16.07.2020 PERŞEMBE ANKARA

 

16.07.2020 PERŞEMBE ANKARA

1.Koşu: AĞAMSIN (1) önde temposunu koyup gidecek büyük ihtimalde bitirecek. Bu safkan Elazığ'da kaçıp bitirmiş ZAFER MEYDANI ile liderlik mücadelesi yapar gibi görünüyor ama rakibinin temposu bu safkana yetmez düşüncesindeyim. Normalde Sadettin Boyraz en güzel yaptığı işlerden birini gerçekleştirip, iyi bir tempo yakalayıp çıktığı gibi bitirmesi lazım. Ya tek yazacağız yada çok yüksek bir tempo olurda sonlarda bekleyenler şanslı olur deyip  Hepsi yapılacak biri koşu..

2.Koşu: MINE OF FIRE (1) İstanbul'da Cheri Cheri Lady arkası ikinci olduğu arkasından Ankara'da üçüncü kaldığı  yarış kadar koşarsa, önde kolay tempoda liderliği alıp kendi temposunu kurup Cheri Cheri Lady gibi sert tempo yapacak bir rakibi olmadığı için çimde çok daha iyi koşup kazanacaktır. Öndeki yüksek tempo kaçacak isimleri etkilerse bundan avantaj sağlayacak isim ise İREMSU (4) olabilir.

3.Koşu: Üçüncü koşuda Geçen sene Grup koşularda boy gösteren, aradan sonra bu sene iki tane Şartlı koşuyu çok kolay kazanan AKYAKA (4) çok ön planda. Son yarışında yıkmıştım ama araya köy kasaba kurmuştu, en yakın rakibine 4 saniye fark yapmıştı. Bu sefer tek yazalım bakalım bize inat ters bir sonuç alacakmı.

1.Ayak:  İlk ayaktaki atım yine KHAL DROGO... Ağır kilo ile Handikap 15 kazanmış safkan son yarışında hafif kilo ile benim favorimken Handikap 17 koştu, kilo avantajını kullanamadı, rakiplerine gücü yetmeyince beşinci kaldı.  Aslında o yarış stili dşına çıkıp en geri beklediği içinde tabela dışı kaldı diye düşünebiliriz. Bugün kilo 61 e çıktı ama rakiplerin kapasiteleri uygunlaştı. Bugün rahat tempoda liderliği alması halinde şansı çok, yüksek tempo olursa hepsinin şansı olur.  Rakip arayanlara ayrımsız HEPSİ öneririm.. .

2.Ayak: HEART OF THE KING (7) devamlı oynuyoruz, devamlı iyi koşuyor, elinden geleni yapıyor. Bu safkan yine ilk sırada kupona koyalım. Aradan sonraki yarışında yüksek tempoda kaçmasına rağmen son 200 e kadar liderliğini korumuş fakat yakın ara tabela dışında kalmıştı. Son yarışında da önde kalmış ama ancak dördüncü olabilmişti. Tam kapasite koşsa bu rakipler yanına yaklaşamaz ama beklendiği gibi performans gösteremiyor. O yüzden rakipleri ile beraber değerlendirelim özellikle sert rakipler yanında başarılı koşmuş  EXPECTANCY (1) öncelikli rakip olarak düşünelim.  DISTANT HAWK (6), ATICI BEY (4), FIRST CHILD (9), TEMPERANCE (12) eklemesi yapalım.

3.Ayak:  KUNDAKTEPE (7) Ankara'da bitirecek gibi virajı döndüğü koşuda aprantisi kamçısını düşürünce son metrelerde ikinci kalmış arkasından Bursa'ya gitmiş son metrelerde mücadele de eksik kalmış yine rakibine direnemeyip ikinci olmuştu. Önde kaçtığı her yarış iddialı olur ve bugün Seyrantepe harici kendisini rahatsız edecek kimse gözükmüyor. 59 kiloluk Seyrantepe'nin 50 kiloluk bu safkanın temposuna çıkamayacağını düşünerek alternatif tek öneriyorum. En ufak Çelik kardeş abilerinin bindiği TUANAHANIM (3), BABÜRBEY (5) ve Akın Sözen'li ÇİVİCİ (4) ile birincilik mücadelesi verecektir.

 

1.AYAK: 1.4.2.3.5.6
2.AYAK: 1.4 
3.AYAK: 4-AKYAKA
4.AYAK:
2.6.5.1.3.8.
5.AYAK:
7.1.6.4.9.12

6.AYAK:
7.3.5.4

- - - - - - - - - - - - - - - -


BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments