07.06.2020 PAZAR NEWMARKET

ufukcakirlogo19

07.06.2020 PAZAR NEWMARKET

1.Ayak: İngiltere Newmarket ilk ayak 1814 yılından beri koşulan Class 1 1000 Guineas Stakes yarışa denk gelmiş. Koşuya katılacak 15 adet 3 yaşlı isim içerisinde kötü at yok. Ama Quadrilateral (8) gibi üçte üç yapıp gelecek için büyük umutlar veren bir Frankel yavrusu varki geçen sene Class 4 te başlayan birinciik serisinin devamında Class 2 ve Class 1 deki birincilikleri safkanın kapasitesinin çok yüksek olduğunu gösterdi. Bugün için son yarışında geçtiği LOVE (6) en ciddi rakip görünümünde ama ben tek yazmayıp bu ayakta risk almayınca performanslarını çok beğendiğim MILLISLE (7) ilavesi de yaptım.

2.Ayak: İngiltere’de bu Class 2 yarışta okuduğum yorumcular Ebury (7) üzerinde birleşmiş ve onun kazanacağı yönünde fikri beyan etmiş olsalar da ben yarışın gidişatına ve bugün ilk kez binecek jokeyine daha uyumlu olacağını düşündüğüm Kryptos (8) başa çekiyorum. Oranlarda bu safkan çok gerilerde olsa da kuponumda ilk sırada olacak ama öncelikli rakip Ebury ile birlikte Ouzo (10), Kuwait Currency (1) ve Bell Rock (3) ilavelerini de yapacağım.

3.Ayak: Newmarket'te ki bu Class 5 yarışta Eastern World (5) ve King Leonidas (2) öncelikli olarak şanslı görünüyor. King Leonidas Newmarket pistinde çıktığı ilk yarışında favori olarak koşuya katılıp en yakın rakibini 2 boy farkla geçip kazanırken oldukça iyi bir performans sergilemişti. Bugün yien üzerinde Dettori var ki bu avantajı yarış içinde iyi değerlendirip birinciliği alma şansı yüksek. Eastern World ise Godolphin ekürisinin Dubawi yavrusu safkanı Kempton kumunda ilk yarışında James Doyle ile koşup, büyk favori olmasına rağmen Starcat'e çok az farkla geçilip ikinci kalmıştı. Bugün bu ikiliden biri kazanır dedim kuponumda bu ayağı fazla kalabalık tutmadım..

4.Ayak: Bu yarışa katılacak 12 safkanın 3 tanesi yarış koşmuşken 9 tanesi ilk defa piste çıkacak ama görünen o ki ilk defa piste çıkacak isimlerden bazıları çok hazır durumdalar, koşmuş olanlar  oldukça uzun ara verdikleri için yarış görme avantajlarını kaybetmişler ve koşu çok sürprize açık hale gelmiş durumda. Benm sıralamamda Shamardal yavrusu A'shamardi (2) ilk sırada olacak. Safkan çok cazip çıkacaktır ve kazanabilirse oldukça kupon yırttıracaktır. Tabiki yanına favori çıkacağını düşündüğüm isimler Sunray Major (10), Montather (1) Spectrum Of Light (9), Ilaraab (7) ve My Oberon (8) ekleyeceğim.

5.Ayak: Geçen günde aynısına denk gelmiştik, aynı bu yarışta olacaı gibi Godolphin  ve Hamdan Al Maktoum Ekürisinin ciddi mücadelelerine şahit olmuştuk. Yalnız burada değişik bir durum var Godolphin ekürisi dört safkanıyla buraya kaydolmuş durumda ve içlerinde de bence Native Tribe (3) oldukça sırıtıyor. Ben dörde karşı tek mücadele edecek Hukum (1) e de şans veriyorum ama kupon miktarını büyütmemek adına kuponlarda Mavi formaları tek bırakıyorum. Bizim Agf oranlarında da Godolphin'le re büyük rabet olacağı için sürprizciler iki at yazsın, 3-1 geçsin.

6.Ayak: Son ayakta mğmkn olduğunca çok at yazarak kupon yapmak lazım. Benim kurgumda Savalas (7) ilk sırada ve bu safkanın Class 2 de yaptığı son yarışlar bana bayağı iyi göründü. Belki at geçmemiş son yarışı beşinci olmuş ama ondan önceki ikincilik kıymetli. Yine cazip bir isim Jabbarockie (1) ilk rakip tutuyor daha sonra sırasıyla Motagally (3), Daschas (6), Mountain Peak (5), Top Breeze (2) ve National Anthem (10) yazıyorum. 

ALTILI TAHMİNİM
1.Ayak: 8.6.7
2.Ayak: 8.7.10.1.3 
3.Ayak: 5.2 
4.Ayak: 2.10.1.9.7.8
5.Ayak: 3-NATIVE TRIBE 

6.Ayak: 7.1.3.5.6.2.10

BOL ŞANSLAR


Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments