17.09.2020 PERŞEMBE ANKARA

17.09.2020 PERŞEMBE ANKARA

1.Koşu: LORD (3) önde temposunu koyup gidecek büyük ihtimalde bitirecek. Bu safkan uzun mesafelerde pek rahatsız edilmeden önde gittiğinde daha etkili ama bugün kısada bile etkili olabilir. Son metrelerde etkili gelecek DORU YİĞİT (2) ile birincilik mücadelesi yapar gibi görünüyor. Normalde bu ikiliyi yazıp geçerdim ama bu grupta çok istikrarsız safkan olduğu görünce koşan isimlerden cazip kim olur diye çalıştım. Karşıma ALBUNEA (5) çıktı. Geçen yarışta da yazmıştım güvenmiştim kötü koşmuştu bu sefer  sonlarda ROSEMARY (6) le beraber ciddi ataklar yapıp kazanabilir.

2.Koşu: Bu yarış ilk yarışında çok dikkat çekmiş HÜSREVHAN (2) için kazanır bilgisi var. Bu safkan İlk yarışında hemen öne sarkmak istedi, bariyerde kaldı, kaçan iki atı takip etti, sonlarda iyi geldi ama çok az farklarla kaybetti ikincilikle yetindi. Devamında  idman pistinde gayet iyi çalıştı formunda aşama kaydetti. Özcan Yıldırım orta kulvarlardan birinden çıkıp direk öne düşer ve çok zorlayan olmaz ise çıktığı gibi bitirir diyorum.

3.Koşu: Üçüncü koşuda aradan sonra gördüğü yarışlar kendini bulan ve iki yarıştır kazanan CHANCE OF MELOŞ (1)  çok ön planda. VAHŞİ KIZ (2) son yarışında beşinci kaldı ama grup uygun, aprantisi ile uygun kiloya düştü. INNOVATION bu ikiliye rakip görüyorum üç atla geçtim.

4.Koşu: Ayhan kurşun ile çok iyi performanslar gösteren ONLY THE BRAVE (4) jokeyinin cezasının bittiği ilk gün yarış koşuyor ve Agf de % 76 çıkmış. Stili icabı öne çok kolay gelir çok zorlayan olmaz ise çıktığı gibi bitirebilir. Geçilecek at var geçilmeyecek at var, boşuna yanına at yazmayayım diyenlere banko adayıdır.  Zaten bir favori tek yazdık burayı yıkalım diyenlere PEACE RUBY (5) önerimdir.

1.Ayak:  İlk ayaktaki atım yine ARAYEKYİ (7). Koşu içinde zor bir at ama hafif kiloya düştüğü her yarış iddialı olur. Ali Kaçmaz iyi tempo koyabilirse, safkan rakipler ne kadar gelse de dayanabilir.  Bugün PRATİK NEVZAT ağır kilo olduğu için çok takip etmez ise şansı daha çoğalır. ONATKAN (9) sonlarda etkili sprint yapabilir. ER MEYDANI (6), SU KAYA (2), MAVİ ATEŞ (3), YAKUTİYE (4) ve ŞEHLEVENT (5) sonraki ihtimaller.

2.Ayak: MISTER RAIN (1) devamlı oynuyoruz, kumda iyi koşuyor, elinden geleni yapıyor ama kazanamıyor. Bu safkan yine ilk sırada kupona koyalım, bugün cazip çıkmış kazanırsa hafifte kuponları kıpırtadır. Bu koşuda çok cazip bir at daha duydum ve ikinci sıraya ROUGHNECK (2) koydum. BARTOLOMEO (7) önde kendine yer bulacak, yüksek tempoda kaçmasına rağmen son 200 e kadar liderliğini koruyacak ve tabelanın bir yerlerinde kalacak. Bugün önde yalnız koşarsa bu rakipler yanına yaklaşamaz, biraz avanslı dönerse yarışı bitirebilir. O yüzden burası cazip ve ters bir atla bitebilir, çok atla düşünelim, rakipleri ile beraber değerlendirelim. Diğerleri büyük kuponda.

3.Ayak:  ŞİRİNMİŞİRİN (4) son yarışında kolay virajı döndüğü koşuda son metrelerde beklediğim agresifliği göstermiş ve kazanmıştı.  Caner Tepe her yarışında üstünde ve kumda her yarışlarını kazandılar. Bugün önde yalnız kalmaz, temposunu iyi ayarlayamazsa o zaman yarış karışır. CEYDA HATUN (1) çimde kazandığı Maiden yarıştan sonra kumda koştuğu yarışında aynı başarısını tekrarlamış ve  2 Şartıda birinci bitirmişti. İyi beklerse iddialı olur diye düşündüğüm WIND GIRL (5) öne çok erken geliyor, biraz daha sabırlı olursa sert tempo olabilecek bu yarışın şanslılarından olur. Bugün bu üç safkanı  başa koydum, geniş kurguya  ilavelerim kuponda.

4.Ayak: Burada sürpriz çıkma ihtimali zor. Dokuz safkanın katılacağı koşuda ŞANLITAY (5) ve SILENT WAVE (9) arasında bir yarış olur, jokeyi hata yapmayan büyük ihtimal kazanır ama  en azından biraz sürpriz olsun dedim koşu tecrübesi bir hayli fazla NOTERİNKIZI (6) yanına ekledim cazip sonuç bekledim..

5.Ayak: Aradan sonra iki yarış koşan, devamında kazandığı formu ile bugün çok şanslı olacak CANGÜVEN (6) ilk defa takılan Dil Bağının olumlu sonuç vermesi ile son yarışındakinden biraz daha iyi performans gösterirse kazanmakta pek zorlanmaz. Start verildiği anda liderliği almak için çok isim mücadele verecek onların hemen arkasına yatıp sonlarda gelip kazanır diye düşünüyorum.

6.Ayak: Kupon kurgumuzda son ayak Handikap 14 koşu az atla geçilecek.  Son yarışında tabela dışı kalmış olsa da  tabelayı tamamlayıp arkasından ikinci olduğu yarışlar tatminkar BUĞU (9) öncelikle yazdığım isimdir.  Bizde de ilk sırada bu cazip safkan olsun ama   iki eküride şanslı olduğu iin, benim biraz dah aşanslı gördğüm FIRTINA ELMAN (5) yanına ekleyelim.

1.ALTILI
1.AYAK:
 3.2.5.6

2.AYAK: 2-HÜSREVHAN
3.AYAK: 1.2.3 
4.AYAK:
 4-ONLY THE BRAVE
5.AYAK:
7.9.6.2.3.4.5

6.AYAK: 1.2.7.3.5

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments

Son Tahminler