30.07.2020 PERŞEMBE ANKARA

30.07.2020 PERŞEMBE ANKARA

1.Koşu: İlk koşusundan sonra Kulaklık takısı çıkarılan ve yaptığı hazırlıklarında çok iyi çalışmalar gösteren GÜLBABA (5) harika orijinin hakkını bugün verip kazanabilir. Günün alternatif teklerinden biri bu safkan olacaktır.

Rakip arayanlara benim eklemelerim genel tutulan isimlerin dışında iki isim  YELTAYBEY (8) ve SİVASLIOĞLU (6) olacaktır.

2.Koşu: İkinci koşu Dişilerin Handikap 16 yarışında ben ASHERA (3) öncelikli düşünsemde formda olan ağır kiloluları ekledim, kilo avantajıyla iyi koşacakları yazayım dedim kuponda baktım beş at olmuş. Dileyen bir at dışarı bırakmadan kapasın.

3.Koşu: Üçüncü koşuda bugün koşacağı rakiplere bir kaç gömlek üstün gelen KING SERKAN (3) var. Kocaeli'de kaba kumda çok ciddi isimlerle mücadeleler veren safkanın son metrelerdeki ataklarına bugün koşacağı rakipleri dayanamaz. Bir aksilik yaşarsa KIRCAALİ ve RUN FOR THE SUN devreye girebilir.

1.Ayak: Dördüncü koşuda rakiplerine göre kilo avantajı yakalamışken geçen haftada size hayatının en iyi durumunda diye hatırlatma yaptığım BEYAZ ADAM (8) başa koymam lazım. Geçen hafta İsa Katar ile bir yarış akatılan KALFALARBEYİ (4) startta kalma huyu yaptı arkasından  binicisinin yanlış tercihler yapması nedeniyle daha iyi netice alabilecekken beşinci kaldı. O yarış kesinlikle ölçü olmaz bugün Hişman ile bu koşuyu kazanabilir. Bu ikiliyi ufak kuponda kullanıp geniş kuponda kalabalık tuttum.

2.Ayak: Stilinde jokey kavuşan FAST RUNNER (4) dan bugün birincilik bekliyorum. Yarış yaşamının ilk iki startında kum pistte hiç işlemeyen ancak çıktığı ilk çim pist koşusunu çok etkili bir spirint ile kazanarak büyük bir süprize imza atan bu safkan arkasından   bu grubun çok çok üzerindeki kalite isimler yanında yedi atta yedinci olmasına rağmen hiçte sırıtmamış ve gayet tatminkar bir görüntü sergilemişti. Devamında iki tane eksik binen jokeyle kazanması gereken yarışlardan 2. ve 4. ayrılan safkanın bugün stilinde jokeyiyle kazanacağını düşünüyorum. Safkan bu programdaki en çok güvendiğim BANKO ismim olacaktır.

3.Ayak: Ankara'da ki Jandarma Koşusunda öne gidecek at yok. Nerdeyse hepsi bekleme ile iyi koşan isimler arasında verilen taktik icabı HASKARACA (8) öne düşecek ve tempoyu belirleyecek. Bozan olmaz ise safkan çok ters bir yarış koşup birinciliğe uzanabilir. Uzak uzak kazandığı yarışların ardından AKYAKA (7) nın gerçek gücünü burada görürüz. Kalite ÇELİKKALKAN (1) da ekleyelim burayı üç isimle geçelim.

4.Ayak: 1600 metrelik bu yarışın sert tempoda gideceğini düşünüyor öncelikle liderlik mücadelesi içinde olurlarda tempoyu çok yükseltirlerse, favorilerin büyük hayal kırıklığı yaratacağını söylemek istiyorum. Çok tatlı bir sürprizle altılı burada şenlenebilir, kapayın rahat edin.

5.Ayak: Bu Maiden kolay değil bayağı zorlu geçecek. Stiller daha tam oturmadığı için kimin kaçacağını kestirsem bile yarış içinde öyle ilginç olaylarla karşılaşıyorum ki bu tür Maiden yarışlarda stillerden konuşmak hiç istemiyorum. Taylarada değişik taktikler veriyorlar atlar bazen sapıtıyor çok kötü koşuyor bazende değiştirilen taktik işe yarıyor at uçuyor. BEnim duyumlarım MEMOCANDIR (7) ın çok iyi koşacağı yönünde ama çok vasat bir gup olduğundan tek vermek veya az atla geçmek riskli olacak. Mümkn olduğunca çok at yazmaya çalıştım.

6.Ayak: 4 yaşlı Arapların Şartlı 3 koşusunda mesafe olarak istediğim yere gelen, kum piste geri dönen MARDİNLİ (2) çok önde düşünüyorum. Bu kadar banko adayı at var ama ben tek bulamadım diyenler değerlendirebilir. Rakiplerini bulmak için çalıştım TAŞERON (1) ve KARAATEŞ (4) harici pek dikkat çeken biri olmadı..

UFAK KURGU 1.ALTILI
1.AYAK: 5.6.8

2.AYAK: 3.5.1.2
3.AYAK: 3-KING SERKAN
4.AYAK:
8.4
5.AYAK:
4-FAST RUNNER

6.AYAK:
8.7.1

GENİŞ KURGU 1.ALTILI
1.AYAK: 5.6.8.1.4.3

2.AYAK: 3.5.1.2.4
3.AYAK: 3.1.2
4.AYAK:
8.4.7.6.5.1.2.3.9
5.AYAK:
4-FAST RUNNER

6.AYAK:
8.7.1

- - - - - - - - - - - - - - - -

UFAK KURGU 2.ALTILI
1.AYAK:
8.4

2.AYAK: 4-FAST RUNNER
3.AYAK: 8.7.1
4.AYAK:
4.5.1.2.3
5.AYAK:
7.4.3.1.2
6.AYAK: 2-MARDİNLİ

GENİŞ KURGU 2.ALTILI
1.AYAK: 8.4.7.6.5.1.2.3.9

2.AYAK: 4-FAST RUNNER
3.AYAK: 8.7.1
4.AYAK:
4.5.1.2.3
5.AYAK:
7.4.3.1.2.9.8
6.AYAK:
2.1.4

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments

Son Tahminler