08.07.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL 1. ALTILI

08.07.2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1.KOŞU: İlk koşu dişilere uzun mesafeli zor bir koşu olmuş. 63 kilo koşmasına rağmen DAKOTA (1) Karataş faktörü ve sentetik performansı ile ön planda. Fakat yarışı koşturuyorum, hem kilo farkları dikkate alıyorum, hem de son başarılı yarışları ile dikkat çekenleri değerlendiriyorum dereceler çok yakın çıkıyor. Sekiz at içinde gelmez diyeceğim bir isim yok. En sürpriz isim gelsin diyorsanız kapayın veya benim ufak kuponda ayırdığım gibi ikiye bölüp oynayın.

2.KOŞU: SAETTA (4) ve LADY OF PARTHENIA (1) nın beraber koştukları ve burun farkı ile biten 21 Haziran yarışını tekrar seyrettim, bugüne uyarladım , Kocakaya bugün aynı yüksek tempoya atını çıkarmaz ise kazanır gibi duruyor. Rakibi kilo almış, bu kadar yakın bitirmiş taylar için bu kilo farkları bile çok önemli Saetta o yüzden bir adım önde. Bu ikiliden sonra bir üçüncü isim yazacaksak değğerlendirmemiz gereken isim LA QUERDA (6) olur dye düşünüyorum. Rakiplerine göre 4 ve 7 kilo aşağı koşacak safkan boş bir isim değil bu üçlü ile bu ayağı geçiyorum..

3.KOŞU: Yarış başlıyor harala gürele herkes öne gelmek istiyor, tempo yükseliyor ve beklemeyi tercih edeceğini düşündüğüm ALTEPE (2) ile BODRUM KALESİ (1) koşu içinde en şanslı isim olarak görünüyor. Önde gidip rakiplerini uyutabilecek tek isim olarak ULUBATUR (7) görüyor, öndekilerden bri isim bekleyenlerden iki isim yazıp burayı da geçiyorum. .

4.KOŞU: QUEEN OF DARKNESS (1) ın bugün öne düşüp basıp gitmesi lazım. İlk yarışında bunu yaptı hiç bırakmadı sonlarda güçlü gelen ekürisi ne direndi kazandı. Ekürisi devamında bir yarış daha koştu oda kazanmayı başardı, kalitesini gösterdi. İç pistte çalıştığını görüyoruz ve işleri gayet iyi. Geçecek at göremedim büyük favori ama tek bıraktım.

5.KOŞU: Yamak 3 lere ait Handikap 15 koşuda yarış süratli gidecek Ardabey, Kaçkarkızı ve Tekkurşun büyük ihtimal önde birbirlerinin temposunu bozacak, içlerinden biri liderliği alacak ama bu kolay olmayacak. Aprantiler verilen taktiği uygulamak için zorlayacak ama zorlarken kendilerini ve yarışın temposuna uymak isteyenleri zorlayacak. Bu koşu bu yüzden ilk ayakta, çok sürpriz bitebileceği için herkesi beşliye yönlendirmek için buraya yerleştirilmiş durumda. Sıralamam şablonda.

6.KOŞU: Bu koşuda ilk sıraya koyduğum KENANLI (5) 21 HAziran yarışında Kayıp Elmas ın içten dışa doğru bir kaç hareketi olunca, ona çarpmamak için Hişman Çiziğin tutmak zorunda kaldığı bir isim.  Safkan o yarışı beşinci bitirdi ama çok daha iyi yerde olma ihtimali vardı. Bugün o yarışta yapamadığını yapıp, takılan Dil Bağınında etkisiyle  birinciliğe kendini atarsa çok cazip olacak. GÖKÇESTAR (3) koştuğu iki yarışta da, koşuya İyi başladı sonunu getiremedi, nefessizdi son 100 de yarışı bıraktı, bir sonraki yarışında daha iyi koşar diye bana not aldırdı.  SAYGINER (8) koştuğu iki yarışta da gayet başarılı performanslar sergilemiş. Bugün kazansın istemiyoruz tabi favori çıkmış ama şansı var kuponda öncelikle olacak.  Diğerleri geniş kuponda düşünülsün..

1.ALTILI UFAK KUPON
1.AYAK: 1.8.7.2.5
2.AYAK: 4.1 
3.AYAK: 2.1.7
4.AYAK: 1-QUEEN OF DARKNESS
5.AYAK: 9.10.8.2.1.3
6.AYAK: 5.3.8 

------------------------------

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

 

You have no rights to post comments