığım bilgilerde AMANKAYA (5) nın çok iyi koşacağı var. Bu safkan hakkında söylenenleri duysanız yanına belki de at yazmazsınız. Ben bu safkan için her zaman iyi şeyler duyuyorum ama 6 Kasım 2019 dan beri kazanamayan isme nasıl güveneyim. SANAY (1) dördüncülükleri uzunda aldı bu mesafe kısa gelebilir. SUBİKE (6) kilosu uygun Gökhan Kocakaya üstünde ama bence istikrarsız bir isim. 2-5 ufak kupona yazdım geniş kuponda diğer iki ismi de ekledim.

2.Koşu: Bu yarışta genelde KIZILTÜY (2) kazanacak bilgisi geliyor ve aradan sonra kalitesini konuşturarak kazanan bu ismin, idmanlarında ki iyi durumu ile yine birinciliği alacağı konuşuluyor. Benim kuponumda bu safkanın yanında pek dikkat çekmemiş KENOBİ (5) mutlaka olacak.  Verdiği ara sonrası iki yarış koşup at geçmeyen bu safkan içinde bugün çok iyi koşacak bilgisi var. Bu ikiliye ilave olarak bu sene kazanamasa da tabelalar yapan, 206 günlük aradan sonra sahaya gelecek, kısa mesafede kaçıp bitirmeye çalışacak BITCOIN (1) ile mantıksız yarışlarda mesafe ve pist ayrım etmeden denenen BAYEZID (3) yazılabilir.

3.Koşu: Üçüncü koşuda Son yarışlarını beraber koşmuş isimler yer alıyor. Biri diğerini geçmiş yine geçer dersek kesin sorun yaşarız, dengeler bu sefer değişik olur, bu koşuda KORKMAZEFE (2) her ne kadar önde görünse de  bu koşu Kocaeli'de kazandığı koşuya benzemez. Berabr koştukları yarışta ilk üç sırayı alan isimlerden ARİFÇO (3) ve KARAÇETİN (5) devamında kazanmayı becermiş isimler oldular. Bu ikiliyi uzak geçen BÜYÜKATLI (1) o gün kazandı arkasından üçüncü kaldı. Yine dört at yazıcaz ama ayrım yapmayacağız.

1.Ayak:  İlk ayaktaki atım yine OĞLUM BATUHAN (5)... Safkan ŞArtlı yarışlarda kendini gösteriyor biraz daha ciddi yarışlarda Kısa Vadelerde bir yerlere kadar geliyor ama son hamleyi yapamıyor. Efesli Halil'in hemen arkasında bitirdiği yarış bence bu grubu geçmeye yetebilir. JAVELİN (3) öncelikli rakip olarak görünüyor, dört yarış koşup hep iyi performanslar sergiledi ama Bursa Açık yarışında beşinci olurken hayatının en iyi koşusunu koştu. Bugün o performansını tekrarlar ise    Kocakaya ile çok şanslı olacağını düşünüyorum. AŞKARTAY (1) ın kilosu ağır olsa da zaman zaman etkili koşuları olan bir isim. Çimde koştuğu tek yarış var dördüncü olmuş ama baba atların arkasına gelmiş. Yazmadan olmaz ufak kuponlar bu üçlü ile geçebilir. Koşu senetik piste dönerse şansı biraz daha artar.  FERİTBABA (8) ilginç bir isim Kocaeli'de çalışıyor oradaki arkadaşlara sordum, ıslaksa daha iyi koşar dediler, yağmur dün bayağı yağdı, pist kurumaz, bu safkana yarayabilir.

2.Ayak: ZLATIBOR (1) devamlı oynuyoruz, pis ayırmıyor iyi koşuyor, elinden geleni yapıyor ama zor kazanıyor. Son Kocaeli kaba kum yarışı gayet başarılı ama  oradaki rakipler buradakilere benzemiyordu. Bu safkan yine ilk sırada kupona koyalım ama KEREM EYLE (5), LIONS ROSE (6), UĞUR BABAM (4) gibi ciddi rakipler var. Birde benim ağır kilosuna rağmen yazdığım GREY CLOUD (2) ile bugün cazip çıkmış kazanırsa hafifte kuponları kıpırtadır dediğim uygun kilolu BELIEVE IN ME (8) ve MAKARACI ÇOCUK (7) eklenebilir..

3.Ayak:  QUEEN DERYA (10) son yarışında en dıştan çıkıp direk liderliği almıştı. Safkan bitirecek gibi virajı döndüğü koşuda son metrelerde beklediğim dayanıklılığı gösterememiş ve orta kulvardan güzel ataklarla gelen Raul'a geçilip ikinci  kalmıştı.  Bariyer dibinde kalıp, dışına açılan Raul ile mücadele de eksik kalmış olsa da her yarış üstüne koyarak giden bu safkanın, kaçmasa da önde kalacağı yarışta, bariyerin dibine girmek yerine dış kulvarı tutup birinciliğe uzanacağını düşünüyorum. Ben kuponlarımı bu safkan üzerine kurdum. Rakip arayanlar LAST MADNESS, JAVELIN ve CAPTAIN MARVEL değerlendirsin.

4.Ayak: Burada sürpriz çıkma ihtimali çok zor. Sekiz safkanın katılacağı koşuda çok uygun bir sıklet yakalamış, son Grup yarışında bile kendini göstermiş NİĞBOLU (5) büyük ihtimal kazanır. İlk altılıya düşmeyince Queen Derya tekini orada kullandık ama ikinci altılıyı Niğbolu üzerine rahatlıkla kurabiliriz.

5.Ayak: Aradan sonra bir yarış koşan, devamında kazandığı yarışla güzel bir başlangıç yapan LA QUERDA (7) son yarışındaki gibi performans gösterirse kazanmakta pek zorlanmaz. Start verildiği anda liderliği alacak olan ÇİRÇUZ (4) önde boş kalırsa favorinin ciddi rakibi olur. Bugün mesafeye ve piste uygun LATIKA (5) ile BEYOND EXPECTATION (2) geniş kupona ekleyelim.

6.Ayak: Kupon kurgumuzda son ayak Maiden koşuda ilk sıraya bir bomba bırakalım. Gördüğü iki yarıştan sonra bu sefer sentetik piste çıkacak olan ve Kulaklık takısı ilavesinden sonra idmanlarında da çok değişen OFLUKIZ (10) Selçuk Akbulat ile yaptığı çalışmaların ardından aynı binicisi ile katılacağı bu koşuda sürpriz yapabilecek isimdir. Herkes burada farklı isimlerden bahsediyor ama ben öncelikli rakip yine cazip bir isim SPECIAL ONE (12) tutuyorum. İstanbul'da hazırlanıp Bursa çiminde iki yarış koştu üçüncülükler aldı bu sefer sentetik pistte şansı bence yüksek. Bir türlü beklenen yarışını yapamayan LOKUM (8), Bursa çiminde varlık göstermemiş olsa da hedef bu yarış diye duyduğum KIZIL TÜRE (5) ve ilk yarışındaki üçüncülük beğenilmiş LATIFA TWO (6) şanslı isimler. İlk defa koşacak olsa da kaliteli isim DOKUZUNCU SENFONİ (2) ile ara veren ama iyi hazırlanan RED CLOUD (11) bnim geniş kuponumda olacak isimler.  .


1.ALTILI
1.AYAK: 2.5.1.6 

2.AYAK: 2.5.1.3 
3.AYAK: 2.3.5.1
4.AYAK:
5.3.1.8
5.AYAK:
1.5.6.4.2.8.7

6.AYAK: 10-QUEEN DERYA

- - - - - - - - - - - - - - - -

UFAK KURGU 2.ALTILI

1.AYAK: 5.3.1
2.AYAK:
1.5.6.4
3.AYAK:
 10-QUEEN DERYA
4.AYAK:
5-NİĞBOLU
5.AYAK:
7.4 
6.AYAK:
10.12.8.5.6

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

Yorumlar  

#2 alisaribasak 30-09-2020 20:37
1 tane 1. altılı
2. tane 2.altılı buldum abi sağolasın
Bu arada arkadaşa söylemiştim oda 3 liraya beşli yakalamış çok teşekkrü etti
#1 mehmet 30-09-2020 16:40
Senden yalnızca Oğlum Batuhan aldım yetti abi bugün bizim günümüz oldu

Altın vuruşu senden aldım harikasın abi tebrik ederim başarılarının devamını dilerim.

You have no rights to post comments