16.03.2020 PAZARTESİ BURSA

ufukcakirlogo19

16.03.2020 PAZARTESİ BURSA

1.Ayak: Ben jokey olsam bindiğim atın stilini ve rakiplerimin nasıl koşacağını yarış öncesi çalışır ona göre taktik çıkarırdım. Bu koşudaki atların o kadar gereksiz yerlere koşuları varki  bazılarının stilleri belli değil bir gün öyle bir gün böyle koşmuşlar ve tabiki başarı oranları düşmüş. Ben jokey olsam bugün Frankenstein'e binsem önde kaçar kilosu ağır zaten durur diyip arkada bekleyenleri uyuturdum. Yani bunu yaparlarmı bilmem ama ben  FRANKESTEIN (1) cıyım. Özellikle uzun mesafe ve ağır tempolu geçmeye namzet bu koşuda kaçarsa etkili olur. 50 günlük aradan sonra sahaya gelen SHARE TOGETHER (4) dinçlik ve Selim İpek faktörü birleşince  bence burada kendini kurtarabilir. Bu yarışta düzlüğe kadar iyi bir bekleme ile kısa bir sprint atıp rakiplerine hakimiyetini hissettirebilecek BABAYEGA (3) yazılacak. Mesafe uzun olması ATAKAN ABİ (7) ve ALEXANDAPOLI (9) nin şansını yükseltiyor. Diğer beş isim bu safkanlar eksik koştuklarında Devreye girebilir ama Geniş Kuponda kapamak mantıklı olacaktır.

2.Ayak:  ÇAĞIRAN (2) Orijin olarak kuvvetli isim, Murat Gündüzeli ile katıldığı son 3 kum yarışında da hep iyi koşuyor ve galoplarını gayet iyi yapıp yarışta da elinden geleni yapıyor. Son yarışında büyük favori durumundayken at geçmemiş ve biz tek vermişken bizi yatırmış olsa da o gün yarış içinde kanama geçirdiğini, Gündüzelininde sıkıntıya girmeden enseye bastığını düşünüyorum. Safkan iki yarış önce  Özçevik ve Ulubeyi önünde kazanırken virajda öndekilerin arkasında kaldı, bir ara kapanır gibi oldu, Murat Gündüzeli dışarı atı çekti çok kolay tempoda gelip liderliği aldı ve arkadan gelenleri kontrol ede ede kazanırken hiç yakalanmaz durumdaydı. Bugün safkana yine güvenmek ve ufak kupona tek bırakmak istiyorum. Yine aynı sorunu yaşarsa diye korkumdan geniş kuponda HÜRREİS (6), ATİK ATİK (1) , BEBEMEDET (4) ve  KUBALI (7) eklemesini yaptım..

3.Ayak: KOBRA ŞAHİN (6) 'i son Bursa koşusunda beğenmiştim. Üçüncü olurken yarış içinde istediği tempoyu bulmuştu ve 58 kiloluk sıkletine rağmen iyi koşmuştu. Bugün Maidenden çıkmak için en şanslı isim bu safkan ama 12 atlı bir yarışta orta kulvardan çıkıp öne düşmek, yerini iyi ayarlamak o kadar kolay iş değil, Okan Gökçe bunu iyi yapması lazım. Bu safkanlar 4 yaşına geldi, Nisan'da üçlüler koşacak, az kaldı, bunlar hala Maiden yarışlarda dolaşıyorlar görünen o ki bu yarıştada az at yazmak mümkün olmayacak. Sprint atan at çok yok, tempo koymak zorunda olan AKHİSARLI (2), KARTEL (4) ve PİSTOL STAR (10) var. Bu üçlüden biri bugün kazanmak istiyorsa başlarda ısrarcı ve öne düşecek isimlerden olmalı, kim kaçarsa o kazanabilri diye düşünüyorum. OĞLUM KÜBEŞ (7), KARLEOPARI (3) ve ZÜLFİKARYELİ (12) geniş kuponun ilaveleri olsun.

4.Ayak: Grubun iki kaliteli ismi MY ROYAL SUN (1) ve PRINCESS DI (2) son yarışlarında çok iyi performanslar gösteriyor. İkiside düzenli çalışıyor, iyi çalışmalar yapıyor, iyi koşuyor ve kazanıyorlar. Bugün bana göre yarışı süratlendirecek Princess Di'nin eküriside olunca, sabırlı olursa Princess Di, önde yalnzı kalırsa My Royal Sun şanslıdır, diğerlerini biraz geri planda tuttum.

5.Ayak: Uzun mesafeli bu yarışta verdiği aradan sonra buradaki rakibi TARİH YAZAN 'ın burun farkla arkasında bitirdiği yarışa göre biraz daha kendini geliştirip arkasından kazanırken rakibini üç boy ayıran AHMETBEYLİ (3) son çalışmalar ve yarışları değerlendirdiğimde kazanır çıkıyor. AGF'de bayağı farklı çıkmış, favori durumunda ama yarışın temposunun yükselmesini beklediğimden, DARK POWER ile TARİH YAZAN'In önde kapaşacağını düşündüğümden, iyi bir bekleme yapıp  son metrelerde koşuya hakim olup kazanacaktır. Başka yerde tek yazan varsa bu koşuyu üç isimle 3-4-1 olarak geçmek yerine çok az farkla bu koşudaki rakiplerinin gerisinde bitirdiği yarışı baz alarak ZIRCONIUM (7) da ekleyebilir. Ya AHMETBEYLİ TEK yazda dört at dşünün.

6.Ayak: İlk bakışta  ÇELİKMAVİ (3) kazanır, bu rakipler yanında mesafe ve hazırlık olarak çok avantajlı olduğu için ufak kuponlara tek yazılır olarak görünüyor.  Bursa'da ekibimizden gelen haberlerde de bu safkanın kazanacağı söyleniyor ve tek yazmam öneriliyor. 17 safkanlı bu yarışta çok kaçan isim olacak ve büyükihtimal bu safkan öne erken gelmeden belki de viraj dönüldüğünde bayağı geride yer tutmuş olarak aralarda kalacak. Yakın gidip virajdan sonra liderliği alıp koşuya hakim olacak ve kazanacak diye düşünme şansımızda var ama ufak kuponumda bu safkanda tek olacak ama KOBRARECO (15) ile ALTINBAY (12) geniş kuponumda ilavelerim olur. 

ALTILIM

1.Ayak: 1.4.3.7.9.6.8.10.2.5
2.Ayak: 2.6.1.4.7
3.Ayak: 6.2.4.10.7.3.12 
4.Ayak: 1.2
5.Ayak: 3-AHMETBEYLİ
6.Ayak: 3.15.12 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments