14.09.2020 PAZARTESİ BURSA

14.09.2020 PAZARTESİ BURSA

Bugünde kısa kısa yazalım...

İlk koşu Dişilerin Maiden yarışında sürpriz bir isim çıkıp gelecek ilk altılı ilk koşudan cazipleşecek gibi duruyor. Benim Bursa'dan duyumlarım HELLORA'dan yana... Kum yarışı vasat ama kendine geldi bugün çimde çok daha iyi koşacak diyorlar. BUSINESS CLASS çimde ikinci oldu diye çok önerilmiş ama son metrelerde tempo yitiriyor bugün yarış süratli gider, önde yıpranırsa erkenden pes edebilir.

İkinci koşuda kazandığı yarış sayısı 1 olan ve onuda son yarışında elde etmiş ILSA IN VERSAILLES in favori verilmesi ve Agf de ilk sırada çıkması ilginç. 5-6 yarış koşar 1 kere kazanır anlarımda 20 yarış koşup tek birinciliği var. Bence yarışta öncelikle FİLİBELİ şanslı daha sonra CRAZY CHICK iddialı olur. YArış zor burada da cazip isim kazanabilir.

AFRIKAANDER ve ESER in süratlendireceği yarışta kısa mesafede çok yüksek tempoya ayak uydurmadan gerilerde bekleyenlerden biri kazanabilirmi onu belirlemek lazım. Farklı pistlerde koşsalarda dereceler birbirine yakın ve burada belirleyici olacak biraz kilo, biraz pist birazda jokey performansları olacak. Ayrım yapmaya gerek yok ikisini yazalım.. 

Tolga Yıldız cezalı olunca Özcan Yıldırım ile koşuya katılacak olan OZGAN üç yarıştır geçilmiyor ve bugünde çok büyük AGF oranıyla koşar. Bu safkanın ekürisi HEKİMOĞLU da oldukça iyi durumda. Yalnız yarış burada mesafe biraz uzun olsa patlayabilirdi, birde beklediğim at kazanırsa, kupon kalmazdı. O yüzden aklınıza olsun 1400 mesafe yakalarsa Ozganı'da geçebilecek PRENS CORA eklemesi dileyen yapsın.

PORTAKAL için iyi bilgiler vardı, kayıttan beri bekliyordum çok cazip çıkmış. Ekürilerden LOVER yarış derecesi ile ilgi çekiyor. DAFNE THE GIRL ün yarışları tatminkar. Yine gelen bilgilerde ILICA STYLE, LADY NAVAJO ve SPECIAL ONE isimleride geçiyor. Çok at yazıp mümkünse Hepsi yapalım.

Handikap 16 yarışta lİve to Moment arkası ikinciliği başarılı HEROES ile son başarılı birinciliğinden sonra kum çim ayırmadan iyi koşabilecek durumda görünen KARAMÜRSELLİ mücadelesi birinciyi belirler.

İzmir Grup yarıştaki üçüncülüğünden sonra 6 aydır start almayan KINOWA için bugün kolay yarış olmaz. Kazanabilir ama kısa mesafede çok yüksek tempo olacak, çok erken tempoya girmesi ve yarışa adapte de sorun yaşamaması lazım. Bunu yapamaz ise erken başa geçenler sonuna kadar dayanabilir.

Mehmet Kaya kendi atları olunca başka adapte oluyor farklı biniyor. Dün yazmadık bizi yatırdı bugün başa koyalım ama rakiplerini de ekleyelim.

Hayatının ilk yarışında çok gerilerde yarışı takip etmesine rağmen güçlü ataklar ile gelip üçüncü olan EXCEVATION bu sefer daha tecrübeli olarak katılacağı yarışta işi son metrelere bırakmadan erken öne sarkıp rakiplerine hakim olup kazanacak düşüncesindeyim. Halil yarışın başında işi sıkı tutarsa sonu da güzel olur, adapte edemez sorun yaşarsa yarış karışır.

Her zaman olduğu gibi, sürprize açık, sırası gelenin kazandığı bir Arap yarışı. MALAKKA ve ISLAH eküri ve şanslılar ama ikisi de zor kazanıyor. Öncelikli rakip YARİSSA ve ÇILGIN EJDER görünüyor, Diğerleri geniş kupona eklensin.

 


2.ALTILI
UFAK KUPON
1.AYAK: 8.7.3.5.6
2.AYAK:
3.2
3.AYAK: 4.8.1.2 
4.AYAK: 1.5.6.7
5.AYAK: 3-EXCEVATION

6.AYAK: 3.2.9 


BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz.