18.09.2020 CUMA İSTANBUL

ufukcakirlogo19

18.09.2020 CUMA İSTANBUL

Ben beceremedim ama din Kocaeli'de üye arkadaşlarımız yine altılıyı bulmuşlar. Beşinci ayak geçilmez diyorlar dedim kendim yazmadım onlar yazmış son ayağa favorinin rakibini yazıp güzel ikramiye almışlar. Helal Olsun kendilerini tebrik ediyorum..

Bugün İstanbul erkenden yazdım, Bursa için sabah haberleri bekliyorum... Unutmayın son değerlendirmeleri kendiniz yapın, en güzel kuponlar o şekilde oluyor...

1.Koşu: Şartlı 5 koşuda cazip sonuçla İstanbul'a başlayalım diyorum. Binici seçen ve son yarışında Danyal Kaya ile uyum içinde gördüğüm OĞLUM BATUHAN (2) başa koyalım. Bu safkan YALVAÇHAN (3) ın hemen arkasında bitirdi ama bugün Agf de bayağı geride çıkacak. Kocakaya ile uyum içinde olacak EFESLİ HALİL (5) ve en sonunda kazanan ikincilik meraklısı YEĞENİM TOPRAK (1) daha sonraki ihtimal.   .

2.Koşu: Bugün en sonunda jokey yakalamış olan, jokeyinin yükselen formu olan ve iyi binerse kendini birinciliğe atabilecek WOLF SON WOLF (6) başa koyup cazip sonuç bekleyelim.  Eküriler pek tutulmuyor ama  çok daha iyi duruma gelmiş PINE APPLE (8) benim öncelikli şans verdiklerimden biri. Son ikinciliği gayet başarılı GREEN SHADOW (4) bugün daha iyi bir koşu yapıp kazanırsa hiç şaşırmayacağım. RAVCE CHANNEL (9) gayet başarılı koştuğu İstanbul yarışından sonra, Bursa'da çok kötü sonuç aldı. Ters pist yaramadı diye düşünüyorum ve  idmanlarında kendin geliştiriyor, ihmal edilmez diye düşünüyorum. Bu koşuda uzun aradan sonra koşacak ama Dil bağı takısı yapılınca şansı çoğalır diye düşündüğüm SENNA (11), son Handikap 15 yarışı başarısız olsa da KUABABA (5) kupona eklemek istiyorum.

3.Koşu:İstanbul'da idman pistinde çok etkili çalışmalar yapan iki isim THE BLACK STALLION (1) ve YAŞAMA SEVİNCİ (2) güzel formlarını koruyor. Yarışın bu iki isim arasında geçmesini bekliyor, iki atla yarışı geçiyorum.

4.Koşu: RAUL (3) 2 yaşlı İngilizlerin Şartlı 3 koşusunda favori durumunda ve bir aksilik olmaz ise  büyük ihtimal bu koşuyu kazanacaktır. Tüm rakiplerinin yarışlarını inceledikten sonra yanına at yazmamaya karar verdim, diğerleri bu safkanı geçemez gibi duruyor.

5.Koşu: Yarış yaşamına tatminkar performanslarla başlamış ama kazanması zor olmuş TECHNIQUE (4) bu koşuda start alıyor. Kazanmayı becerdikten sonra son yarışlarında etkili performansta göstermeyince Kulaklık takısı ilavesi yapıldı.   Ben özellikle ilk ayak  favori gelmesin, ikinci altılı cazip başlasın istediğimden burayı kalabalık tuttum. Ama tekle altılıya başlayayım diyenler bu safkana güvenebilirler. Ufak kuponu iki tekli yapıp bu safkanla risk aldım.

6.Koşu:Yarış yaşamının belki de en iyi durumunda olan Ankara'dan bu yarışı hedef yapıp buraya gelen BARUT (3) zorlu yarışta en şanslı isimdir. İstanbul'da uzun mesafede kazanan DEMİRYILDIZ (8) aynı aprantisi ile birincilikte yine iddialı olur. FOTOKIZI (9) İstanbul iç pistinde yaptığı güzel işlerini yarışa yansıtırsa şanslı olabilir. HÜRREİS (7) çok uygun kilo ile bu koşuda dördüncü şanslı isim olur. Ufak kuponda bu dört isim yeter, geniş kuponda YENER (2), EFSANE ARTUN (4) ve İZBIRAK (5) olabilir.

7.Koşu: Kısa Vade 7 yarışta çok sert tempo olur. Önde konumlanıp sürat yapacak ismi kestirmek zor olur. İşin garip tarafı 10 yaşındaki GÜMBÜR GÜMBÜR (6) koşu içinde iyi bir yer tutarsa kazanabilir. Yalnız yanına at bulmaya kalkınca işler karışıyor, az atla geçmek imkansız oluyor. Koşuda stili icabı öne gelecek isimlerden birimi direnip kazanacak, yoksa ekürilerden bekleme yapan veya hiç şans verilmese de DALOĞLU mu sondaki sprinti ile sonuca gidecek kestirmek zor. 

8.Koşu: Grup 3 koşuda rakiplerinden kalite gördüğüm ALİHAN (1) koşu içinde yakalayacağı temposu ile sonlara kadar direnip sonlarda kim gelse de direnip kazanacaktır. Erkek tay deneme yarışı dördüncüsü safkan yarışın yükünü çekecek olsa da bu grubu geçip birinciliğe uzanan isim olur.

9.Koşu: Açık ve Grup yarışlarda tabelalar yapan, kazanamasa da bu grubun üstündeki isimlerle koşan DISTANT SHINING (4) bugün çok şanslı durumda.  Kocakaya ile son yarışında Zafer Ateşi arkası ikincilik yapan PASTORAL SENFONI (5) o yarışındaki performansını ortaya koyarsa favoriye çok ciddi rakip olabilir.

10.Koşu: Maiden koşuda 11 safkan var ve benim için ilk sırada DELİKANIM (3) yer alıyor. Geç başlayıp beşinci kaldığı yarıştan sonra ikinci olan ve bugün için bayağı umut veren safkan, Ayhan Kurşun ile birinciliğe uzanabilir. VIA VENETO (11) hep oynadık bir trlü kazandıramadık, DEVEROV (8) son yarışlarında dördüncülüklere abone oldu, iki pisttede koşan CIRCLE OF LIFE (2) ın yarışları kötü değil, bugün Dilbağğı takılan ilk defa çime çıkacak olan BRENTWOOD (1) ve yarış gören DEEP FOCUS (7) devamında şsnlı isimlerdir.

1.ALTILI
1.AYAK : 2.3.5.1
2.AYAK : 6.8.4.9.11.5 
3.AYAK : 1.2 
4.AYAK : 3-RAUL
5.AYAK : 4.6.3.2.7.5.1
6.AYAK : 3.8.9.7.2.4.5


2.ALTILI
1.AYAK : 4.6.3.2.7.5.1
2.AYAK : 3.8.9.7.2.4.5
3.AYAK : 6.3.8.1.5.4.7
4.AYAK : 1-ALİHAN
5.AYAK : 4.5 
6.AYAK : 3.11.8.2.1.7

İkinci altılının geniş kuponu çok büyük oldu.. Ben at çalıyorum, çaldığım geliyor, o yüzden tuttuklarımın hepsini yazdım. Siz aynısını oynamak zorunda değilsiniz hatta oynamayın benim gibi ufak kurgu üzerine çalışmalarınızı ekleyin veya çıkarın kendi kurgunuzu oluşturun.

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar

1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

 

 

 

 

 

 

You have no rights to post comments

Son Tahminler