19.09.2020 CUMARTESİ ANKARA

19.09.2020 CUMARTESİ ANKARA

20 yılı aşkın süredir tahmin yazarım, her seferinde de benim kurgumu aynen almayın, kendiniz çalışın, yorumları okuyun, kuponunuzda olmayan, aklınıza yatan atlarımı alın, kendi kurgunuzla birleştirin derim ama pek dinletemem. Neyse ki dünde benim teklerimi yazıp altılı bulan bir arkadaşımız oldu. STARTAY ve HASTİKAĞA tek,  son ayağı da iki eküriyi yazıp geçmiş,  gerisini doldurmuş yakalamış, 14 bin TL Helal Olsun....

Zaten Çok kişi üye olsun istemiyorum, benim mantığıma uyan üyeler istiyorum, az olsun, öz olsun diyorum. Üye olduğu kişinin kuponunu alıp aynen oynayacak ve bir sürü kişi ile aynı kuponu yatıracak olanlar için alternatif tahminciler çok var, oralara gitsinler.

Yalnız üyelikleri çok kişi kullanıyorsunuz, ayıp oluyor. Fiyatlar 3 senedir değişmedi, bu gidişler yılbaşında tamı tamına iki katına çıkarıcam eski üyelerin ayrıcalıkları olacak ama şimdiden bilginiz olsun, az kişi olsun, kafamız rahat olsun.

ŞAHİNHAN: Son yarışında en geride kalıp yarışa karışamayan safkan bugün daha kolay tempoda götüreceği yarışta,  kendini son metrelere saklayacak, yarışın gidişatı bugün bu safkana yarayacak ve  güçlü atakları ile birinciliğe uzanacak düşüncesindeyim. İlk altılı birinciden daha zor göründüğü için iki tek bulup diğer dört ayağı kalabalık tuttum.

MAGICIAN GOSHA: Orta ve Kısa mesafeli çim yarışlarında son günlerde iyi koşmaya başlayan safkanı başa koydum ama bahislerde diğer rakiplerinden çok önde düşünmüyorum. RUDİKO çimde koştuğu harika yarış ile bugün öncelikli rakip, ayıca HEMEDAN da  şanslı olabilir. Ufak kuponda üçlüyü geniş kuponda ilaveleri kuponumda bulundurdum.

OSMAN BABA: Üçüncülük serilerine son verecek yarışı bulmuş gibi  görünüyor. Uzun mesafede her zaman iyi koşan safkan Kısa Vade de beraber koştuğu Özcan Yıldırım'la yeniden bir araya gelmiş. Son yarışlarında bugün koşacağı rakiplere geçildi bugün nasıl geçecek diyenler için kilo avantajı olduğunu, koşuda kaçacak isim olmadığı için erken tempoya girip, kendisini bozacak kimse olmayacağı içinde kendini son metrelere çok daha güçlü saklayacağını düşünüyorum. Riskli olsa da Özcan bu yarışı çalar diye düşünüyorum.

SPEED FORCE: Bu safkanı İstabul'da son yarışında harika koştu ve kazandı.  Ankara'ya geri giden safkan, Ankara kumunda gayet iyi işler yapıyor. Uzun mesafede çimde  gayet başarılı yarışlar koşacak safkan bugün tekrar binen Özcan Yıldırım ile önde doğacak sert tempoya uymaz biraz geride bekleyip kendini sona saklarsa yine kazanabilir.  

AĞAMSIN: 5 Eylül yarışında 1300 metrede çok iyi performans göstermiş, önlerde kendine yer edinip, birinci olurken Haziran ayında başladığı yarış hayatının en iyi performansını göstermişti. Safkan bugün önde yalnız kalmayacak gibi görünüyor. Özcan Yıldırım kesinleşmiş at binmeme cezasını yürütmeyi durdurma kararı alarak at biniyor. Bugün bindiği atlarda çok şanslı  görünüyor.  Yalnız bu tip gruplarda özellikle  bekleyen isimlerin daha şanslı olduğu görülüyor. O yüüzden HEDEFİGÖR ve ALİBEĞ ikilisi kuponlarda mutlaka olmalı.

NAZARNAZ: Son koştuğu yarışında bu koşudaki favori KÖÇEK le beraber koşan safkan, rakibi uzak ara yaptıktan sonra fazlada önlere sarkamamış ve dördüncü olmuştu. Şimdi o gün yarışı uzak ve kolay kazanan safkanı bugün kimse önde aynı tempoda rahat yarışı sürdürsün diye beklemez. Yarışı Köçek'e hediye etmezler ve Nuda bu sefer çok ısrarcı olur tempoyu yükseltir,  Kış Masalı ve Gelkız'da üstüne giderlerse yarış karışır. Bu yarış öncesi en son yaptığı kısa sprint dahil hep iyi çalışmalar gerçekleştiren Nazarnaz'ı Köçek geçilecekse en şanslı at olarak görüyorum. Burası da iki atla geçilebilir ama dileyen dört isimle daha cazip sonuçta arayabilir.

SPENCER: Uzun süren hazırlıkların ardından katıldığı ilk üç yarışında başarılı koşup, kazanan, bu koşudaki rakibi Kocaalp ve Filinta'ya uzak geçerken rahat görünen safkan, biraz daha kendini geliştirmiş olarak katılacağı koşuda, kazanan isim olmaya devam eder. Dörtte dört yapar, ikinci  altılıda Banko yazılır. 

IMMORTAL BELOVED: Son ayağın kazananı olmaya aday bu safkanı daha öncede bir çok kere size önerdim.  At kesinlikle uzun çim istiyor, Ahmet çelik ile beşincilik aldığında da bu pist mesafede koşmuştu kendini biraz göstermişti. Son viraja 10. girmiş safkan, oradan en dışa çıkıp, bayağı zaman kaybediyor ama elde tutarak beşinci oluyordu.  Kısa mesafeye geri döndüğünde ise başarılı olamamış, kumda da işlememişti. Samet Erkuş Ankara'nın bombacı ismi ve bu safkanla eminm çok ters bri koşu çıkartacak. OLINDA çok ciddi rakip sürpriz olacaksa Immortal Beloved favori kazanırsa OLINDA gelecek.

----------------------

2.ALTILI UFAK KUPON
1.AYAK: 1.2.3.5.4
2.AYAK: 11.3.5.7.1
3.AYAK: 1.2.6.5
4.AYAK: 9.1 
5.AYAK: 2-SPENCER
6.AYAK: 9.10 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

 

You have no rights to post comments