08.09.2020 SALI KOCAELİ

08.09.2020 SALI KOCAELİ

1.Koşu: RIO BLONDIE kısa ve orta mesafelerde yapmış olduğu ikinciliklerden sonra uzun mesafeye çıktığı yarışta başarısız olsa da bugün bu kilo ile sevdiği mesafede kazanmaya çok yakın görünüyor. SMART DIAMOND ve DE FEMME çin iyi haberler var. Bu üç atı yazınca ATEŞGEÇİRMEZ ilavesi de yaptım.

2.Koşu: CATCH THE RHYTHM hayatının ilk koşusu için Kocaeli'ne geldiğinde sahadan hiç geçilmez denmişti. Onur Öztürk Kocaeli'ne bu safkan için gitmiş ama çok geç kalmıştı. Devamında Bursa'da uzun mesafeli kum yarışına çıkıp yine Onur ile büyük favoriyken ikinci kez ikinci kalan safkan son olarak maceraya atıldı İstanbul'da Şartlı 5 koşuya geldi ve at geçmeden geri döndü. Bugün jokey değişikliği ile Tolga Yıldız deklaresi olumlu etki edebilir Maidenden çıkabilir. Selim Kaya'lı BENİM ZAFERİM büyük favori durumunda ve onu yıkabilirsek ilk altılı cazip olabilir.  Son yarışında çok cazip durumdayken kuponumuzda tek olan IMMORTAL BELOVED bugün Kocaeli'de % 1 Agf le kuponumuzda olacak ve EL REY MUNDO bariyer dibinde sıkışıp ikinci kaldığından beri kuponumda yer alıyor onu ekledim. .

3.Koşu: Son yarışlarını beraber koşan isimler arka arkaya sıralanmışlar KORKMAZEFE üçüncü kalırken O BİR REİS dördüncü olarak yarışı bitirmişti. Bugün yarışı süratlendirecek kimse olmayınca çok ağır tempoda gidecek. HOLİGAN önde gidip yarışı forse ederse sonlara kadar fazla yıpranmadan gidip bitirebilir. Üç at yazmak mantıklı görünüyor.

4.Koşu: Agf olan DOMINANCE bugüne kadar kumda 8 koşu yapıp 1 kere dördüncü olabilmiş. Sırf bu veri bile bu ayağı doldurmak için yeterli. Cazip sonuç çıkmasını beklediğim bir koşu. 

5.Koşu: Son üç yarışını baz aldıımızda favori çıkmış ABHER bu yarışı kazanacak gibi görünse de bu tip atlara güvenmek çoğu zaman hayal kırklığı yaratıyor. Bu koşudaki İNANCALI herkesin dilinde. Agf si çok düşük ama İstanbul'da iyi hazırlandı Kocaeli pistinde kendni gösterecek diyenler çok. ÖZKARA, ERENBİLGE, TUĞALP ve KUSURSUZ GÜÇ kuponlara yer kaldığı  kadarı ile yazılabilir.

6.Koşu: Kocaeli kumunda kazandığı ki yarışın ardından gereksiz iki tane Grup 3 koşuda çimde denenen HOLD UP bugün sevdiği piste ve uygun rakiplerin yanına geri dönüyor. Gözü yukarılarda olmak iyi, hedeflerin büyük tutulması normal ama uçmadan atın sevdiği pistte büyük yarış denemek lazım. Bugün en uygun pist ve mesafeye geri döndü, favori olsa da tek yazmak mantıklı.

7.Koşu: Selim Kaya ile Maiden ve 4 Şart yarışlarda Kocaeli'de MAVİ KILIÇ ile kazandıktan sonra çıtayı yüksek tuttular  Kısa Vade 6 yarışa yazdılar. Bu yarış öncesi Kısa VAde lerde tabelalar yapan, Grup 2 üçüncüsü olan, en son Grup 1 Anafartalar koşusunda yedinci kalan ZLATIBOR yanında  Mavi Kılıç bugüne kadar gösterdiği başarılarla % 40 Agf almış. Ben ufak kuponda ikisini ayrımsız değerlendirip, sert tempo olan yarışlarda sonlardaki sprinti ile sonuca gittiğini göreceğimiz SECRET BLOOD geniş kupona ekleyeceğiz.

8.Koşu: Eşit şansta safkanların katılacağı koşuda  Tutarlı koşmayınca bize yazılabilecek yedi safkan kaldı. 300 gündür koşmayan Çıark sildim onu kenara bıraktım diğer isimleri kuponda değerlendirdim.

9.Koşu: Bursa çiminde yarış içinde sapıp en dış kulvardan gelen ve ikincilik alan WOLF SON WOLF arkasından İstanbul pistinde iki yarış koştu ama rakipler sert geldi. Uzun mesafede Handikap 14 te beşinci Şartlı 3 te altıncı olan safkan bugün Kocaeli umunda Maiden yarışa geldi. Bugün beşinci at verilmiş ama İstanbul'da ilk koşusunda favori verilmişti Agf de ilk isim olmuştu. Unutulması bizim işimize gelir, özellikle ilk sırada değerlendirir kumda sapmaz ise çok şanslı olacağını söyleyebiliriz. Yarışın en şanslılarından olan ve iyi koşular yapan BARUTEFE Bursa'dan formda gelenlerden biri. Son ayağa özellikle bu iki ismi yazdım.. 

 

1. ALTILI
KÜÇÜK ALTILIM 
  
1.AYAK:   6.3.2
2.AYAK:   
3.1
3.AYAK:   2.3
4.AYAK:   4.1.2.10.5.6

5.AYAK: 
  7.14.11.10
6.AYAK: 
  3-HOLD UP
 

GENİŞ ALTILIM  
1.AYAK:   6.3.2.10
2.AYAK:   
3.1.12.4
3.AYAK:   2.3.5
4.AYAK:   4.1.2.10.5.6.3.13.9

5.AYAK: 
  7.14.11.10.4.2
6.AYAK: 
  3-HOLD UP

-----------------------------

2. ALTILI
KÜÇÜK ALTILIM 
  
1.AYAK:   4.1.2.10.5.6
2.AYAK:   7.14.11.10

3.AYAK:   
3-HOLD UP
4.AYAK:   3.5
5.AYAK:   4.8.7.1.5

6.AYAK: 
  10.1

 

GENİŞ ALTILIM  
1.AYAK:   4.1.2.10.5.6.3.13.9
2.AYAK:   7.14.11.10.4.2

3.AYAK:   
3-HOLD UP
4.AYAK:   3.5.6
5.AYAK:   4.8.7.1.5.2.3

6.AYAK: 
  10.1

BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...