31.07.2020 CUMA BURSA

31.07.2020 CUMA BURSA

Bayramın ilk günü yabancılarla birlikte dört yarış koyan zihniyeti anlamak mümkün değil. Hayatta bazı değerler vardır ki onlara yoğunlaşmak gerekir, özel günlerde o hissiyatı taşımak lazımdır. Bu özel günde dört yarış koyup yalnızca yarışseverin parasına göz koymak oyuncuyu bıktırmak için yapılan en önemli eylemlerden biridir.

Bu vesile ile hepinizin Kurban Bayramını kutlar, Sağlıklı Mutlu Huzurlu günler dilerim.. 

KONDUBEYİ: İlk koşusunda güzel işleri ile tek yazdığımız safkan son metrelerde dışarıdan gelen sürpriz rakibine geçildi. İkinci yarışında çok daha iyi koşar dedik ama çok kötü koştu sekizinci oldu. Aslında Onur Öztürk ikinci yarışında atına o kadar güvendi ki öne hemen geldikten sonra dışından gelip kendisini bastıranları önemsemedi atı da pustu sonra bir kaç kere kapandı ve yarış koşup koşmadığı belli olmadı. Tayın derecesine bakınca pek iyi olduğunu söyleyemeyiz ama ben daha tam potansiyel koşmadığını düşünerek başa koydum. HEKİMOĞLU aynı yarışta gösterdiği mücadele ve derece ile ilk rakip olarak görünürken startta kaldığı yarışta dördüncü olurken dikkat çeken DİKMETAŞ KIZI da öncelikli yazılacaklardan olur.

ÖZÇEVİK: Handikap 17 yarışta üsttekiler alttakiler olmuş ama kilo olarak değerlendirdiğimizde en avantajlı ve formda isim olarak ÖZÇEVİK arada kalmış sırıtıyor. Son yarışında Kısa Vade de ikinci olurken 58 kiloydu bu sefer 3,5 kilo eksik olarak yarışıyor. 4 yaşında olan safkan kendinden büyüklerle yarıştığı için kilo avantajını yakalamış ve bu rakiplerle daha önce yarışmamış ama bugün de kazanma ihtimalini oldukça yüksek görüyorum. Yine bir diğer dört yaşlı 51.5 kiloluk ÇAĞIRAN ve Murat Gündüzeli de çok dikkatimi çekti, yazamadım ama aklım kalmadı değil.

ÇIĞRÜZGARI: İlk yarışında Virajı Altıncı durumda dönmesine rağmen Son metrelerde düzgün ataklar ile gelen safkan daha iyi yarışlar yapacağını göstermiş ve üçüncülük almıştı.  İkinci yarışında içindeki atı sıkıştırmasın diye Mahsun Demirbaş üstünde oturdu geldi bir kırbaç vuramadı önde kaçanı takip bile edemedi. Maidende kalsın diye koşmuyorlarsa jokey bindirirlerse kazanır derken yien Mahsun'u üstünde gördüm. Böyle olunca hiç sevmiyorum ne kadar favoride olsa tek yazmıyorum. Bu koşudaki SÜPERMEN Gizli ekürisi Aynalı Çarşının dışına çıkıp onun dışa doğru sapmasına izin vermediği yarışta  bir ara hakim olmuştu ama sonra yine tazeleyen rakibine geçildi ikinci kaldı. Bugün kaçıp bitirme ihtimali olanlardandır. 13 Temmuz yarışında  Çıkışla birlikte öne hamle yapan, önde kaçan rakiplerini görünce tutan, Viraja doğru öne gelmek için hamle yapınca dışa sapan ve çok mesafe kaybeden YOMRALI bugün mutlaka takip edilmelidir. (%2 Agf 28.55 Ganyanla Kazandı) İk yarış önce aprantisi yüzünden kaybeden, son yarışında İstanbul sentetikte adım atmayan ERNAZ bugün çimde çok iyi koşacaktır, takip edilmeli.

THE MAILMAN:  Son yarışında ikinci olurken iyi hazırlıklarını yarışa yansıttı ama yerini iyi alamadığı için içe doğru girmek zorunda kalınca kazanmayı başaramadı. Bugün yarışı koşmasa Pazartesi başka yarışı hedeflemişti, burası uygun atlar olunca buraya İlker Soyad deklaresi yapıldı, safkanda iyi hazırlıkları ile bu yarışı hedef yaptı buraya geldi. Biz yarışı koşturduk bir çok atın önde konumlanacağını gördük ama içlerinde EMPEROR SION özellikle rakip dedik. Avukat kalite isim ama yüzerek hazırlanıyor ve yarış hazırlığı bence yeterli değil. Safkanın yarışta neler yaşayacağını beraber göreceğiz umarım kötü bir sonuç olmaz yarışı sağlam tamamlar, fazla sorun yaşamaz, ileride güzel yarışlar koşar.

LIONEFE: Son yarışlarında çok formda olmasına rağmen kendini birinciliğe atamayan safkan hem Mustafa çiçek gibi iyi bir jokeye hemde kilo olarak avantajlı duruma gelince kazanmasından başka yol yok görünüyor. Bugün Mustafa ne yapar eder bu safkanı birinciliğe atar. 

KERVANTAY: Yarışın başında liderliği alıp içinden ve dışından gelen rakiplerle son metreye kadar mücadele edip baş burun üçüncü kalan safkanın bugün kazanmak için çok iddalı olacağını düşünüyorum.  Bugün Murat Gündüzeli ile kazanabilir, dileyen tek düşünebilir. Ben tek yazmadım yanına biraz sık koşmasına rağmen dış kulvardan güçlü ataklarını gördüğüm yarışını beğendiğim KIZILÇIĞ, yarışın sonlarında çok güçlü gelsede Mustafa Çiçeği çok uğraştırdığı yarışta başlarda adapte olamayan PRENS CORA ve bariyer dibinde değilde dışlarda bir yer tutarsa çok etkili koşacak BALSENA ekledim. 

UÇANBARON: Son ayakta size bir Bayram Şekeri bırakayım gelirse kuponlar bayram etsin altılı para olsun. Safkanın arasanız da tarasanız da galobunu göremezsiniz, 2018 de yarış yaşamına İstanbulda ikincilikel başlayıp arkasından hemen ikinci koşusunu kazanan bu safkan yaşadığı sorunlar nedeniyle istikrarsız neticeler aldı ama bu sene İzmir'de kendine geldi, üç tane uzun mesafe çim yarışı koşup dikkat çekmeden fit duruma ulaştı. 113 lira ganyanla altıncı olduğu yarış dikkat çekici, yarında ganyanı çok yüksek olur, Agf de 1 lerde çıkar yayıp millete oynatmayın parayı biz alalım at yayılmasın. Zaten üyelikleri bir kaç kişi kullanıyor görüyorum tek kişi kullananlarda yanında yanacak bir yaptırım yakında geliyor.

1.ALTILI
1.AYAK: 4.2.10

2.AYAK: 4-ÖZÇEVİK
3.AYAK: 7.8.1.2 
4.AYAK:
4.2.1.3
5.AYAK:
5.8.10.11
6.AYAK:
9.3 

2.ALTILI
1.AYAK: 5.8.10.11

2.AYAK: 9.3 
3.AYAK: 7-LIONEFE
4.AYAK:
1.6.8.2.4 
5.AYAK:
8.9.10.11

6.AYAK:
7.4.5.2 


BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

Yorumlar  

+1 #3 Meltem 31-07-2020 19:33
Teşekkür ederiz, bu kadar beklemiyorduk İlaç gibi geldi
0 #2 Ufuk 31-07-2020 18:52
Tebrikler... 17 bin müthiş para verdi... bende yanlış tek tercihi yüzünden bulamadım
+1 #1 Meltem 31-07-2020 18:18
Tekimi sizin alternatif tekiniz KERVANTAY olarak değiştirip çok kolay şekilde ikinci altılıyı yakalamış bulunuyorum.
Her zaman dediğiniz gibi sizin kurguya bağlı kalmak zorunda değiliz, atlar sizden, kurgu bizden,bu çok daha güzel oluyor
İyi bir Bayram oldu bizim için ne verecek daha bilmiyorum ama çok teşekkürler sevindirici bir ikramiye olacağı kesin

You have no rights to post comments

Son Tahminler