29.07.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

29.07.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1.Koşu: İstanbul ilk koşu Şartlı 5 koşu olmuş ve 9 safkan yazılmış. Favori eküriler çıkacak gibi görünüyor ama  tahminen ağır tempoa gidecek koşuda DUMAN'dan çok iyi bir yarış bekliyorum. Ekürilerden CANDARBEYİ ve DUMAN ikilisini yazarak ufak kuponu geçtim ama geniş kupona biri uyanıklık yapar öne erken düşer rakiplerini uyutur kazanır düşüncesi ile kalabalık tuttum.

2.Koşu: İkinci koşu Şartlı 1 yarışta benim favorim  bülten, gazete ortalamalar veya Agf de favorinin hemen altında yer alan isim SÜPER BIRD (11) olacak. İdman pistinde yaptığı çalışmalarında gayet başarılı performanslar gösteren bu safkan idman derecelerini yarışına yansıtırsa, start provasını kazanırken gösterdiği  güçlü görüntüsünü bugün tekrarlarsa, seri yapısını sahaya yansıtıp kazanması çok normal olur. Koşan İki kardeşi var ve  bunlardan Yunus Gibi ilk yarışını kazanmış isim olurken Golden King ilk yarışlarında ikincilikler almış erken hazırlanan tay olduğunu göstermişti. Yine hazırlık olarak çok iyi olan KARACA YELİZ (6) son işinde ayakları yere değmedi ve üstünde Karataş olunca çok favori çıktı. Bu ikilinin haricinde Kaizbert tayları NURİŞKIZ (9) ve LEYLİLEY (7) geniş kuponda değerlendirilebilir.

3.Koşu: Üçüncü koşuda İstanbul iç pistinde harika çalışmalar yapan ve bu koşuya çok iyi hazırlanan YAMANLARBEYİ (5) kazanmasını beklediğim isim. Ahmet Çelik'le son yarışında hem starttan çıkarken hemde yarışın son metrelerinde sorun yaşayan ve istediği sprinti atamayan safkana Gökhan Kocakaya deklaresi yapıldı. Bugün için çok bariz sırıtıyor çimde bu rakipleri geçecek diye düşünüyorum. Sentetik olsa SHARPA oynardım ama bugün çimde YAMANLARBEYİ Bankom olacak.

1.Ayak: Dördüncü koşuda rakiplerine göre kilo avantajı yakalamışken jokeyinin bırakmadığı VIVALDI STORM (7) un kazanmasını beklemek en mantıklısı. Gökhan Kocakaya son yarışında çime ilk defa çıktığında az farklarla dördüncü kaldığı safkanı bırakmadı, ayrıca bu yarış için iyi hazırlandı. Safkan için bu yarışı mantıklı bir tercih yaparak hedeflemişler, mesafe kendisi için bence çok uygun.  Yarıştaki en ciddi rakibi CİBO HAN (2) ile arasında 3,5 kilo var. Yarışın başında öne düşecek bir kaç isim olacak, bu safkanda onların arkasına yatıp iyi bir yer tutacak.  Viraj üzeri yürüyüp koşuya hakim olacağını ve çok şanslı olacağını düşünüyorum. Kaçacaklar içinde DOĞU PRENSİ (6) öncelikli şanslı görünüyor. Yüksek tempoda kaçıp sonlara kadar direnip kazandığı son koşusu çok başarılı. O gün Maidenden çıkarken kilo kiloya koştuğu GREEN SHADOW  (9) ise çok sürprize yazılabilir.

2.Ayak: KIRIMAY (5) devamlı oynuyoruz, devamlı koşuyor, ne yapacağı belli olmasa da yarış içinde  elinden geleni yapıyor. Bu safkan yine ilk sırada kupona koyalım, Gökhan Gökçe ile çok ters bir yarış koşmasını bekleyelim. SPARTAKÜS (6) n son yarışları gayet başarılı önlerde yazılacaklardan biri. Ekürilerden CAİZE (1) ve ağır kilo olsa da KAZDAĞI (2) Handikap 16 bu yarışta uygun rakipler yanında çok şanslı olacak gibi görünüyor. Bir yarış görmüş olsaydı ŞAHİNŞEVKET (4) pek önlerde tutulmamasına  rağmen kuponumda ilk sırada yer alacaktı.  Önde kaçacak ve bitirecek bir isim yok. Akıllı taktik uygular öndekiler birbirini yıpratmadan giderlerse sonda etkili gelecek isimlere direnebilirler. Akıllı olan jokeyin yarışı çalabileceği koşuda GÜNDOĞARKEN (8) ve uyun kilolu DALOĞLU (10) eklemelerinide yaptım..

3.Ayak: Geçen seneyi çok iyi  kapatan, tek koştuğu yarışı kazanan CLOUDS OF VICTORY  (1) bu sene başından itibaren  iki tane Kısa Vade koşup başarısız oldu. Safkanın ayağında ufak bir problemi olduğu ve bu yüzden eksik koştuğunu biliyoruz, o yüzden çok ön planda gözükse de ısrarcı olmak istemiyoruz. Bu safkan sorunsuz olsa bu grubu sırtına alır gelir görüşündeyim. Sorunu yarış içinde acı yapar tam randıman koşmaz ise SUGAR MAN (2), SURPLUS (3), GÜZELKIZIM (10) ve AWARENESS (5) devreye girerler, çok at yazacağımız koşuda beş atı birbirinden ayırmadım.

4.Ayak: En sonunda kazanacağı yarışı yakalamış olan FINESSE (2) Agf de çok ön planda ama bu durumu ile bu rakiplere nasıl geçilir hiç düşünemiyorum. İdman pistinde çok iyi hazırlanan safkan Selim Kaya ile bütünleşip koşuyor, geçildiği rakipler bugün yarışta yok, zaten geçildiği rakiplerden eksiği de yok ve bu sefer kazanacaktır.

5.Ayak: 4 ve yukarı yaşlı Arapların Şartlı 5 koşusunda bugüne kadar koştuğu yarışlarda birbirine eşit performanslar sergilemiş ŞAHİNTER (7), AFACAN (1),  AKKULA (2) ve TAŞKIR (8) beraber koşuyorlar. Bu safkanlar arasında ayrım yamadım hepsini kuponuma yazdım.

6.Ayak: Son ayak Şartlı 1 koşuda 13 at var ve Kurtel ekürileri çok ön plana çıkıyor. Ankara'dan gelen ÜÇGÜZEL (12) için ilgilileri çok iddialı ve Sevdacan'ın ilk yavrusunun bu koşda çok etkili olması bekleniyor. Fakat benim kurgumda ASLIŞAHANE (3) ilk sırada yer alacak. Bugün ön tarafa erken sarkacağını tahmin ettiğim çok iyi hazırlık aşaması geçirmiş bu safkan   koşuyu kazanmak için bence en az eküriler kadar iddialıdır. Ufak kuponumu iki atla geçip geniş oyunumda bu ayağı kalabalık tuttum.

1.ALTILI

1.AYAK: 5.4.1.3.8
2.AYAK: 11.6.9.7
3.AYAK: 5-YAMANLARBEYİ
4.AYAK:
7.2.6.9
5.AYAK:
5.6.1.2.4.8.10

6.AYAK:
1.2.3.5.10

- - - - - - - - - - - - - - - -

2.ALTILI

1.AYAK: 7.2.6.9
2.AYAK:
5.6.1.2.4.8.10 

3.AYAK:
1.2.3.5.10

4.AYAK:
2-FINESSE
5.AYAK:
7.1.2.8
6.AYAK:
3.12.10.4.2.11.1.2

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments