09.08.2020 PAZAR ADANA

09.08.2020 PAZAR ADANA

1.Ayak: 26 Temmuz'da bu yarışta koşan dokuz isim beraber bir yarışa katıldılar ve 1900 metrede bayağı startta kalıp yarışa adapte olana kadar tahminen 40 metre kaybeden SABİTHAN (11) sonlarda çok güçlü ataklar gerçekleştirerek o gün için üçüncü olurken çok beğenimi kazandı. O gün kazanan OKO MOYE (3) nin kilo alarak bugün koşacağını düşünürsek, bugün biraz daha normal koşu başlangıcı yapabilirse Sabithan çok şanslı olacak diyebiliriz. O gün ikinci olan EAGLES VICTORY (8) ve Samet Erkuş'un hiç bırakmadığı BASRALI (5) ile birlikte kilo olarak en avantajlısı MY TROUBLED (12) te kuponlarda olmalı.

2.Ayak: Farklılıklar hayata renk katıyor bizde altılı kuponlarımızda genelde normal tahmincilerden farklı olmaya çalışıyoruz ama her zaman istediğimiz gibi olmuyor. Bugün buradaki farklılığımız DURABEY (13) olacak. Hayatının ikinci yarışına çıkacak olan bu safkan Ankara iç pistinde yaptığı güzel işlerle bu koşuya hazırlandı. Grup çok üst kalite değil ve bu safkanın ne olduğu da aha tam belli değil Samet Erkuş ile çok iyi bir yarış koşmasını bekliyorum. Bugün kazanmasa bile ihmal etmeyelim, unutmayalım uygun bir yarış yakalarsa affetmez. Diğer ayaklarda çok fark yok öne çıkan isimlerde bende çıktı burada sürprizi bu safkan yapabilir, kimsede yokken kupona ekleyelim. FINAL WALTZ (7), ALATA (4), DEEP RISE (1), OĞLUM MERİÇ (3), HOLOSKO (2) ufak kuponlara KARA KAZIM (8) ile BE HAPPY (5) geniş kuponlara yazılacak.

3.Ayak: 3 yaşlı Arapların Şartlı 4 koşusunda kumda bugüne kadar yapmış oldukları  dereceleri baz alırsam KENANHAN (4) ile BABA KIVIRCIK (1) ön planda görünüyor. Benim çalışmalarım kumda yarış koşmamış olsalar da en az rakipleri kadar iyi koşacak diye düşündüğüm KALAGAY (3) ile GÖKÇEBAYIR (7) diyor.  Dördünü birbirinden ayırmamak lazım.

4.Ayak: Son yarışında bizi mahçup etmeyen, büyük favoriyken kazanan KING SERKAN (4) ve son günlerin çok formda isimlerinden ROYAL AVŞAR (7) arasında geçecek bir yarış olacak. Diğer rakipler içinde de iyi yarışlar koşanlar var ama bu iki safkan kalite olrk bayağı ağır basıyor.

5.Ayak: Dedminde dedik ya bugün bazı ayaklarda standart dışına çıkamadık farklı olamadık diye işte bu ayakta onlardan biri. PRENSES HİRA (11) bugüne kadar koştuğu yarışlarda hep iyi koşmuş ama kazanacak beceriyi gösterememiş bir isim. Son yarışında Şartlı 4 koşup startta da oyalanmasına rağmen dördüncü oldu. MAiden çok koşmadılar hep Şartlılarda safkanı denediler bugünde Kulaklık takısını çıkardılar ve görünen o ki bugün için Adana'da ki en iyi jokey diyebileceğimiz Müslüm Çelik ile kazanacak durumda. 

Sıralı ikilisini NOTERİNKIZI (10) ile onayabilirsiniz.

6.Ayak: Geldik son ayağa... Burada benim ufak kuponumda iki at olacak. Ağğır kilolu favori yerine MAGICIAN GOSHA (5) ile SERSERİKIZ (9) ön plana çıkardım. Özellikle Serserikız son koşusunda bir ara kazanacak pozisyona gelmiş ama sonlarda dışındaki iki rakibine direnememiş üçüncü kalmıştı. Magician Gosha içinde çok iyi haberler geldi bu yarış hedef yapılmış öncelikle yazacağız. Bu ikiliden sonra AIAS (11) ve YİĞENİM ÇAĞAN (1) yer kalırsa ekleyeceğiz.  

KUPON

1.Ayak:  11.3.8.5.12
2.Ayak:  13.7.4.1.3.2
3.Ayak: 
4.1.3.7
4.Ayak:  4.7 

5.Ayak:
11-PRENSES HİRA
6.Ayak:  9.5 


 

You have no rights to post comments