10.09.2020 PERŞEMBE KOCAELİ

10.09.2020 PERŞEMBE KOCAELİ

En zor şey böyle favorili bitecek gibi görünen yarışlara yorum yapmak. Hem Ankara hem de Kocaeli favori ağırlıklı bitebilecek yarışlar var ve bizim gibi sürpriz peşinde olan yarışseverler için pek ideal değil. Favori kazanır dediğimizi yerler sürpriz bitip çok at yazdığızı yerlerde favoriler gelince ayrıca kızıyorum. Yinede elimizden geldiğince detaylı çalışıp araştırıp kazanacak veya sürpriz yapabilecek isimleri, kısa kısa sizlere aktardım. Detaylı yazmadım fazla yazılacak bir olay yok.

HİBİSCUS: Ankara ve Adana'da özellikle son iki yarışında çok iyi koşular yapan bu safkan, koşudaki en formda binici avantajıyla ilk sırada bende yer alıyor. Kocaeli pistine ilk defa geldi buranın herşeyi değişik, uyum süreci sıkıntılı olmazsa bu rakipleri geçebilecek kapasitede bir isimdir. Büyük favori çıkmış, derecede rakiplerinden 2 saniye önde çıkan safkan tek yazmamak bence mantıksızlık olur.

BABAROS: Son yarışlarını çok iyi koşup kazanamamış bir attan bahsedicez. Öndeki liderlik mücadelesine hiç karışmayacak olan ve son metrelerde etkili gelip yarışa ortak olacak bu safkan öncelikle kuponda olsa da uzun mesafelerde bu tür aprantilerle koşan atlar her zaman beni korkutur. Son yarışında bu mesafede kazanacağı ama ikinci kaldığı yarışta da aynı aprantisi vardı aynı başarısını tekrarlar diyen çok ama kaçak atlar beni bu yarış biraz tereddütte bıraktı. Önde yalnız başına kaçacak yarışın favorisi HARUNHAN kendisine rakip görür yakın giderse şansı çok ama önde Harunhan biraz boş kalırsa bitirebilirler. 

HAAT: İstanbul'daki saatçi arkadaşlar Kocaeli'ne çok çok iyi durumda gittiğini söylüyorlar. Son işini iç pistte yapmış bugün de üzerinde Mehmet Kaya var ve kazanacak deyip risk al diye bana çok tavsiye geldi. Yarışta Bursa'dan gelen PHILBERTA olmasa işim kolaydı yazar geçerdim, bu kadar güvenenlerin tavsiyesinden sonra arkama bakmazdım ama koşu çok ağır tempoda gider önde gidenler dayanır bitirebilir. Son metreler çok zevkli geçer diye düşünüyorum. Ufak kuponum iki at geniş kuponum dört isim olacak.

SUELIMAN: Önde kendi temposunu koyup gidecek safkanların hemen arkasında saklanıp işi son düzlükte bitirmeye çalışacak bri taktiği olacak. Aldığım bilgiler çok iyi hazırlandığı yönünde ve düzlükte hakm olduktan sonra son metrelerde yakalanacağı hiç düşünmüyorlar. Yarışta sert rakipleri olsa da başa bu safkanı koydum cazip durumda gelirse işimize yarayacak .

AHMETBEYLİ: Bugüne kadar koştuğu 12 yarışın 3 tanesini kazanmış 9 kere ilk üç derecede yer almış safkan bugün rakiplerine göre çok önde gördüğüm isim. Son yarışında bu pistte elde etmiş olduğu ikincilik bence iyi. O gün favoriyd kaybetti ama form durumu o gün için kazanan rakibine yetmezdi. Bugün koşacağı rakipler yanında çok üstün görünen safkan bu yarışa kadar olan arayı hiç üzülmeden fazla yıpranmadan geçiren bu safkan bugünde aynı başarısını biraz daha üstüne koyarak devam ettirecektir.

UFAK 1.ALTILI
1.AYAK: 4-HİBİSCUS
2.AYAK: 4.2.1
3.AYAK: 3.1
4.AYAK: 8.2.1.9.3

5.AYAK:
11.12.1.3
6.AYAK: 3.7

GENİŞ ALTILI
1.AYAK: 4-HİBİSCUS
2.AYAK: 4.2.1.7.10
3.AYAK: 3.1
4.AYAK: 8.2.1.9.3.4.6

5.AYAK: 
11.12.1.3.2.4.8
6.AYAK: 3.7.1.6

 

UFAK 2.ALTILI
1.AYAK: 8.2.1.9.3
2.AYAK: 11.12.1.3
3.AYAK: 3.7
4.AYAK: 5.1.2.3

5.AYAK: 
1-AHMETBEYLİ
6.AYAK: 2.8.9

GENİŞ 2.ALTILI
1.AYAK: 8.2.1.9.3.4.6
2.AYAK: 11.12.1.3.2.4.8
3.AYAK: 3.7.1.6
4.AYAK: 5.1.2.3

5.AYAK: 
1-AHMETBEYLİ
6.AYAK: 2.8.9

BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...