15.09.2020 SALI ANKARA

15.09.2020 SALI ANKARA

1.Koşu: Her ne kadar formda görünse de son yarışına oranla 7 kilo alıp koşacak BOUJEE (1) ya biraz tereddütlü bakıyorum. Bu pist ve mesafede 2 yarış önce kazanan FLOWERS EYE BABY (4)  favorinin ilk rakibi olacaktır. Bu mesafeye ilk defa çıkacak olmasına rağmen bu mesafeyi yapabilecek Mİ MAJÖR (6) ve ve bir türlü kazanmayı beceremese de 4 Eylül tarihinde 1200 ve son 1000 galobunda harika işler çıkartan AZRA GIRL (5) koşunun bir diğer şanslı ismi olacaktır.

2.Koşu: Her ne kadar ilk yarışını kazanıp burayı koşacak 3 tay olmasına rağmen bu koşuda iki maiden isme öncelikli tutuyorum. İlk yarışında 2. olan rakibinden 10 boy yemesine rağmen ilk yarışını kazanan rakiplerine çok yakın derece çıkartan, bugün kulaklık takısı ve daha hazır görüntüsüyle LADY VENÜS (6) favorim. Rakibi ilk koşusunda eşgalini çok beğendiğim ancak startı çok iyi alamayıp yarış içinde görünmeyen MATADOR YILDIZ (5) Dil Bağı takısı ve yaptığı iki dereceli 1000 galobuyla bu gruba hakimiyetini hissettirecektir. Öncelikli isim bu iki safkan herkes 1-2-3 yazar ama siz bu safkanları ihmal etmeyin.

3.Koşu: CAVARADOSSI (1) harici kazanmakta zorlanan isimlerin bir araya geldiği koşuda bu pist ve mesafede Maidendan çıktıktan sonra yine aynı mesafede 1600 çim pistte 1.36.63 ile 2 kalıp sonrasında bu mesafeye ve bu siklete ulaşamayan 5 SPIRIT OF THE SKY (5) kazanmak için  yeterli koşulları bugün için sağladığını düşünüyorum. İlk rakip Şart 5 uzun mesafede 5.olmasına rağmen 1.olan safkanın 88 salise gerisinde yarışı tamamlayan PRENSES GOLDA (8) olur ki son iki yarıştaki yükselişini bomboş kilosu ve formda binicisiyle uzun süren 1.lik hasretine son verebilir. Bu 3 isim önceliklerim olup rakipler var geniş kuponda kapama yapılabilir.

4.Koşu: Son sentetik yarışını ölçü almadığım bu pist ve mesafede geçildiği rakibine oranla bu defa daha hazır görünen PİANİST (5) 'in bugün rövanşı alacağını düşünüyorum bankomdur. Silvertay'da uyumlu binicisi yok, o yüzden bu safkanın eksik koşma ihtimalini de yüksek görüyorum.

5.Koşu: Hazırlıkları diğer rakiplerine oranla daha iyi görünen CITRONELLA (7) ve RUN FOR PEAK (5) öncelikli isimler. Tancanbey'in anne kardeşi MILOCHKA (8) bu iki ismin kötü koşması halinde devreye girecek ilk isimdir.

6.Koşu: G2 Nene Hatun koşusunu ölçü almadığım takibimde ki isim mesafe uzadıkça daha iyi yerlere geleceğini düşündüğüm AY ÇİÇEĞİ (1)'ne bugün için ayrı bir parantez açıyorum, ufak kuponda tek yazılabilecek kadar favorimdir. Genelde aynı koşularda birbirini geçme potansiyeli olan diğer rakiplerin bu koşuda az hata yapanın kazanacağı bir koşu olmakla birlikte sıralamam  1-4-2-3-5.

7.Koşu: 4 Şart koşuda çok at yazacağım. 1300 metrede KAYAKARDEŞLER (1) ve DÖRTNALBEYİ (2) önde kuracakları tempo ile iddialı isimler. KAÇERKIZI (7), ORHUNKAAN (3) ve UÇANDEDE (4) eklemesi mutlaka yapacağım.

8.Koşu: Geçen sene Grup yarışlarda DEMRPERDE (4) her zaman etkiliydi, 3 tane Grup yarış kazanmıştı. Bu sene gördüğü dört yarışla artık kendine geldi. Temmuz ayında dördüncü kaldığı yarış TBMM Koşusuydu Baş Hükümdar, Kara Mustafa ve Denizim arkası dördüncülük yapmıştı. Arkasından Açık yarışta baş farkı ile ikinci kaldı. Düzelmiş görünen safkan son yarışında Grup 1 yarışta İstanbul'da dördüncülük yaptı. Bugün Dil bağı takısı ilavesi yapıldı ve bu rakipler yanında Banko adayımdır.

9.Koşu: Yedi safkanın katıldığı koşuda iki tanede eküri olunca beş at yazınca kapana bir koşu. Alttaki iki atı dışarı bırakalım Hepsi diyelim.

10.Koşu: Kapanış cazip bitip altılıyı biraz oynatabilir. LORENZO (6) iyi koşacak diye duydum, ORURA (9) çalışmalarında iyi gözükenlerden, Orijin olarak EL COMPADRE (4) ve CASTLE RISING (3) dikkat çekiyor. Anne kardeşleri hiç boş geçmemiş ASENAT (8) ufak kupona ekleyeceğimiz son isim olsun. Diğerler geniş kuponda.

1.ALTILI
1.AYAK: 1.4.6.5
2.AYAK: 6.5.1.2.3
3.AYAK: 1.5.8.4.7.2.6.3
4.AYAK: 5-PİANİST
5.AYAK: 7.5.8

6.AYAK: 1.4.2.3.5

x/x/x/x/x/x/x/x/x/x/x/

2.ALTILI

1.AYAK: 7.5.8
2.AYAK:
1.4.3.2.5
3.AYAK: 1.2.7.3.4
4.AYAK: 4-DEMİRPERDE
5.AYAK: 2.5.1.3.4

6.AYAK: 6.9.4.3.8.1.2

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 

You have no rights to post comments