24.07.2020 CUMA İSTANBUL

24.07.2020 CUMA İSTANBUL

İlk koşuda her zaman takibimizde olan REY koşuyor. Sabah sorduk soruşturduk kazanırız dediler, 70 binlik yarış güzel ikramiye ama önde kaçacak ve yakalanmadan bitirmeyi hedefleyecek isimlerde var iyi bekleyenlerde koşuyor. . 1300 metrede çok yüksek bir tempo bekliyor, iyi yerde giderse REY öncelikli şans veriyorum ama öndekilerin hemen arkasında giden isimlerin yer aldığı bu koşuda jokeyi akıllı olan kazanır deyip JUNO, DE FEMME ve MISS PERFCT eklemesini de yapıyorum.

İkinci koşuda gayet başarılı yavrular veren Nuni'nin ilk yarışını kazanıp daha sonra uzun süre ara verdikten sonra yarış gören yavrusu POLAR STAR koşuyor.  Apranti inmiş Kocakaya binmiş ama kiloda 60 olmuş. Favori ağır kilo yarış uzun olunca bende sürpriz çıkma ihtimali yüksek oluyor.

Üçüncü koşuda 1200 metrede 2 yaşlı İngiliz tayları koşuyor ve Kumlubel kapalı kutu kimse tanımıyor, beşincilik ikramiyesi için koşuya yazıldığı düşünülüyor, diğer isimler yarış kazanmış tecrübeli safkanlar.  Yarışta favori STARK var ama bu safkanın sağı solu belli olmaz, öne erken gelmeye çalışırsa aynı taktikte koşacak isimler olabilir, beklerse öndekileri kaçırabilir tam ortada bir yarış ve Karataş'ın yarış içi performansına göre sonuç belli olur. Bende eküriler rakip çıktı, CHAOTIC yanına ekledim geçtim.

İlk altılıya  tek yazmam lazım ama nerede yazacağımı halen bulamadım bu koşuda ekürlerden MAVRA'mı yoksa SAKALAYDIN mı karar veremedim. Bu koşuda iki üç safkan önde yarışı kabullenirken, bu ikili  yakın gidecek öndekiler birbirini yerken çok şanslı olacaklar. Bazen öyle ilginç yarışlar seyrediyoruz ki öne birini salıyorlar, taktiği önde gitmekten başka bir şey olmayan safkanlar beklemeyi düşünüyor, kaçan kendi istediği tempoyu bulup bitiriyor. O yüzden ULUBATUR, HİLALEDA ve BABAARİF eklemesi yapıyorum.

Beşinci koşu Dişilere ait Handikap 15 yarış olmuş. Bu koşuda az atla geçilmez ben kimi silersem o gelir, aklınızda olsun çok at yazdım ama sizde bende olmayan bir at ta çıktıysa ekleyin. UZUNCUK ÇİÇEĞİ, SARİDUZ,  UÇANNAZ, KAMAKAYA, COSMOS, BERSUN ATEŞİ ve TURBONUNGÜLÜ benim sıralamam.

Altıncı koşu bizim için büyük önem taşıyor çünkü iki altılıda da risk alıp tek atla geçtiğimiz yer oldu. Yarış 1000 metre ve bu kısa mesafede ilk yarışındaki gibi sert  tempo koyacak KAR KIZ yakalanmadan bitirecek gibi görünüyor. Hayatının ilk yarışında son metrelere kadar önde gelip son anda Stark'a geçilen bu safkan sahada Sefer Demir ile yaptığı çalışmalarını beğendiğim, sahada bu safkanı en iyi tanıyan arkadaşlardan da çok iyi bilgiler aldığım bir tay. Beyaz Bayrak ayna yapar dediğim KAR KIZ iki altılıda da tek olacak.

İkinci altılı dördüncü ayak her yarış srprinte geç kalıp öndekilere yetiştiremese de Tigris'in güzel tayı CARROT ile uzun ara vermesine rağmen çok iyi haberlerini aldığım ANGEL OF DEATH arasında bir yarış gibi görünüyor. Sahadan sabahtan beri ŞEKER HANIM diyorlar ama önde ARTSMAN ile nasıl bir mücadele olacak kim kaçacak kim arksına yatacak kestirmek zor. İkiside zorlarsa ikiside birbirini temizler. Bu ikiliyi geniş  kuponuma yazdım..

Sekizinci koşu Dişilere ait Kısa Vade 7  yarış ve ben son koşularındaki performansını gördükten sonra öndeki mücadeleyi iyi bir yerde takip edip sonları çok güçlü geçecek DIFFERENTE için çok iyi düşüncelere kapılıyorum. Daha üst seviyede yarışlar yapacağına inandığım safkanın İşlerini de biliyorum görüyorum ata çok inanıyorum. Bugün alternatif tek adaylarımdan biride bu safkan olur.  Daha sonra WIND, ONLY FOR LOVE, FREUDE ve GYPSY GIRL sıralamam var.

Günün dokuzuncu koşusunda 13 adet 4 Arap atının mücadelesini seyredeceğiz.  Kendime göre bir kupon bedeli düşüncem var ve hele bu zor yarış günlerinde abartılı oyunlardan kaçmak fazla risk almamak gerektiği düşüncesindeyim. Son yarışında çok beğendiğim BUMİNHAN ilk sırada, NEŞETİM öncelikli rakip,  İZTAN Bursa'da kazandı geldi burada da aynı başarıyı tekrarlayabilir ve son olarak iyi koşup kazanamayan ALSANCAKLI ekledim bu dörtlü  ile son ayağı geçmeye çalışıyorum.

1. ALTILI
1.AYAK: 7.2.4.6 
2.AYAK: 2.5.4.6.1.3.7
3.AYAK: 1.2
4.AYAK: 11.7.9.2.1
5.AYAK: 2.4.5.12.6.9.8
6.AYAK: 4-KARKIZ

2. ALTILI
1.AYAK: 11.7.9.2.1
2.AYAK: 2.4.5.12.6.9.8
3.AYAK: 4-KARKIZ
4.AYAK: 2.5.1.6 
5.AYAK: 2.1.8.3.4
6.AYAK: 2.5.3.7

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments