09.09.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

09.09.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1. koşuda son yarışını çok beğendiğim BAYPATRON ile önde çok yıprandığı yarışta son anda geçilen BÜYÜK ATLI mücadelesi bekliyorum. Bu iki isimle ilk koşuyu geçeceğim.

İkinci koşu zor ve her türlü sonuca açık görünüyor.Kapamak çokmantıklı geldi. 

Üçüncü koşuda son metrelerde çok güçlü ataklar gerçekleştiren DELİ TAHİR ile ALİHAN mücadelesi birinciyi belirler diye düşünüyorum. 

1.Ayak: Normal şartlarda bu kilo ile TAÇSIZ KRAL (9) ın kaçması ve önde istediği tempoyu bulup yakalanmadan bitirmesi lazım. Fakat son yarışlarına bakıyorum safkanı önde bırakmayan biri olunca, değişik taktik deneyip sabırlı olmayı öğretiyorlar, arkasına yatıp gelmek istyorlar. Önde mutlaka rahatsız eden veya çok ısrarcı olanlar oluyor, bugünde Döver kendisini büyük ihtimal yalnız bırakmaz. Safkan ona uysa temposunu gereksiz yükseltir buda performansını etkiler. Bugün önde kaçacakları iyi bir bekleme ile atlatmak isteyecek isimlerin başında MONTEGO (1) gelir. Bu safkanın kilosu dezavantaj teşkil ediyor ve aynı kendisi gibi GERGİN (2) de kilodan yana dertli durumda. Bugün yarışı koşturuyorum önde tempo yükselecek çok ısrarcı olan olursa, Taçsız Kral'da kovalayanda bitecek. Sprint yapacaklada ağır kilolu olunca çok at yazmak gerekecek. 9-1-2-3-4-8-6 sıralamasını kuponumda kullandım.

2.Ayak: Starta kalıyor geliyor az farkal akaybediyor, starttan çıkıyor yine son hamleyi yapamıyor, MAICON (2) her yarış iyi koşsa da öldürücü darbeyi yapamıyor. Her ne kadar bu kötü huyları şansını azaltsa da bugün bu grupta en şanslı safkan durumunda. Bekleme yapan bu safkan bu kısa sayılacak mesafede startta biraz oyalanırsa ve cazip sonuç çıkarabilecek yetenekte olan rakipleri yanında sprint yerini iyi ayarlayamaz ise çok ters bir isimde gelebilir. Safkana güvenemedim REY (6) ve KIND OF GREY (7) bugün koşarım derlerse koşuyu da kazanabilriler dedim üç at yazdım. SEMERKANT (4) ve SAMOTHRAKI (5) bu kısa mesafede şanslı olacak diğer isimler.

3.Ayak: Son katıldığı kısa mesafeli çim yarışında, düzlükte kendine iyi bir yer bulunca çok etkili ataklar ile gelen ve beşinci olmasına rağmen çok dikkat çeken BAYEZID (4), idmanlarında her geçen gün daha iyi bir duruma geliyor.  Safkan çin sahadan bir arkadaşım 1 milyonluk kuponda yapsam yanına at yazmam diyor. Benim endişem ise Gökhan Kocakaya'nın son günlerde en geride yarışı takip etme huyu kazanmış olması. Çok bekler gelene kadar yarış biter kaçanlar kazanır diye korkuyorum. KENOBI (6) ve RİREMSU (1) rakipleri olurlar.

4.Ayak: Geçen sene sentetikteki tek yarışı yapmış onuda kazanmış PERİ LİNA (4) son çim yarışlarındaki başarılı performanslarının ardından bugün büyük favori çıkmış durumda. Her yarışa kaydetmeden bu safkanı yarış seçerek koşuyorlar ve idmanlarında da gayet iyi görünüyor, özellikle son kısa işi çok beğenilmiş. Rakiplerinin yanında sırıtıyor olsa da % 75 Agf çıkmış ismi tek yazıp oynamak pek cazip gelmiyor. Kolaya kaçıp tek yazalımmı yoksa sürpriz arayıp yıkalımmı karar veremedim. Tutturmak önemli, diğerlerini yıkalım, 200 lira alalım, bizim olsun diyenler için Peri Lina Tek olabilir. Normalde bu safkanı tek bırakıp başta kupon kurdum bazı uyanıklara ters köşe yapalım dedim. Normalde cazip tekimiz var   

5.Ayak: Bu koşuda da cazip bir isim bende ilk sırada çıktı. Bu sene gördüğü yarışlardan sonra oldukça değişen ve idman pisti çalışmalarında kendini çok geliştirmiş görünen TUTANDA (5) sız kesin oyun yamayın. Kalabalık tutulacak bir ayak ama bu safkanın Akın Sözen'de binmesi ile şansının çok yükseldiğini düşünüyorum. 

6.Ayak: Son ayak herkes HUMA SULTAN oynuyor ama bizim gönlümüzden gelmemesi geçiyor. Bu safkan direk liderliği almak isteyecek, yine kendisi gibi öne düşmek için uğraş verecek LAETITA ile mücadele edecek, büyük ihtimal Kocakaya, Memet Kaya'ya liderliği vermeyecek ve virajı önde dönüp bitirmeye çalışacak. Bu safkanların aksine ilk yarışında jokeyi kamçısını düşürdüğü için komik şekilde eliyle vurmasına rağmen tuta tuta gayet etkili olan İLLÜZYON'da sonlarda çok etkili ataklar yapacak. İllzyon ile aynı koşuda koşup bir kaç kez tampon yemesine rağmen ikincilik için saldıran BUSH DANCER da etkili koşabilir. Normal şartlarda Peri Lina tek yazıp burada dört at yazsak koşuyu geçeriz gibi ama Peri Lina yazarken anlattım o zaman altılı 200 liraya doğru gidiyor. Hele birde Hüma Sultan gelirse 100 lira verir. O yüzden kamçısını düşürmüş jokeyine rağmen ilk yarışın da tecrübesiz durumdayken beşinci olurken ışık saçan İLLÜZYON (7) kuponuma tek yazıp Per Lina yarışını kalabalık tuttum. Dileyen farklı kurguda yapabilir.

1.ALTILI
1.AYAK:   1.4
2.AYAK:   2.1.7.8.3.6.4
3.AYAK:   4.2
4.AYAK:   9.1.2.3.4.8.6

5.AYAK:
  2.6.7.4.5
6.AYAK:
  4-BAYEZID

2.ALTILI
1.AYAK:   9.1.2.3.4.8.6
2.AYAK:   2.6.7.4.5
3.AYAK:   4  /  1.6
4.AYAK:   4  /  3.1.2

5.AYAK:
  5.1.4.3.2.6
6.AYAK:
  7-İLLÜZYON

BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...