29.08.2020 CUMARTESİ İZMİR

29.08.2020 CUMARTESİ İZMİR

SELİMABİ: Son yarışında İStanbul'da Grup 1 koşarken Baş Hükümdar ile yaptığıbeşincilik mücadelesinden galip ayrılan safkanın o gün ganyanı 78 liraydı Başhükümdar 1.30 'a koşmuştu. O yarışla bu yarışı karşılaştırıyorum üstü üste koyuyorum bugün koşacağı rakipleri değerlendiriyorum, kenter kazanır çıkıyor. Oktay Kızıldaş aprantisi insanda tereddüt bırakıyor ama beraber 8 koşu yapmışlar 4 tanesinden birincilikle ayrılmışlar.  Beraber Bursa'da Kısa Vade 6 kazanmışlar, çok uyumlu görünüyorlar. .

ERZİNCAN: Son yarışı tam bir hayal kırıklığı. Koştuğu yarışlarından sonra artan formu ile bugün daha iyi koşacak dedik o gün ki atla koşuyu geçtik ikiside inanılmaz kötü performans gösterdi. İzmir'den sabah gelen haberlerde bu safkanın 40-26 son işinde çok iyi göründüğü, formda olduğu ve bu sefer daha iddialı olduğu da söylendi, ben yine başa yazdım. Güvenip az atla bu sefer geçmedim sürpriz bekliyorum.

UÇANBARON: Bugün pek tutulmuyor ama mesafenin kısalması safkan için çok olumlu olur diye haberleri geliyor. Kilosu 50, rakiplerinden bayağı aşağı ve ekürilerden ŞERİFAĞA ile beraber iyi bir tempo ile KAYABERT'i yakın takip ederlerse kilo avantajlarını kullanıp rakiplerini atlatabilirler.

CRIMINAL: İstanbul'da Avram Borakas adına düzenlenen koşuda etkisiz eleman olarak koşan safkan sekizinci olmuştu. Bugün için daha uygun rakipler yanında mutlaka etkili olacak ama öne düşmeye kalkar kendini yıpratırsa sonunu getiremez. Sinan Özen kaçacak FORTE SARP'a dikkat etmeli çok yakın gitmeli çünkü biraz avans alırsa rakibinin bitirme ihtimali var.

VOLİMTE: Altılı kuponlarımızda genelde normal tahmincilerden farklı olmaya çalışıyoruz ama her zaman istediğimiz gibi olmuyor. Bugün buradaki farklılığımız altrenatif tekimiz VOLİMTE olacak. İstanbul'da ki çalışmalarının ardından İzmir'e gelen safkan ilk yarışında beşinci oldu. O günden sonra İzmir'de yaptığı işler pek dikkat çekip kayıtlara girmemiş ama bu koşuya gayet iyi hazırlandı bilgisi geliyor. Grup çok üst kalite değil ve bu safkanın ne olduğu da, İzmir'de neler yapacağğı da daha tam belli değil. Ufak kuponda bu safkanı tek bıraktım, geniş kuponda rakiplerinide ekledim.

KENANLI: Bir türlü kazandıramadığımız safkan son yarışında çimde aldığı üçüncülükten sonra bugün Mehmet Kaya ile artık kazanacağı grubu yakaladı. Son yarışından sonra yapmış olduğu beş galobu var ki hiç bir yarış öncesi bu kadar ara verip çalışma yapıp kendini hazırlamamıştı. Hem iyi jokey hem iyi hazırlık olunca ben kazanacağına inandım.

BANA: Bugün son ayakta cazip atımız var. Bugüne kadar koştuğu yarışlarda kazanacak beceriyi her zaman gösterememiş bir isim olan Bana için bu sefer iddialı haberler geldi. Son iki  yarışında İzmir'de koşup başarılı olamadı, biraz daha uzun mesafe stiyor ama kaçacak çok isim varken iyi beklerse Hüseyin safkanı sonlarda birinciliğe atacak spritni gerçekleştirebilir. Tek değil tabi ama İhmal etmeyelim başa koyalım. 

1.ALTILI 

1.Ayak:  1-SELİM ABİ
2.Ayak:  1.2.8.4.3.7.5.6
3.Ayak: 
9.8.3 
4.Ayak:  5.3
.2.7.1
5.Ayak:  8.10.6.1.4.2.3

6.Ayak:  4.2.1