18.07.2020 CUMARTESİ ANKARA

18.07.2020 CUMARTESİ ANKARA

Bugün Ankarada 11 koşuda 106 at koşuyor. Bu kadar çok yarış olmasının yarışsevere hiç bir yararı yok. Tek dertleri daha çok at sahibi para kazansın olan bu düzen yarışseveri sömürmek üzerine kurulmuş. 7 koşulu tek altılılı günleri mumla arıyoruz. İlk altılıyı yorumlamadım oynayan baksın diyelim ikinci altılıyı kısa kısa ama cazip şekilde yapalım.

6.Koşu: 2. Altılı ganyanın başlangıç ayağına Satış 3 koşusu var. Son yarışında favorilerden biriyken start çıkışı jokeyini düşüren İHSANEFE (9) o koşudan derecesiz ayrıldı ama tabiki o koşuyu baz almayacağız ve önceki iyi koşularını tekrarlar düşüncesi ile başa yazacağız. Uzun zamandır sessiz olan SULEIMAN (3) en sonunda İhsanefe'nin jokeyini düşürdüğü koşuda üçüncü olarak dikkat çekmişti. Aynı koşuda RUDRA (1) nın ikinciliğide beğenilmeyecek gibi değil. AĞCABEYİ (5) nin çim yarışları tatminkar, özellikle kuponumuza yazacağız. Buraya çizgyi koyalım arkasına CANBEŞİRJAN (10), BARUT (8) ve SARDUR (2) ekleyelim..

7.Koşu: Dişilere ait 2 Şart koşuda ağır kilo olmasn arağmen çok formda görünen DEEPIKA (1) öncelikli isimdir. Fakat bu tür yarışlar öyle acayip sonuçlarla bitiyor ki akıl mantık ermiyor. Ben MAGICIAN GOSHA (11), LADY PIA (9) ve NAVONA (12) öncelikli rakip görüyor daha sonra diğerlerini tutuyorum.

8.Koşu: İlk katıldığı yarışında kumda ikincilik alan daha sonra çimde altıncı kalan ve çimde eksik koşmayacağını gösteren ama bu yarışla iyice nefes açan FERİDUN ABİ (5) dış kulvardan iyi bir çıkış yaparsa öne kendini direk atarak sonlara kadar yarışa ortak olur. Elazığ'dan Adana'ya geldikten sonra koştuğu yarışta ikinci kalan BABA NEJDET (1) eküri olarak katılacağı bu koşuda ikinci şanslı isimdir. Kaizbert yavrusu DİYAPİRİM (12) iki tane çim yarışı koştu bugün kuma çıktı ve daha iyi koşacak. ARLET (10) ilk yarışında başarısız olsa da Ahmet Çelik binince  kuponlarda olmalı. Dilbağı takılan DENDEL (4), iyi orijinli SAÇANSOY (13), yarış tecrübesi olan KAYIKÇI BERKE (6)  ve YELTAYBEY (8) diğer ihtimaller.

9.Koşu: YAMANLARBEYİ (7) benim Gazi Adaylarımdan biriydi ama en büyük koşuda altıncı kaldıktan sonra bir türlü kazanmayı beceremedi. Eylül ayında biraz sorun yaşadı geri alındı ama Haziran ayında öyle iyi bir geri dönüş yaptı ki  Long Runner kazanırken arkası yarım boy farkla dördüncü kaldı. Bugün harika bir yarış çıkaracağına inanıyorum. Bence DISTANT SHINING (2) harici rakip olmaz.

10.Koşu: Verdiği aradan sonra iyi yarışlar koşmaya başlayan BIRAKIN GİTSİN (3) hem uygun kilo hemde bu kiloya binen formda jokeyi ile kazanmaya oldukça yakın görünüyor. Ben kuponumu son ayak cazip ata getirdiim için burda rakip gördüğüm WHITE SPEAR (1) ve APRIL ONE (2) eklemelerini yaptım.

11.Koşu: Son koşuda cazip bir atı tek yazacağım. İlk yarışında startta 4 boy kalıp yarışa karışmayan ama 1200 metrede güzel koşan KOZANCAN (12) arkasından bu sefer 1000 metrede koştu yine startta 1 boy kadar kaldı ama dışa alıp öndekiler ayırdıktan sonra tuta tuta beşinci oldu ki buda ekrana gelmediği için pek fazla dikkat çekmedi. Vasat bir Maiden grupta Velat Demir normal yarışa başlarsa bence daha iyi koşacağı kumda birinciliğe uzanacaktır. Kafasına yatan  oynasın inanmayan buraya tuttuklarını yazsın.

 

2.ALTILI
1.AYAK: 9.3.1.5.10 
2.AYAK: 1.11.9.12.2 
3.AYAK: 5.1.12.10.4.13.6.8
4.AYAK: 7.
2
5.AYAK: 3-BIRAKIN GİTSİN

6.AYAK:
12-KOZANCAN

 

 

------------------------------------

BOL ŞANSLAR

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments

Son Tahminler