16.09.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL 2.ALTILI

16.09.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

İstanbul ilk altılıda MEGALOMAN ve KIZILTÜY gibi iki tane büyük favori koşunca, acaba bunları devirebilirmiyiz diye düşündüm. Bu atları ayarlamışlar koymuşlar ilk altılıda herkes bu atlara yüklensin, kurgular bu safkanlar üzerine olsun diye  oturtmuşlar. Programı yapan Teknik Büro ilk altılıda kolay kurgu peşine düşmüş ikinciyi zor tutayım demiş.

İlk ayakta ikinci sıradaki DARK SIDE çok tutuyorum. O yüzden ilk ayağı kalabalık tutmadan iki atla geçtim. KIZILTÜY yarışında, favori safkan çok kalite olsa da  verdiği aradan etkilenebilir diyerek dört at yazdım.

Ben  ilk altılı içinde tek olarak değerlendirdiğim büyük favoriler harici isim BARON SETRAK oldu. At Agf de favori değil tam istediğimiz gibi plase durumunda. Son yarışında virajı çok geride dönen safkan düzlükte dışa çıkıp etkili sprint atarak dördüncülüğe girdi ama uzun mesafe ve kum istiyorum diyordu. Bugün sentetik piste çıktı 100 metre uzayan mesafede koşuyor Gökhan Gökçe iyi bir taktikle öne erken gelip çok geç kalmadan sonda iyi sprint ile işi bitirebilir.

Özdemir Atman adına düzenlenen Grup 3 koşuda MOORLAND bayağı önde çıkıyor.  Kısrak Koşusunda geçildiği PRIOR la birlikte start alacak safkan son koşusunu Gazi Koşusu yerine Grup 2 Nenehatun tercih edip kazandı. Aynı formunu koruyor ve rövanşı alabilir. Yalnız Prior'da Gazi koşusunda koşup bence çok önemli bir başarı elde edip yedinci oldu. İkisini yazdıkmı koşuyu rahat seyrederiz ama tek yazacaklara öncelik Moorland üzerinde.

Demirkurt'un koşmadığı Grup 3 Mimar Sinan Koşusunda Gazi koşusunda altıncılık alan ve geçildiği önemli rakiplerin hiç bir iburada olmadığı için bu sefer birinciliği alabilecek form durumu aynen devam eden UPPER CUT'a güveniyorum.

63 kiloluk RAMPAGE geçen yarışında 10 kilo ağır koştuğu LEX TALLIONS ve SILK ROAD önünde kazanmıştı. Yine aynı kilo farkı var ama yarış içinde bu sefer tempolar aynı olmaz, daha ağır gidecek yarışta hafif kilolular öncelikle şanslı olur.

Herkesin çok at yazdığı koşuda ben SUBİKE'ye çok güveniyorum. Aralık ayından Ağustos ayına kadar ara vermiş bu isim Şartlı 2 koşuyu dokuzuncu bitirdi ama o gün bri ara kazanır sandım çok iyi virajı döndü sonunu getiremedi. Ben ufak altılıda bu safkanın yanına BAŞAYDIN ekledim bıraktım, geniş kuponda yanına at yazdım.

Yarışlarda ne zaman ne olacağı belli değil ilk altılı için böyle bir kurgu ile cazip ikramiye mümkün.

Yeni yaptığım AGF oranlarını girerek Altılı Tahmini ikramiyesini hesaplayabileceğinizNEVERİR.COMsitemize de hepinizi bekliyoruz. Altılı Ganyan İkramiyesinin yazdığınız atlara göre ne vereceğini önceden hesaplamanız mümkün.

2.ALTILI 

1.Ayak:2.3.4.6.7.5
2.Ayak:1.6.4.5.9
3.Ayak:
6.7 
4.Ayak:6-UPPER CUT

5.Ayak:5.3.6.7.1
6.Ayak:11.6.4.1.9.19.3.5

You have no rights to post comments