04.07.2020 CUMARTESİ İZMİR

04.07.2020 CUMARTESİ İZMİR

1.KOŞU: İlk yarışından ikincilik çıkaran AKABBA GÖKTUĞ (1) devamında istikrarlı çalışmaları ile göz doldururken  600/37.3 - 400/ 24.3 rahat sprintinde koştuğu yarış sonrası daha iyi duruma geldiğini gösterdi. 21 günlük ara safkana yaramış tek yazmak mantıklı ama bu tip atlar ikincilikten öteye geçmeden bir kaç yarış yapıyorlar hep geçilecek birini buluyorlar o yüzden ilk yarışına çıkacak olsa da pişkin bir tay izlenimi yaratan DEV ADAM (2) yanına mutlaka ekleyeceğim. Bu safkan 600/37.3 400/24.5 R sprintinde idmanı takip eden kondüsyoner arkadaşların ilgisini çekmeyi başarmış bri isim. İki at yazıp geçebiliriz.

2.KOŞU: 2 Şartlı koşuların her zaman zor olduğu, hele bu sene çekilen dertlerden, verilen aradan sonra bir çok safkanın gerçek performansını göstermediği de düşünüldüğünde bu yarışın daha da zorlu geçeceği söylenebilir. WONDERFULL (13), LAWSON (5), REAL KING (7), ŞEHRİBAN (12), BALACA (9) ve KARAMEHMET (3) bu zorlu yarışta ayırdığım isimler oldular.

3.KOŞU: AMANKAYA (6) için İzmir'den gelen bilgiler oldukça iyi ve Mehmet Kaya ile birinciliğin çok güçlü adayı, kazanacak deniyor. Ama yarışta çok ciddi rakipleri olunca ben tek giremedim mecburen oydu buydu derken kalabalık tutmak zorunda kaldım. Özellikle ESER (5) kaçacak ve kimse kovalamayacak, yarış çok süratlenmeyecek gibi görünüyor. Bu kısa mesafede safkan çok şanslı durumda nasıl yapayımda Amankaya tek gireyim, içime sinmedi. Zaman zaman bu rakipleri geçen SIKINTI YOK (3), ALEMİN KRALI (1) ve AĞRI KESİCİ (4) de kuponumda olacak.

1.AYAK: 3 yaşlı Arap taylara ait 3 yaşlı Maiden koşuda sahibinin soyadı gibi İşini bilen bir ekip tarafından müthiş bir ahır bakımı yapılan  MİLASBERK (4) öncelikle kuponumuza yazacağız. Safkanın bugün Handikapı çime ilk defa çıkacak olması. Orijin itibarı ile iki pistide koşacak bugün en şanslı isim olacaktır.  ilk yarışında dön dolaş yapıp sahayı tanıyan, arkasından katıldığı koşudan dördüncülükle ayrılıp yavaş yavaş geliyorum sinyalleri veren SEHERGÜL (6) öncelikli rakip olur. İdmanları seyreden arkadaşlarımız ÖZAKBEY (5) için güzel eşkali ve gayet iyi formu var diye mesaj göndermişler. Yazmasak kesin kızarlar o yüzden kuponda olsun. Son olarak artan formu ve yarış nefesiyle bu kez daha iyi koşmasını beklediğim MAVİ ÇUHA (3) ekledim burayı dört isimle geçtim.

2.AYAK: Bugünün Uzun mesafeli kum pist mücadelelerinden biri ve safkanların koşularını inceliyorum, sözleşmiş gibi hepsine aynı taktik veriliyor, hepsi kaçanın arkasında bekleyip geliyor.   Bugün kaçan bir tane olacaksa peşinde dünya kadar isim takılmış olacak, belki de bu taktik dışında en çok bekleyen kazanacak.  Şu an baktığımda bu yarış her türlü sonuca açık görünüyor, km gelirse şaşırmayacağım bir koşu olarak karşımıza çıkıyor. Hem hafif kilo hemde son yarışları başarılı isimleri öncelikle kuponuma yazıp burayı kalabalık tuttum.

3.AYAK: Son günlerde riskli tekler ile kuponlarımı kuruyorum ve gelseler çok daha iyi ikramyeler alma şansımız olacakken favorilerden yarış kaybediyoruz. Bugünde aynı şekilde oldu iki altılı içinde altıncı koşuya kilitlendik, burayı tek atıp kurgumuzu ona göre yaptık. Koşmuş olduğu yarışlarının tamamında mücadelesini son anlara kadar sürdüren, üst düzey form durumuna ulaşmış, bugn koşacağı rakipler için gayet tatminkar performanslar sergileyen MİRENDA (7) bugün benim tek yazdığım isim oldu.

4.AYAK: Bir başka Maiden mücade-lede, öncelikle ilk yarışlarını başarılı koşmuş isimleri ön planda değerlendirdim. İlk defa koşanlar içerisinde pek dikkatimi çeken isim olmadı ve koşan safkanlar arasında TURGUTLU EFESİ (5) ve BEST FRIEND (1) öncelikle kuponuma yazıyorum. İkisinin de üçüncülükleri tatminkar ve  bugün birincilik bu iki safkan arasında olabilir. İkisinden biri hatasız koşsa diğerlerinin şansı pek olmaz. Burayı ben iki safkanla geçtim ama sizin ekstra tuttuklarınız varsa ilave etmelerini öneririm.

5.AYAK: Yine uzun mesafeli bir yarış ve Şartlı-4 koşuda rakiplerine nazaran daha hazır görünen DORIAN (5) ile  DRİNA (2) başa yazarken formunu ve yarışlarını beğendiğim isimlerden GÜVEN HAN (1), ekürilerden WALTZ GOES ON (4), aşama içerisinde olan SİN (12) ve Mertcan Çelik ile uyum gösterirse  WONDERKID (7) kuponu sağlama almak adına ekliyorum.

6.AYAK: Bugün mesafeler uzun atlarında performansları bayağı eşit görünüyor. Handikap-15 mücadelede idman pistinin en iyilerinden olan CESURAYAK (8), yi koştuğu son yarışı ile toparlanmış olan TİBET (2) ve formunda önemli aşamalar tespit edilen KAMERTAY (9) öncelik vereceği safkanlar olurlar. Diğer şanslı görünenler şablonumda mevcut ve mümkün olduğunca çok isim değerlendirmeye çalışın.

1.ALTILI
1.AYAK: 1.2
2.AYAK: 13.5.7.12.9
3.AYAK: 6.5.3
4.AYAK: 4.6.5
5.AYAK: 17.16.10.13.9.7.8.2.12.4 
6.AYAK: 7-MİRENDA

2.ALTILI
1.AYAK: 4.6.5.3
2.AYAK: 17.16.10.13.9.7.8.2.12.4 
3.AYAK: 7-MİRENDA
4.AYAK: 5.1 
5.AYAK: 5.2.1.4.12.7
6.AYAK: 8.2.9.3.4.6
 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz. Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
5- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

 

 

You have no rights to post comments