22.07.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL 2. ALTILI

22.07.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

5. Koşu'ya  standart ikinci altılının ilk ayağı olduğu için zor bir koşu bulup yerleştirmişler. İdman pistinden gelen haberlerde YEĞENİM TOPRAK çok iyi koşacak deniyor. AGF tablosunda muhtemelen ilk sırada olacaktır ama az atla bırakmayacağım burası kalabalık olacak. .

6. Koşu ilk altılının Son ayağında bu kadar jokey varken Alican İnci'mi kazanacak diyebilirsiniz ama Bursa'da iki yarış bindiği WARRIOR GIRL ile İstanbul sınavına çıkacak bu apranti kardeşimiz eli ayağına dolaşmaz ise, Agf de en geride olmasına rağmen çok etkili bir koşu çıkaracak. Bu safkan yarış içinde sapıyor, ilk yarışını sapıp yinede kazandı, ikinci yarışında startta kalmasına rağmen çok iyi derece çıkardı. Bursa'dan sonra İstanbul ters pist gelecek ve sapma huyu yapmaz ise safkana çok yarayabilir. SAMSUN öncelikli rakip olur ve kaliteli isim gelecekte çok daha iyi yarışlarını seyredeceğimiz bir safkan. Bu yarışa iki at daha geniş kuponda ekledim GÖKÇEBAYIR ile ARYAVİLA değerlendirdim.

7. Koşu en aza indirdim altı at yazdım. BİTURBO'nun son yarışları öndekilerin hemen dibinde ve tabla dışı görünmesine rağmen çok bir fark yok. Kaçmaz bugün safkanın kilo avantajını artıya çevirebilecek en iyi jokeylerden. Hafif kiloluların bence en iyi iki jokeyi var biri Kaçmaz diğeri Müslüm Çelik. Müslüm'ün bindiği YURTYAPAN biraz daha uzun mesafeye uygun görünüyor onu o yüzden altıncı sırada kupona ekledim ama yinede bulunduruyorum. Arada unutulunca devreye giren FORDTA TEK, formda GÜLDÜR GÜLDÜR, ÖZGÜNSTONE ile GEZEGEN diğer şanslı isimler.

8. koşu'da ikidir ciddi rakiplere çatan HAWKING var. İki yarış önce üçüncülüğünde nalı düşmüş startta kalmıştı. Son yarışında  58 kilo ile Ulan Bator arkası geldi bugün 3 kilo daha aşağı koşuyor. Şanssızlık yaşamaz ise bu sefer  fotoyu ilk gören isim olacaktır. PENDRAGON ve CHERI CHERI LADY rakipleri.

9. koşu günün zor yarışlarından biri. BEYHAKAN hayatının ilk yarışında çıkışta biraz sallanmasına rağmen Mehmet Kaya hemen safkanı öne atmıştı. Son 200 de iç kulvardan ortalayıp koşuyu üçüncü bitirirken aksiyon kaybeden buna rağmen iyi koşan safkan o güden beri yaptığı iyi çalışmalar ile bu yarışı için umut verdi. Yine ERNAZ hiç kaybetmeyeceği yarışında aprantisi Mustafa Işık eksik biinince ikinci kalmıştı. Bu sefer Hişman Çizik deklaresi yarışın hedef yapıldığının göstergesi.  KAYASEL'in ilk yarışındaki ikincilik iyi ama zor bir tay olduğu kesin. Bugün Ahmet Çelik zoru kolaya çevirebilirse, önde kaçacak rakipleri olacağı için fazla yıpranmadan son metrelere gelirse şansı yüksek. Süratli isimlerden bir diğeri EZE EZE ve ne kadar ısrarcı olup öne saldırırlar hiç belli olmaz ama KAizbert olduğu için kaçıp bitirme ihtimali olduğunu düşünüyorum. 

Son ayak riskli ama güvendiğim bir tekim var. Son yarışlarında startta bayağı takılmasına rağmen etkili koşan, bugün Kulaklık takısı çıkarılan ve bu aksesuar değişikiğinin safkana çok yarayacağı söylenen DEMİRYILDIZ jokeyininde çok güvendiği bir isim. Bu Toşur yavrusu normal yarışa başlarsa kazanması çok yüksek ihtimaldir.

GENİŞ ALTILIM   
1.AYAK:   8.10.9.6.5.2.3.11
2.AYAK:   14.10.6.4              4/14 sıralı ikili 453 TL, normal ikili 256 TL

3.AYAK:   9.3.2.4.8.6            4/3 çifte 333 TL
4.AYAK:   4.5.2

5.AYAK: 
  1.10.5.11
6.AYAK: 
 
7-DEMİRYILDIZ

BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments

Son Tahminler