25.06.2020 PERŞEMBE İZMİR

25.06.2020 PERŞEMBE İZMİR

1.ALTILI RİSKLİ AMA HEDEF BÜYÜK İKRAMİYE

Bugün ilk altılı hem riskli hem de sevdiğim bir kurgu oldu. Yalnız ilk koşudan pek emin değilim. Diğer yerleri azaltamadığım için 1-4 ile geçtim isterseniz beşlisini deneyin. 

HASKARACA: Bugün İzmir'de ilk altılıda tahminen Kapaklıcan bayağı favori çıkacak, 11 koşuda 9 kere birinci olmuş, 2 kere geçilmiş bu safkan çok oynanacak ama ben son yarışında pek beğenmediğimden ve İzmir'in çok formda ismi Haskaraca burada olduğundan Kapaklıcan'ı üçüncü kez geçirteceğim. Yarış başlar Haskaraca hemen öne hamle yapar, koşunun ilk 100 metresini önde götürür ama devamında İlker Soyad atı ele aldığında Şifne Efesi ile Kapaklıcan onun dışına gelip liderliği almaya çalışırlar. Haskaraca buna müsade ederken son 600 de bir daha gelip bu ikiliyi atlatır ve düzlükte farkı açarak birinciliğe uzanır. Burada önemli olanın kapaklıcan'ın ikiliden düşmesi olur o zaman ikili para verir 1-3 oynayıp, cazibi 1-4 e de biraz basmak lazım.   

HEDEFE KOŞ KIZIM: Bugün için İzmir'den konuştuğum ekp arkadaşlarım ilk koşusu başarısız olmasına rağmen bu koşu için özel hazırlıklar gözlemlediği bu safkanı çok ciddi şekilde öneriyor. Bu yarış öncesi Kulaklık takısı çıkarılan safkan Kaizbert'liğini burada gösterir kazanır oldukça da cazip çıkar diyor. Yine bir kaç arkadaşımdan     önerisi aldım. Kum yarışına aldanma deniyor bu safkanda oldukç acazip. Normalde benim kurgumda bu iki safkan yoktu ama ciddi duyumlar gelince başa ikisini ekledim çok at yazdım.

OĞLUM GÖKTUĞ: Bu safkan Mart ayı başında hayatının ilk yarışında Şartlı 2 koşup 3 boyda startta kalmasına rağmen kolay kazanmayı başarmıştı.  Safkan o günden sonra verilen arada  pistte çalışmalarını sürdürdü ve 11 Haziran'da ilk çim yarışına Handikap 15 koşuda çıktı. Hazırlıklarında beğenilmiş o günde favori koşmuştu ama yarışta King Pinto çok etkil olunca ikincilikle yetinmişti. Safkan gayet güzel form durumunu yarışa yansıtır ve sevdiğini düşündüğüm çim pistte bugün iki altılı içinde alternatif tek olabilir. Safkan için uzayan  mesafede avantaj diyor çok şanslı görüyorum. 

MERYEMCE: İzmir'in en iyi Dişi atı olarak gösterilen bu safkan ilk yarışında beklediğimizi veremedi. Mertcan Çelik ile uzun zamandır hazırlanmasına ve çok kolay dereceli işler çıkarmasına rağmen yarışta o kolaylığı yoktu. Safkanın Dişilere ait bu yarışta çimde koşması şansını yükseltiyor. Geçen yarışta erkek rakipler yanında verdiği mücadeleye göre daha iyi performans  çıkarmasını sağlayabilir.. Bu safkanı Ufak kuponda yine tek bıraktım ama çimde kendini göstermiş, ikincilik yaparken gayet etkili olmuş AKBEN geniş kupona yazdım.

MAVİ DALGA: Bu Kazibert yavrusu verilen aradan sonra Bursa'da katılığı koşuda, gayet iyi rakipler yanında viraj sonrası dışa doğru açılmış, sprint ayapacak gibi görünmüş ama bir türlü ayak değiştirip istenilen tempo artışını yakalayamadan beşinci kalmıştı. Bu yarışa o gün koştuğu yarışın etkisiyle nefes yönünden sıkıntı yaşamadan gelecek olan safkan uygunlaşan rakipler yanında kanının ve kalitesinin hakkını gösterip kapanışı yapacaktır. Bu safkan gelmez ise geleni bulmak oldukça zor olur. Ufa kuponu 3 tekli yaptım dileyen diğer iki teki kullanıp burayı kalabalık tutabilir.

1.ALTILI
1.AYAK: 4.1

2.AYAK: 5.2.10.9.7
3.AYAK: 5.4.1.10.2
4.AYAK:
1-HASKARACA
5.AYAK:
 5.3.9.10.6.2.7.8
6.AYAK: 7-OĞLUM GÖKTUĞ

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

2.ALTILI

1.AYAK: 5.3.9.10.6.2.7.8
2.AYAK: 7-OĞLUM GÖKTUĞ
3.AYAK: 3.8.2.1
4.AYAK:
1.4.3.7
5.AYAK: 6.1 
6.AYAK: 5-MAVİ DALGA

BOL ŞANSLAR

 

You have no rights to post comments