28.08.2020 CUMA İSTANBUL

28.08.2020 CUMA İSTANBUL

Bugün deklareler sonrası gördüğüm kadarı ile Gazi Koşusu bitmiş herkes Call To Victory kazanmış havasına girmiş. 2400 metrede yarış kazanmak öyle kolay iş değil. Uzaya uzaya geleceksin, ayakların yere değmeyecek, aksiyonların uzun ve az sayıda olacak, o zaman GAZİ Koşusunda etkili olacaksın, dereceye gireceksin, belki de kazanacaksın. Ben tek yamam şimdiden söyleyeyim...

Bugün dikkatimi çeken isimleri yazıp altılılarımı sizle paylaşacağım... Yalnız benim dikkatimi çekeler standart kurgular içinde yer alan isimler olmadı, çok sürpriz isimler bende önde çıkıyor dikkatli olun, benim kurgumu yapmak zorunda değilsiniz ama bu sayfada detaylı yazdığım sürpriz isimleri kuponunuzda bulundurmaya çalışın.

IRON CRUSH: İlk koşusunda büyük bomba yapabilecek bu safkan dışa açılıp avantaj kaybetmese belkide kupon bırakmayacaktı. Seri stili ile öne düşüp koşuyu forse ettikten sonra virajda dışa doğru açıldı, sonlarda temposunu yitirdi, gördüğü yarıştan sonra çok iyi duruma geldiği bilgisi gelenlerden biri oldu. İstanbul'da usta ellerde hazırlanan safkan, önde yalnız kaçacağı için rakiplere göre büyük avantaj yakalamış durumda. Yanına favorileri ekledim kupona dört at yazdım.

BEYOBASI: Bu safkan son yarışını üçüncü bitirdi formda göründü ama her yarış startta oyalandığı için eksik koşuyor, düzgün başlasa belki de birincilikleri seri olabilecek durumda. Uygun kilosu ile koşu içinde çok geç kalmadan iyi bir yer tutar da Mehmet Salih akıllı binerse son yarışında geçildiği ALSANCAKLI ya göre kilo avantajıda yakaladığı için kazanabilir.

OĞLUM FATİH: Yarışın başında hemen ön tarafa gelecek olan bu safkan, son Grup yarışında bunu yapamamış, kalabalık yarışta beklemek zorunda kalmış, sonuçta en geride bitirmişti.  Bu safkanın süratlendireceği koşuda, bu safkanın arkasında iyi bir yer tutup, rakibini fazla serbest bırakmaz ise KUBİLAYBEY ciddi rakip olacaktır.  YArış sratli giderse ALTINKAPLI sondaki öldürücü sprinti ile devreye girer dedim bu üçlüyü yazıp diğerlerini biraz geri plana attım..

NİĞBOLU: Gobakbey'in gelecek vadeden yavrusu hayatının ilk yarışında çim pistte dön dolaş yaptıktan sonra çimde 4. 2. oldu son iki yarışını ise sentetik ve çim pistte kazanmayı başarıyor. Neyseki ki yarışında da tek yazdık bizi yanıltmadı çok güçlü bir kan olduğunu o yarışlarda herkese gösterdi.   bugün 2400 metreye uzayan mesafede, sevdiği çim pistte  aynı başarıyı tekrarlayacağına inanıyorum. Bu safkanı idmanda seyreden arkadaşlarda işinde rahat olduğunu ve çok beğenildiğini söylediler bende biraz daha ikna olup rakip aramadım.

DARK SIDE: Düzenli idmanları ile kıvama gelen, koştuğu yarışta bariyer dibinden orta kulvara çıkıp çok güçlü ataklar sergileyen bu safkan her geçen gün kendini geliştiriyor ve kazanacak durumu yakalamış görünüyor. Günün büyük ihtimal kazanacak isimlerinden biri olacak ama sahadan kulağıma yapılan Gözlük ilavesinden sonra GOOD RANGER'in çok çok iyi koşacağı bilgisi geldi. Ufak kuponlarda iki at olsun geniş oyunlar MATICOM ilavesini yapsın.

FİNAL: Takip atlarımdan biri olan bu safkan, ben hafta sonu büyük yarışlard hatta Gazi Koşusunda beklerken burada karşımıza çıktı. Bu sene ilk koştuğu Orhan Meker'de kendini ufaktan ufaktan gösterdi ama devamını bir türlü getiremedi, pek dikkat çekmedi, bugün çok cazip isimlerden biri olarak koşacak. Safkanın bugün Dil bağı ilavesi yapması, beş yarıştır Kocakaya'nın bırakmaması bunlar hep olumlu bilgiler ve yerini iyi ayarlar dışa açılarak  sonlarda çok etkili gelebilir. Ben başta bu safkanı yazıyorum.

HÜRAT: Yazının başında da dedim ya uzayacak mesafede aksiyon çok önemli diye işte bu yarışta da, geçen sene Gazi Koşusu üçüncüsü olan ama devamında çok yarış yapamayan bu safkan çok şanslı durumda. 313 günlük arası olsa da süratli gidecek koşuda son metrelerde çok sert ataklar bekliyor kazanabileceğini düşünüyorum..  

ONLY FOR LOVE: Bu safkan bugün çıkar liderliği alır kimseye yakalanmadan kazanabilir görüşündeyim ama tek korkum ekrisine fedai koşup tempoyu ilk başlarda çok yükseltip tavşanlık yapabilecek olması. Ağır favori diğer eküriler ama bu safkan kendine koşar birazda önde serbest bırakılırsa yakalanmadan bitirecek diye düşündüm ufak kuponda yanlarına hakkında çok iyi bilgiler aldığım cazip isim üç atla geçtim.

1.ALTILI UFAK KUPON
1.Ayak: 4.3.1.5
2.Ayak:
3.4.5.8

3.Ayak:
6.4
4.Ayak:
4.3.1 
5.Ayak:
2.6.4.9.5.8.3
6.Ayak:
6-NİĞBOLU

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

2.ALTILI UFAK KUPON
1.Ayak: 2.6.4.9.5.8.3
2.Ayak:
6-NİĞBOLU

3.Ayak:
1.6 
4.Ayak:
3.1.8.5
5.Ayak:
9.4.6
6.Ayak:
11.7.13

BOL ŞANSLAR