29.09.2020 SALI ANKARA

ufukcakirlogo19

29.09.2020 SALI ANKARA

O kadar çok hain at Ankara'da buluşmuş ki bugün Ankara, kendini bir kaç yarışta gösterip, bizim oynamamızı sağlayıp,  devamında kazanamayanların buluşma noktası olmuş...

1.Koşu: Dişilere ait Kısa Vade 7 koşu da kaçacak kimse yok. Ankara'da daha başarılı yarışlar yapan SANBERK (1) koşuyu forse edebilir belki ama 62,5 kiloluk sıkleti ile önde yarışı süratlendirmesi mümkün değil.  Binici seçen ve son yarışlarında Mehmet Akyavuz ile uyum içinde gördüğüm TUMBUL ÇİÇEĞİ' (3) nin üzerinde Müslüm Baydan var. Safkan Müslüm Baydan ile 5 yarış koşup 3 kere kazanmış büyük başarı ve uyum harika denilebilir. Ankara kumuda bu safkan için en ideal pist olarak görünüyor. İstanbul'dan gelip Ankara'da ikinci olduğu yarışta beğendiğim TEKKURŞUN (2) öncelikli rakip. Aradan sonra Elazığ'da koşan ve sekizinci olurken çok kötü görünen ATEŞBİBİ (6) nin ne yapacağı belli değil. MAVİBAHAR (4) ekürisi ikinci olurken İstanbul'da Kısa Vade de dördüncü kalmıştı. Ankara kumunda iki kere kazanmış bu safkan da Özcan Yıldırım ile kuponlarda olabilir. Altılı harici koşuya çok uğraşmışız ma kazanan belli değil.

2.Koşu: Bugün ekürisi bereket iyi bir at, kazanmaya çok yakın da belki onun yanında devamlı oynadığımız CANBEŞİRCAN (3) ganyan sayılacak.  Safkanı son yarışında düzlüğe kadar beğendim, sonunu getiremedi stop etti direk durdu. Üç yarıştır oynuyoruz hep hüsran olduk bugün yükselen formu olan ve ikidir kazanan ekürisi BEŞİREFE ile beraber kuponlarda tek olabilir. Diğer takip atlarından SUELIMAN çimde daha kazanamamış. FIRTINA ELMAN bir alt grubun atı. BAŞAR önde kalsa rahat vermezler beklese bence Ahmet Çelik ile devreye girmesi zor. Yedili plase oynayanlara ekürileri öneririm.

3.Koşu:Ankara'da idman pistinde çok etkili çalışmalar yapan iki isim ön planda gözüküyor. Yarışın bu iki isim arasında geçmesini bekliyor, Altılı Ganyanın başladığı bu koşuyu YİĞİT BATUHAN (8) ve BİZİM REİS (2) iki atla geçiyorum.

4.Koşu: Dört birincilikten sonra bugün beşinci birincilik için sahada olacak CAVARADOSSI (2)  Handikap 16  koşuda favori durumunda ve bir aksilik olmaz ise  büyük ihtimal bu koşuyu da kazanacaktır. Tüm rakiplerinin yarışlarını inceledikten sonra yanına özellikle ŞAHİNHAN (6)  önereceğim. Son yarış öncesi çok önerilmişti ama beklenen performansı gösteremedi. Kilo yavaş yavaş düşüyor 53 e kadar geldi. Bu ikiliden sonra geniş kuponda MAICON (5) ve CAMBAZ (4) yazmaya karar verdim, diğerleri bu safkanları geçemez gibi duruyor.

5.Koşu: Yarış yaşamına tatminkar performanslarla başlamış ama kazanması zor olmuş PIXY (4) kazandıktan sonra bu koşuda start alıyor. Kazanmayı becerdikten sonra idmanlarında etkili performansta görünen safkana yine aynı jokeyi binecek. İstanbul'da son çim yarışında kendini gösteren ve anavatanı Ankara'ya geri dönen  NORTHERN SKY (3) öncelikli rakip.   Ben özellikle para verecek yarışlarda üçüncü ayakların patladığını görüyorum. Bugünde favori gelmesin, altılı cazip olsun diye istediğimden burayı kalabalık tuttum. Ama azar atla altılıya başlayayım diyenler 4-3 geçebilirler.

6.Koşu:Yarış yaşamının belki de en iyi durumunda olan Ankara'dan bu yarış için çok konuşulan ve önerilen BAŞROL (7) zorlu yarışta bence de en şanslı isimdir. İstanbul'da ilk yarışını kazanıp Ankara'da kumda Kısa Vade koşan safkan beceremedi, iyi koşamadı ama bu sefer çimde çok farklı koşacak. Ankara'da iki tane kazanan ORHUNKAAN (3) Ahmet Çelik ile birincilikte yine iddialı olur. HEDEFİGÖR (1) Urfa'dan geldikten sonra yaptığı güzel işlerini yarışa yansıtırsa şanslı olabilir. KALAGAY (2) Kazbert'in iyi temsilcilerinden biri. Yarışlarına bakınca ne zaman isterse o zaman kazanır diyorsun.

7.Koşu: Şartlı 5 yarışta son yarışında da tek yazdığımız Adalı ekürisinin safkanı JOHN COFFEY (6) koşuyor. İki yarış önce çim pistte gerilerden düzgün ataklar ile gelip koşuyu kazanacaktı ama yarış içinde yaşadığı şanssızlıklar, kapanmalar, yerinde yürüyememeler yüzünden ancak üçüncü olabildi. Bariyere daldı orası kapandı, dışa çıkayım dedi yine kapandı, ortaladı yol bulamadı ama bunlara rağmen birincinin 1 boy gerisinde yarışı bitirdi. Son yarışında ise tek yazdık bu seferde nalını düşürdü yarış içinde istediği sprinti atmasını bu durum engelledi. Bana sorarsanız bugün geçilme ihtimali hiç yok..

8.Koşu: Şartlı 4 koşuda 12 safkan var ve benim için ilk sırada son iki yarışı vasatın bile altında olsa da bu sefer çok iyi koşacak bilgileri gelen İNFİCAR (8) yer alıyor. Verdiği aradan sonra kazanan LORD (9)  bugünde ilk sıralarda düşüneceğimiz isimlerden biri. Yarışlarını inceleyince  ÖZBATU (3) dan umutlandım ama mesafe kısa gelebilir diye tereddütlerim de var. DORU YİĞİT (7) hep oynadık bir türlü kazandıramadık, BOZTEPEBEYİ (1) son yarışlarında tabelaya abone oldu, kazanamıyor. FAHRENHEIT (5)'in yarışları kötü değil, bugün şanslı isimlerdendir.

ALTILI ŞABLON

1.AYAK : 8.2
2.AYAK : 2.6.5.4
3.AYAK : 4.3.7.2.5
4.AYAK : 7.3.1.2 
5.AYAK : 6-JONH COFFEY
6.AYAK : 8.9.3.7.1.5.4.6.10 

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar

1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments