28.08.2020 CUMA BURSA

28.08.2020 CUMA BURSA

Bursa'da devamlı takip ettiğimiz isimler var ama takip yetmiyor onlara kazandıramıyoruz, işe yaramıyorlar. Bugün kurgumuzda yine baş köşeleri alacaklar, bir kaç tanesi  de favori çıkmış ama ne kadar yarışta kendilerini gösterecekler merakla bekliyoruz. Zor görünen, favoriler kazanınca kolay biten bir yarış olabilir.

AYZA: Yarıştaki üç at rakiplerinden ayrılır gider gibi görünüyor ama iki jokeyin yanında bu safkana Onur Atmaca bindiği için biraz geri planda kalmış olabilir. Ben tabloya bakmadan Agf de bir sıralama yapsam % 40 bu safkan derdim sonda ki güçlü atakları iel Ayza kazanmaya çok yakın diye düşünürdüm. Sıralamam AYZA, JOURNALIST ve RING OF FIRE şeklindeydi, yazıyı yazarken Nurettin Şen özellikle yazılmalı demiş diye KIZGIN ADAM eklemesi de geniş kupona yaptım.

AHMİN: Bu Kaizbert yavrusu da her zaman beklendiği gibi koşamıyor ama yarışın temposu ve safkanın yarış içinde tuttuğu yer ve sprint zamanı aldığı sonuca direk etki ediyor.  2200 metrede güzel ataklar yapıp 3 ŞArt koşuyu kazanmayı başarmış safkan en ciddi rakipleri TUTARLI ve AKARNEJAT gibi beklemeyi tercih edecek. Önde kaçacaklarda bir hareket göremedim kim yerinde yürürse kazanır dedim üçünüde yazdım..

EMİNADAM: Gümbür Gümbür'ün Ana Baba bir kardeşi safkan Çelik'lerin Kaizbert'ten kendilerine ayırdıkları isim. Bursa'da çalışmalarını sürdüren safkan için hayatının ilk yarışında Kocaeli pistinde koşarken kazanır deniyordu, sizle paylaşmıştım ama beklediğimiz gibi koşamadı, tam hazır görünmedi. O yarışı kazanan safkan arkasından 4 Şart koşup ikinci oldu ve kalitesini gösterdi, çok da iyi yarışlar yapacak.   Bugün çime çıkan ve Dil bağı ilavesi ile koşacak safkanı yine tek denemek istiyorum. Tay yarışları hiç belli olmuyor, ben tek yazmam diyorsanız Kurgunuza göre GÖKÇEKENT ve HAŞİMOĞLU ilavesi yaparsınız..

EL CAMİNO: Hayatının ilk yarışında usta atlar gibi koşan, gerilerden düzgün ataklar ile gelen safkan üçüncü olurken umut verdi ve rakip kim olursa olsun ilk yarışında iyi koşacağını gösterdi. Bugün 5 Şart yazmışlar Maiden koşsalar yanına at yazmazdım ama bugünde ilk sırada değerlendireceğim.

JACK POT: Bu safkan olumlu geçen tedavi dönemi sonrası çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken yarışlara ara verildi, yeniden başlayınca koşmadı tam hazır olmadan sahaya gelsin istemeyen ilgilileri nedeniyle bugüne kadar bekledi. Safkan resmen form sıçraması yaptı, idmanlarında çok iyi ama yarış nefesi başka bir şey çok istekli koşacağına eminim ama bu dinçlik birincilik getirirmi o konuda iddialı olamıyorum. Kupona kesin yazıp bugün olmasa bile ihmal etmeden takipte olacağım. İstanbul'dan çok iyi gittiğini öğrendiğim SENARA ACERO öncelikli rakip.

ÇEKE ÇEKE: Bu sene başından beri çok ciddi ve düzenli idmanda olan Kaizbert yavrusu safkan ilk yarışındak ikincilikten sonra kumda denendi ama pek gitmedi sekizinci oldu.  Safkan tüm Anne kardeşleri gibi mutlaka iyi yarışlar yapacak bir isim ve bugün çok ön planda değilken kuponların ikinci tek adayı olabilir. Yanına at yazınca değerlendirilmesi gereken çok at çıkıyor. KIZILÇIĞ, KONDUBEYİ, PRENS CORA özellikle takip atlarım.

KARA KİRAZ: Geçen hafta kuma ilk defa çıkan ama çimde yaptığı performansı pek gösteremeyen bu safkana yine Tokaçoğlu biniyor. Bu safkan ilk yarışında çimde virajda en dıştaki atın içe doğru yatıp, bu safkanın hemen dışındaki atı içe itmesi ile önü kapanınca, yarıştan üçüncülük ile ayrılmıştı. Safkan geçen yarış öncesi de kazanır bilgisi gelmişti, çok hazır ve Tokaçoğlu kumda da kazanır tutuyordu olmadı. Sabah yine sordum bugünde inanarak biniyormuş, kazanırım demiş. YArışta umarım bu beklenti gerçekleşir.

1.ALTILI

1.AYAK: 2.5.1.8
2.AYAK: 2.1.3
3.AYAK: 5-EMİNADAM
4.AYAK: 4.1.2.3 
5.AYAK: 7.10.2.9.8.2.4.6
6.AYAK: 12.7.6.9.2.14.4

--------------------------

2.ALTILI

5.AYAK: 7.10.2.9.8.2.4.6
6.AYAK: 12.7.6.9.2.14.4

3.AYAK: 1.4.8.2.5.7.6
4.AYAK: 1.2 
5.AYAK: 6.2.1
6.AYAK: 11-KARAKİRAZ

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 

You have no rights to post comments

Son Tahminler